Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Денсаулықты күту үшін не керек |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : Дайындық топ |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
«Құстар – біздің досымыз!» |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Вокалдық және аспаптық музыкаға қызығушылығын арттыру. Күйші-композитор Н.Тілендиев туралы түсінік беру.Жұмбақтар шешу арқылы ойлау қабілеттерін арттыру.Құстарды қорғап,қамқорлыққа алуға тәрбиелеу. |
|
|
Бағалау критерийі |
Н.Тілендиев туралы,оның шығармаларын білу.Құстар туралы біліп, дауыстарын ажыратуды;Дұрыс тыныс алуды,дыбыс ұзақтылығын сақтауды меңгереді.
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Зайырлы қоғам және жоғары рухани байлық. Адами құндылықтарды бойға дарытып, үздіксіз білім алуға тәрбиелеу |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Құстар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады |
Жетекші балаларды музыка әуенімен кіргізіп, шеңбер бойымен тұруды ұйымдастырады: -Қолымызды жаяйық, құстай қанат қағайық! -Көктем келіп шуақты, балаларды қуантты! Алақай-ау,алақай, құстар сайрап, бақтар жайнап,гүл атты! |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы Оқушылардан «Қалқандар» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша жауап алады «Кинометафора» әдісі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Қалқандар» әдісі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
«Кинометафора» тәсілі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды https://youtu.be/lXDycKWXexk?si=G3m4XvZHaIJr2UYp 1.Құстарды неге біздің досымыз деп атайды? 2.Қарлығаш қандай құс? 3.Көгершінді неліктен бейбітшілік құсы деп атайды? |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
Сабақтың ортасы 15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Оқушылармен жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді Әр топқа топтық жұмыс беріледі. Топта орындайды. Сергіту сәті Оқушылар құстар дауысын тыңдап атарын атайды. Өз болжамдарын жасайды. Мұғалім оқушыларға жаңа мәліметтер береді Жаңа сабақты бекіту |
1-тапсырма Жеке жұмыс. Жаңа білім бойынша оқушыларға -Балалар,көктем мезгілі де келіп, құстар да орала бастады.Ендеше,құстар туралы жұмбақтар шешейік: -Көктемде ұшып келеді, жаздай концерт береді. (Бұлбұл) -Өз атын өзі шақырады, Сөйтіп күнді батырады. (Көкек) -Тұмсығымен ояды, Ағаш құртын жояды. (Тоқылдақ)
Ұшқаны қызық жалпылдап
0
Мәпелейміз, баптаймыз,
Көктемгі тоғайға серуенге шақыру.Әуен ырғағымен балаларға «тастан секіру», «шалшық судан аттау», «бөрене үстімен жүру» қимылдарын көрсетуді ұсыну. 2 –тапсырма Ән үйрену: «Көктем»,(А.Жайымов,Қ.Сыдықов!). Әнді тыңдатып,мәтінін түсіндіріп,әуенін үйретеді,орындау барысында ырғақтық ерекшеліктеріне тоқталу,дыбыс ұзақтығын алақандарымен шапалақтау арқылы көрсету https://youtu.be/WtbTa2cLwgE?si=2sgRkxTYd9o5H3IT
3 – тапсырма. Дауыс жаттығуы: «Бұлбұл»үйретіп, Дұрыс тыныс алуларына, дауыс ырғақтарына көңіл бөледі. https://youtu.be/L0Q97IsT2Yc?si=1gyzGg7v34xubJt1 4 тапсырма Сергіту тапсырмасы https://youtu.be/tAKj_gpaCB0?si=gFfb-n0SeNqHCbBk
Оқушылар«Құстар дауысы» әдісі арқылы тапсырмаларды орындайды. Мақсаты: Құстардың дауысын ажырата білуге үйрету, зейін қойып тыңдай білуін жетілдіру. https://youtu.be/vED20GY-NEQ?si=UzKVpT1gjI90YkWw Ойын: «Торғай» |
Дескриптор: Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Жұмбақтар жауабын айтады. Дескриптор: Әнді тыңдатып, мәтінін түсіндіріп,әуенін үйретеді,орындау барысында ырғақтық ерекшеліктеріне тоқталу,дыбыс ұзақтығын алақандарымен шапалақтау арқылы көрсету Дескриптор: Дауыс жаттығуы: «Бұлбұл»үйретіп, Дұрыс тыныс алуларына, дауыс ырғақтарына көңіл бөледі. Дескриптор: Оқушылар музыка ырғағына байланысты ретимдерді көрсетеді Дескриптор: Құстардың дыбыстарын ажыратады
Торғай суреті
Торғай суреті
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс «Киіз үй» әдісі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Оқушылар «Киіз үй» әдісі арқылы кері байланыс жасайды
|
|
Кесте |
|
1 мин |
Үй тапсырмасы: Құстар біздің досымыз. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Құстар – біздің досымыз!»
«Құстар – біздің досымыз!»
