|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі |
9-бөлім: Аспан әлемінің құпиялары |
||||||
|
Күні : 09.04.2024 |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Құс жолы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.6.1. Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. 5.4.5.5. Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Берілген тапсырмалар арқылы коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қаратпа, одағай сөздерді қолданып, диалогке даярлықсыз қатысып, өз пікірін білдіру Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады; |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Диалог құрайды;Диалог құруда қаратпа, одағай сөздерді қолданады; Дауыс ырғағын орынды қолданады; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Ой қозғау» тапсырмасы 1.Суреттегі бөгде ғаламшар адамын көргенде өз эмоцияларыңды қандай сөздермен жеткізер едіңдер?
Балалардың жауабы тыңдалған соң, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтамын. |
Оқушылар берілген сұраққа жауап береді, өз ойын айтады. Оқушылар өз эмоцияларын білдіретін сөздерді айтады. |
Дескриптор: Өз ойын айтады, дәлелдейді; Өз эмоцияларын білдіретін сөйлемдерді айтады; |
слайдтар
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Жеке жұмыс Тыңдалым алды тапсырма Кестеде берілген мәтінді оқып, айырмашылығын айтыңыз. Қай қатардағы мәтінді айтқан кезде дауыс ырғағыңыз өзгергенін айтыңыз.
Жеке жұмыс Тыңдалым тапсырмасы Мәтінді мұқият тыңдаңыз, сұраққа жауап беріңіз: Құс жолын неге Сүт жолы деп атайды? Аспан
сүті Тыңдалым соңы тапсырмасы
|
Оқушы мәтіндерді оқып, айырмашылықтарын табады, дауыс ырғағының өзгерісін анықтайды.
Мәтінді тыңдайды, сұраққа жауап береді. . берілген сөздерді қатыстырып, тақырып бойынша диалог құрастырады.
|
Дескриптор Мәтіндердің айырмашылығын айтады 2 балл; -дауыс ырғағының өзгерісін анықтайды1
Дескриптор 1.Дауыс ырғағын орынды қолданады1 балл 2. Берілген қаратпа,одағайлар мен сын есімдерді қатыстырып сөйлейді1 балл 3. Сөйлем санын сақтайды – 1 4. Тақырыптан ауытқымайды 1 балл
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма |
|
|
|
Кері байланыс «Біз бүгін сабақтан не білдік?» |
Бұл әдісті қолдану барысында мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама беріледі, мүмкіндіктері бағаланып, қауіп-қатерлері туралы нақты дәлелдер келтіріледі. |
|
|
|
Бағалау |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құс жолы
Құс жолы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі |
9-бөлім: Аспан әлемінің құпиялары |
||||||
|
Күні : 09.04.2024 |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Құс жолы |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.6.1. Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. 5.4.5.5. Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Берілген тапсырмалар арқылы коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қаратпа, одағай сөздерді қолданып, диалогке даярлықсыз қатысып, өз пікірін білдіру Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады; |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Диалог құрайды;Диалог құруда қаратпа, одағай сөздерді қолданады; Дауыс ырғағын орынды қолданады; |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Ой қозғау» тапсырмасы 1.Суреттегі бөгде ғаламшар адамын көргенде өз эмоцияларыңды қандай сөздермен жеткізер едіңдер?
Балалардың жауабы тыңдалған соң, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтамын. |
Оқушылар берілген сұраққа жауап береді, өз ойын айтады. Оқушылар өз эмоцияларын білдіретін сөздерді айтады. |
Дескриптор: Өз ойын айтады, дәлелдейді; Өз эмоцияларын білдіретін сөйлемдерді айтады; |
слайдтар
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Жеке жұмыс Тыңдалым алды тапсырма Кестеде берілген мәтінді оқып, айырмашылығын айтыңыз. Қай қатардағы мәтінді айтқан кезде дауыс ырғағыңыз өзгергенін айтыңыз.
Жеке жұмыс Тыңдалым тапсырмасы Мәтінді мұқият тыңдаңыз, сұраққа жауап беріңіз: Құс жолын неге Сүт жолы деп атайды? Аспан
сүті Тыңдалым соңы тапсырмасы
|
Оқушы мәтіндерді оқып, айырмашылықтарын табады, дауыс ырғағының өзгерісін анықтайды.
Мәтінді тыңдайды, сұраққа жауап береді. . берілген сөздерді қатыстырып, тақырып бойынша диалог құрастырады.
|
Дескриптор Мәтіндердің айырмашылығын айтады 2 балл; -дауыс ырғағының өзгерісін анықтайды1
Дескриптор 1.Дауыс ырғағын орынды қолданады1 балл 2. Берілген қаратпа,одағайлар мен сын есімдерді қатыстырып сөйлейді1 балл 3. Сөйлем санын сақтайды – 1 4. Тақырыптан ауытқымайды 1 балл
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма |
|
|
|
Кері байланыс «Біз бүгін сабақтан не білдік?» |
Бұл әдісті қолдану барысында мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама беріледі, мүмкіндіктері бағаланып, қауіп-қатерлері туралы нақты дәлелдер келтіріледі. |
|
|
|
Бағалау |
|
||
шағым қалдыра аласыз














