Құрылымы күрделі теңдеулер

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Құрылымы күрделі теңдеулер

Материал туралы қысқаша түсінік
Құрылымы күрделі теңдеулер
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу Алматыкітап

Бөлім:

Дені саудың-жаны сау

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

58 сабақ. Зиянды әдеттен сақтан

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

Сабақтың мақсаты

Тірек сөздерді пайдаланып, ойын жеткізеді.

Ертегінің түрін анықтайды


Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

Қаңтар айы: Заң және тәртіп

Апта дәйексөзі: «Тәртіпсіз ел болмайды»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру

















Өткен білімді еске түсіру




Жаңа білім



















































Бекіту





















Кері байланыс







Сабаққа дайындық


«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу

Үй тапсырмасын сұрау

Бос уақытыңда қандай еңбек түрімен айналысасың? Дәптерге жазу,тексеру


ЖИ: «wordwall.» ойыны


Жаңа тақырып

САралау:Тапсырма

1-тапсырма

Зиянды әдеттер туралы ережені толықтырып айт. Бұл әдеттер неліктен зиянды?

Тырнағыңды тістеме-ішіңекетсе,асқазанды ауыртады..

Көзіңді қолыңмен уқалама-көзіңе қолыңдағы микроб түседі.

Есінегенде аузыңды қатты ашпа-әдепсіздіктің белгісі

Саусағыңды сорма-ішіңе микроб кетеді.

Мұрныңды шұқыма .



Саралау: қарқын

Оқулықпен жұмыс

2-тапсырма

«Спираль» әдісі

Оқушыларға таратылып беріледі.

Мәтінді кезектесіп,мәнерлеп,сауатты оқиды.


«Түртіп ал»

Сөздікпен жұмыс

3-тапсырма

инабаттыоғаш дағды

  • әдепті, ізетті, ибалы

  • дөрекі, жағымсыз әдет

Осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрап,айт.



ЕБҚ және ЕҚБ

Мақсаты: сөздік қорын дамыту, дұрыс сөйлеу білуге дағдыландыру

4-тапсырма «Мен таланттымын»

Бұл ертегі ертегінің қай түріне жатады?

Әкесі тырнақ кеміруді неліктен «ең жаман әдет» дейді?

Ханшайым неге өкінді?

Ханшайымның қандай жаман әдеті бар еді?
Хан қызына қандай ескерту жасады?

Ханшайым қандай қиын жағдайға тап болды?



Сергіту сәті.

«Нейрожаттығулар» әдісі


Саралау: қорытынды

5-тапсырма

Ертегі кейіпкерінің зиянды әдеті туралы не айтар едің?

Ертегінің кейіпкерін қиындықтан құтқарудың жолын ізде.



Үй тапсырмасы

Төтенше жағдайда қорғанудың жолын тап.

Өз ойыңды жаз,ертегіні мазмұнда.



Ұйымдастыру кезеңіне тақпақты хормен қайталайды.




Үй тапсырмасын айтады.










Зиянды әрекеттерді табады




Күрделілігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмалар

Ды орындайды


Мәтінмен танысады


Кезектесіп оқиды



Жаңа сөздің мағынасын түсінеді




Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі








Сұрақтарға жауап береді










Жаттығу жасайды



Мұғалім тапсырма береді, бірақ жалғыз «дұрыс» жауаптың бағытында жұмыс істеуден гөрі оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді


Үй тапсырмасын алады





Кері байланыс жасайды


ҚБ:

« Көбелек» әдісі




Дескриптор:

Еңбек түрлерін атайды, ол туралы біледі-1б





Дескриптор

Зиянды әрекеттерді табады-1б






Дескриптор:

Мәтінді кезектесе отырып,түсіне оқиды-1б




Дескриптор

Жаңа сөздің мағынасын түсінеді -1б

Жаңа сөздермен сөйлем құрайды-1б



Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б

Ертегінің қай түріне жататынын анықтайды-1б








Тамаша!





Дескриптор:

Зиянды әдет туралы баяндайды.

Кейіпкерді табады-1б











«Білім кемесі» әдісі






















https://wordwall.net/ru/resource/64839421









https://ww w.youtube. com/watch
?v=IXLqH
kAd0Wk



























Оқулық








Қимылдар











Оқулық











Кері байланыс тақтасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқуАлматыкітап

Бөлім:

Дені саудың-жаны сау.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

59 сабақ. Зиянды әдеттің әлегі (жалғасы)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

Сабақтың мақсаты

Ертегінің жалғасын болжауды үйренеді.

Ұнамды, ұнамсыз әрекеттерді ажыратады


Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

Қаңтар айы: Заң және тәртіп

Апта дәйексөзі: «Тәртіпсіз ел болмайды»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру




Жаңа білім




















































Сергіту сәті

















Бекіту













Кері байланыс

Сабаққа дайындық

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу



Үй тапсырмасын сұрау

Үй тапсырмасын айтады,төтенше жағдайда қорғанудың жолын табады.

Өз ойларын болжап жазу,ертегіні мазмұндап келу.


ЖИ: «wordwall.» ойыны


Жаңа тақырып

1-тапсырма

Тышқан қыз қайтадан адам қалпына келуі үшін не істейді?

Саралау: мазмұнды саралау

Оқулықпен жұмыс

2-тапсырма

Ертегіні тыңда.

Тізбектей,мәнерлеп оқы.




3-тапсырма

Саралау:«Ойлан,талқыла» әдісі

ФС тапсырма

Ертегіде қиял-ғажайып оқиға бар ма?

Оны қалай білдің?



ЕБҚ

Мақсаты: кейіпкерлерге мінездеме береді

4-тапсырма

Ертегідегі ұнамды кейіпкерлерді ата.

ЕҚБ

Мақсаты: ертегі түрлері туралы айтады

Ертегінің аяқталуы саған ұнады ма?Тағы қандай қиял-ғажайып ертегі білесің?


Сергіту сәті.


Саралау: тапсырма

5-тапсырма

Дәптермен жұмыс

Мақалды дәптерге көшіріп жаз.

Үйрен жақсы әдептен,

Жирен жаман әдеттен.








6-тапсырма

Өз бойыңдағы қандай жаман әдеттен арылғың келеді?



Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Ертегі мазмұны бойынша тышқан қыздың жолын сызбамен көрсет.

Ертегіні мазмұндап келу







Сабаққа дайындық жасайды






Үй тапсырмасын айтады





Оқушылар өз болжамдарын айтады













Ертегіні тізбектеп,мәнерлеп оқиды

Ертегі мазмұнын айтады







Сұрақтарға жауап береді





Жеке жұмыс жасайды











Мақалды дәптерге көшіріп жазады

Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже іртүрлі болады

Өз ойын айтады





Үй тапсырмасын алады







Кері байланыс береді


ҚБ:

Жарайсың!








Дескриптор

Оқушылар өз болжамдарын айтады-1б



Дескриптор:

Ертегіні мәнерлеп ,тізбектей оқиды—1б



Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді-1б

Өз ойын болжайды,топта талқылайды-1б

Жарайсың!

Сен мықтысың!




Дескриптор:

Мақалды дәптерге көшіріп жазады-1б

Дескриптор:

Сұраққа жауап береді-1б



Дескриптор:

Ертегіні мазмұндайды-1б



























«Смайликтер» әдісі











Дәптер

оқулық












Спираль мәтін




https://wordwall.net/ru/resource/102914532






Таратпа парақтар













Дәптер

Оқулық













Жұмыс дәптері









Оқулық








Смайлик

тер

































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқуАлматыкітап

Бөлім:

Дені саудың –жаны сау

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

60 сабақ. Көкөністер айтысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.8.1 -мұғалімнің көмегімен сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау;

Сабақтың мақсаты

Сюжеттің дамуындағы өзгерісті анықтайды

Мәтінді рөлге бөліп оқиды,кейіпкерді табады


Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ

Қаңтар айы: Заң және тәртіп

Апта дәйексөзі: «Тәртіпсіз ел болмайды»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

Өзін-өзі тексеру






Өткен білімді еске түсіру




Жаңа білім


































































































Бекіту









Рефлек

сия

Сабаққа дайындық

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу


Үй тапсырмасын сұрау

Ертегі мазмұнын сұрау

Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді


ЖИ: «wordwall.» ойыны



Жаңа тақырып

Саралау: Диалог және қолдау көрсету

1-тапсырма

Көкөністердің денсаулыққа пайдасы туралы не білесің?

