Материалдар / Құрылымы күрделі теңдеулер. Бекіту

Құрылымы күрделі теңдеулер. Бекіту

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Ақпан 2024
158
0 рет жүктелген
1500 ₸
Бүгін алсаңыз
+75 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +75 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Өнер. 3А Кестеден тыс көбейту және бөлу

Педагогтің аты-жөні:

Полат Гүлдария Бөрібекқызы

Күні:


Сынып: 3 « »

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

91 Құрылымы күрделі теңдеулер. Бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х·(25:5)=60, (24·3):х=6, х:(17·2)=2, k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты:

көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х·(25:5)=60, (24·3):х=6, х:(17·2)=2, k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шеше алады.

Құндылықты дарыту

Құрмет көрсету

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері:

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

10 мин

І.Психологиялық дайындық

Қал қалай? – Осылай! (Бас бармағын көтереді).

Жүріс қалай? – Осылай! (Алақанда екі саусақпен «адымдайдыы»).

Жүгіріс ше? – Осылай! (Қолдарын шынтағынан бүгіп,

жүгіргендегідей етіп қозғалтады).

Түнгі ұйқы? Осылай! (Қолдарын бетінің астына салып, бастарын түсіреді).

Аласың ба? Осылай! (Қолдарымен қармайтын əрекеттер жасайды).

Бергенде ше? Осылай! (Қолдарымен бір затты беріп тұрғандай қозғалтады).

Ойын қалай -Осылай! (Езулерін ауаға толтырып,

оларды алақандарымен ұрады).

Ұрысқанда?

Осылай! (Саусағымен көршісін қорқытады)

ІІ.Өткенді бекіту.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Оқушылар психологиялық ахуалын тудыру үшін жаттығу жасау








Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.






«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.




Слайд1













Слайд 2

Ортасы

25 мин

Жаңа сабақ

1-тапсырма (Ұ.Ж)

25*4-25*3=25 2*(11*30-320)=20 20*11-(99*2+2)=20

2-тапсырма. Өзіндік жұмыс

3теңдеулерді шеш.

56:x=(10+6):2 x-340:10=12*5

56:x=16:2 x-34=60

56:x=8 x=60+34

X=56:8 x=94

X=7 94-340:10=12*5

56:7=(10+6):2 60=60

8=8


484:4+x=210

121+x=210

X=210-121

X=89

484:4+89=210

210=210

3-тапсырма Тақтамен жұмыс.

4 есепті шығар

Фотосурет-35

Әр бетіне-4ф

Қалды-?ф

Ш:35:4=8(3қалд)

8*4+3=35

Ж:3 фотосурет артылып қалды

5

Дәптер-52

Қарап-7

Қалды-?д

Ш:52:7=7(3қалд)

7*7+3=52

Ж:3 дәптер артық қалды

4-тапсырма. Жұптық жұмыс

6. Теңдеулерді шеш.

45*2*у=900. 45*2+в=900

90*у=900. 90+в=900

У=900:90. В=900-90

У=10. В=810

45*2*10=900. 45*2+810=900

900=900. 900=900


а-45*2=900

а-90=900

а=900+90

а=990

990-45*2=900

900=900

5-тапсырма. Топтық жұмыс

7

а)Барлығы-127 қатысушы

Тігілді-х кәстөм

Қалды-42 кәстөм

Шешуі:127-85=42

42=42

Жауабы:85 кәстөм тігілді

Ә)Бір орам-х(м)

Қиып алынды-14 м

Қалды-36 м

Шешуі:х-14=36

х=36+14

х=50

50-14=36

36=36

Жауабы:орамда 50 м мата болған

6-тапсырма. Математика күнделікті өмірде. (Ф.С)

Камила сауалнама жүргізді. Оған 100 оқушы қатысты.Өз сыныбыңызға зерттеу жүргіз. Алынған мәліметтерді диаграммаға жаз.




Өрнектердің мәнін табады.

Концертте қанша ән орындалып, би биленетінін және марш болатынын біледі.




Тапсырманы өз беттерімен орындайды.

Теңдеулерді шешеді.





Есептерді шығарады.













Жұппен тапсырманы орындайды.


Теңдеулерді шешеді.










Топпен тапсырманы орындайды. Есептерді шығарады, талдайды.













Алынған мәліметтерді диаграммаға жазады.









Дескриптор:

-Көбейту мен бөлуді орындайды; (1б)

-Теңдеулерді шешеді;(1б)











Дескриптор:

-Есептерді шығарады;(1б)

-Шартын құрады;(1б)

-Шешуі мен жауабын жазады.(1б)








Дескриптор:

-Көбейту мен бөлуді орындайды; (1б)

-Теңдеулерді шешеді;(1б)














Дескриптор:

-Шартын құрады;(1б)

-Шешуі мен жауабын жазады.(1б)

- Алынған мәліметтерді диаграммаға жазады.(1б)





Слайд 3














Слайд 4

















Слайд 5















Слайд 6











Слайд 7











Слайд 8





Соңы

10 мин

Сабақты бекіту.

Үйге тапсырма: №2. Есепте.

а) Көбейткіш 23,10,9,20,4,31,70,10

Көбейткіш 10,40,100,30,200,10,10,30

Көб/нің мәні 230,400,900,600,800,310,700,300

1)23*10=230 5)4*200=800

2)10*40=400 6)310:10=31

3)900:9=100 7)70*10=700

4)20*30=600 8)300:10=30

Ә)Бөлінгіш 250,600,700,210,500,1000,800,800

Бөлгіш 10,30,100,21,100,50,40,200

Бөліндінің мәні 25,20,7,10,5,20,20,4

1)250:10=25 5)500:100=5

2)600:30=20 6)1000:50=20

3)700:100=7 7)40*20=800

4)210:10=21 8)200*4=800

Рефлексия



Білім ағашына жапырақтарға кері байланыс жасап, іледі.Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды


Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады.

Слайд 9












Слайд 10



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Өнер. 3А Кестеден тыс көбейту және бөлу

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3 « »

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

92 Есептеу. Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі

х·(25:5)=60, (24·3):х=6,

х:(17·2)=2, k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты:

көбейту мен бөлуге берілген қарапа

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