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Денсаулықты күту үшін не керек |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : Дайындық топ |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
«Құстар – біздің досымыз!» |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Вокалдық және аспаптық музыкаға қызығушылығын арттыру. Күйші-композитор Н.Тілендиев туралы түсінік беру.Жұмбақтар шешу арқылы ойлау қабілеттерін арттыру.Құстарды қорғап,қамқорлыққа алуға тәрбиелеу. |
|
|
Бағалау критерийі |
Н.Тілендиев туралы,оның шығармаларын білу.Құстар туралы біліп, дауыстарын ажыратуды;Дұрыс тыныс алуды,дыбыс ұзақтылығын сақтауды меңгереді.
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Зайырлы қоғам және жоғары рухани байлық. Адами құндылықтарды бойға дарытып, үздіксіз білім алуға тәрбиелеу |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Құстар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады |
Жетекші балаларды музыка әуенімен кіргізіп, шеңбер бойымен тұруды ұйымдастырады: -Қолымызды жаяйық, құстай қанат қағайық! -Көктем келіп шуақты, балаларды қуантты! Алақай-ау,алақай, құстар сайрап, бақтар жайнап,гүл атты! |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
4мин |
ІІ Үй тапсырмасы Оқушылардан «Қалқандар» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша жауап алады «Кинометафора» әдісі арқылы бейнеролик көрсетеді, сұрақтарға жауап ала отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Қалқандар» әдісі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
«Кинометафора» тәсілі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды https://youtu.be/lXDycKWXexk?si=G3m4XvZHaIJr2UYp 1.Құстарды неге біздің досымыз деп атайды? 2.Қарлығаш қандай құс? 3.Көгершінді неліктен бейбітшілік құсы деп атайды? |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
Сабақтың ортасы 15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Оқушылармен жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді Әр топқа топтық жұмыс беріледі. Топта орындайды. Сергіту сәті Оқушылар құстар дауысын тыңдап атарын атайды. Өз болжамдарын жасайды. Мұғалім оқушыларға жаңа мәліметтер береді Жаңа сабақты бекіту |
1-тапсырма Жеке жұмыс. Жаңа білім бойынша оқушыларға -Балалар,көктем мезгілі де келіп, құстар да орала бастады.Ендеше,құстар туралы жұмбақтар шешейік: -Көктемде ұшып келеді, жаздай концерт береді. (Бұлбұл) -Өз атын өзі шақырады, Сөйтіп күнді батырады. (Көкек) -Тұмсығымен ояды, Ағаш құртын жояды. (Тоқылдақ)
Ұшқаны қызық жалпылдап
0
Мәпелейміз, баптаймыз,
Көктемгі тоғайға серуенге шақыру.Әуен ырғағымен балаларға «тастан секіру», «шалшық судан аттау», «бөрене үстімен жүру» қимылдарын көрсетуді ұсыну. 2 –тапсырма Ән үйрену: «Көктем»,(А.Жайымов,Қ.Сыдықов!). Әнді тыңдатып,мәтінін түсіндіріп,әуенін үйретеді,орындау барысында ырғақтық ерекшеліктеріне тоқталу,дыбыс ұзақтығын алақандарымен шапалақтау арқылы көрсету https://youtu.be/WtbTa2cLwgE?si=2sgRkxTYd9o5H3IT
3 – тапсырма. Дауыс жаттығуы: «Бұлбұл»үйретіп, Дұрыс тыныс алуларына, дауыс ырғақтарына көңіл бөледі. https://youtu.be/L0Q97IsT2Yc?si=1gyzGg7v34xubJt1 4 тапсырма Сергіту тапсырмасы https://youtu.be/tAKj_gpaCB0?si=gFfb-n0SeNqHCbBk
Оқушылар«Құстар дауысы» әдісі арқылы тапсырмаларды орындайды. Мақсаты: Құстардың дауысын ажырата білуге үйрету, зейін қойып тыңдай білуін жетілдіру. https://youtu.be/vED20GY-NEQ?si=UzKVpT1gjI90YkWw Ойын: «Торғай» |
Дескриптор: Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Жұмбақтар жауабын айтады. Дескриптор: Әнді тыңдатып, мәтінін түсіндіріп,әуенін үйретеді,орындау барысында ырғақтық ерекшеліктеріне тоқталу,дыбыс ұзақтығын алақандарымен шапалақтау арқылы көрсету Дескриптор: Дауыс жаттығуы: «Бұлбұл»үйретіп, Дұрыс тыныс алуларына, дауыс ырғақтарына көңіл бөледі. Дескриптор: Оқушылар музыка ырғағына байланысты ретимдерді көрсетеді Дескриптор: Құстардың дыбыстарын ажыратады
Торғай суреті
Торғай суреті
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс «Киіз үй» әдісі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Оқушылар «Киіз үй» әдісі арқылы кері байланыс жасайды
|
|
Кесте |
|
1 мин |
Үй тапсырмасы: Құстар біздің досымыз. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