Күн сайын жылдың кез келген уақытында ағзамызға көкөністер қажет. Олар — денсаулық кепілі. Оларды дұрыс таңдау арқылы ағзамызды тек көмірсумен, маймен, дәрумендермен, минералды заттармен ғана емес, мұнымен қатар аминқышқылдарынан бөлініп шығатын ақуызбен қамтамасыз етеміз. Түрлі көкөніспен тамақтанатын адамдар мүлдем ауырмай, өмір жасы ұзақ болады.





Оқулықпен жұмыс

2-тапсырма

Саралау: тапсырма

Өлеңді рөлге бөліп оқу

6 оқушы шығып,өлеңді рөлге бөліп оқиды.

Сәбіз:

Адам бойын өсірем,

Ауруын көздің кетірем.

Бойшаң сұлу сәбізбін,

Күн көзімен жетілем.


Пияз:

Жасауратып көзіңді,

Ауруға қылам төзімді.

Мың да бір шипа пиязбын,

Серт қылам осы сөзімді.


Бағбан:

Таласпаңдар, қойыңдар,

Араздықты жойыңдар.

Бәрің қымбат мен үшін,

Бағбанмын ғой мойындар




3-тапсырма

ЕБҚ және ЕҚБ

Мақсаты: бірлесе жұмыс істеуге баулу

Жеке жұмыс

Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықта.

-сәбіз

Кейіпкерді сипатта


4-тапсырма

Жұмбақты шешіп,шешуі болған заттың суретін салу.

Бұл не деген көп киім,

Жетпіс қабат көк киім.

Жаңбыр одан өтпейді,

Қабат-қабат тоны бар,

Түймелеуге жетпейді.



Сергіту сәті.

«Нейрожаттығулар» әдісі


Саралау: қорытынды

ФС тапсырмасы

5-тапсырма

«Ойлан тап»

Сурет бойынша ойыңды қорытып айт.







Үй тапсырмасы

Суреттегілердің бірінің пайдасы туралы ақпарат ізде.

Мысалы: қызанақ.



Кері байланыс







Сабаққа дайындық жасайды




Ертегі мазмұнын айтады

Тышқан қыздың жолын сызбамен көрсетеді





Сұраққа жауап береді





кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады









Өлеңді рөлге бөліп оқиды



Тапсырма бірдіей болғанмен нәтиже әртүрлі болады















Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықтайды.

Жеке жұмыс жасайды



Жұмбақты шешеді

Шешуіндегі заттың суретін салады-1б



Жаттығу жасайды



Сурет бойынша кез келген бір жеміс туралы әңгіме құрайды









Үй тапсырма

сын алады





Кері байланыс жасайды


ҚБ:

Дескриптор

Ертегі мазмұнын айтады-1б









Дескриптор:

Көкөністердің денсаулыққа пайдасы туралы айтады-1б











Дескриптор

Өлеңді рөлге бөліп оқиды-1б

Сюжеттің дамуын анықтайды-1б














Тамаша оқу!








Дескриптор:

Кейіптеу тәсілімен суреттелген кейіпкерді анықтайды-1б





Дескриптор:

Жұмбақты шешеді-1б










Дескриптор:


Сурет бойынша кез келген бір жеміс туралы әңгіме құрайды-1б





Дескриптор:

Суреттегілердің бірінің пайдасы туралы ақпарат табады-1б







«Білім банкасы» әдісі





Ақ қағаз











Көкөністер суреті





Оқулық


https://wordwall.net/ru/resource/85957155
















Оқулық






А4 қағаз










Суреттер













Оқулық

















Қимылдар




















Суреттер











Кері байланыс тақтасы

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.02.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі