|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Тиесова Асель Салимжановна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
23.02.24 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 «В» |
Қатысушылар саны: 26 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құстар туралы не білемін? Жіктеу есімдігі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.1-мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және негізгі ойды тұжырымдау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтіннің мазмұны бойынша өз пікірлерін білдіреді. Жіктеу есімдіктерін біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурс тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Амандасу Психологиялық ахуал «Додекаэдр» әдісі Оқушылар додекаэдрды лақтыру арқылы түскен іс-әрекетті жасауларыңыз қажет. Өткенге шолу 1.Есімдік-Зат есім,сын есім,сан есімдердің орнына жұмсалатын сөздерді..... дейміз. 2.Жіктеу есімдігі- мен, сен, біз, ол сөздері..... деп аталады. 3.Есімдіктер- мен, сен, біз, ол,өзі,бұл,сол,кім,қанша,қайда, ешкім,әркім,ешқашан,әрқайсысысы,т.б, сөздер ...... деп атайды. «Фонарик» әдісі арқылы топқа бөліну 1топ-Құтқарушылар тобы 2 топ-Өртсөндірушілер тобы 3 топ-Бозторғай тобы 4 топ-Бүркіт тобы 5 топ-Қыран тобы Балалар біз қандай топтарға бөліндік? Яғни,бүгінгі сабағымыз құстарға байланысты.Жіктеу есімдігі.
Сабақтык мақсаты: Берілген мәтіннің мазмұны бойынша өз пікірлерін білдіреді. Жіктеу есімдіктерін біледі. |
Мұғаліммен амандасады. Өткенді қайталайды. Топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбын анықтайды,мақсатымен танысады. |
“Жарайсыңдар” Дескриптор:
Дескриптор;
|
Презентатция Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 5 минут 5минут 3 минут 5мин 5 мин 2 мин 7 мин |
42-жаттығу Мәтінді тыңда. Бүркіттің тағдыры Бүркіт – жыртқыш құс. Ол бүрген кезде түлкінің омыртқасын опырып жібереді. Ал адам қолға үйретіп, баулыған бүркіттер қасқырды да тайсалмай алады. Бүркіттер қоян, тиін, құр, кейде тырнаға да түседі. Су бүркіті балықты қорек етеді. Бүркіттің түрі көп. Бүркіттер тек адамнан ғана зардап шегіп келеді. 1917– 1922 жылдары Америкада 15 мың 745 бүркіт адамның суық қолынан өлген. Осындай озбырлықтың салдарынан бүркіттердің тұқымы кеми бастаған соң, қазір барлық елде бүркіттерді қорғау туралы арнаулы заң шығарылды. Біздің елімізде бүркіттерге ешқандай қастандық жасалмайды. «Сұрақ-жауап» әдісі 1.Бүркіттер туралы не білдіңдер? 2.Бүркіттерді не үшін қолға үйретілген? Топтық жұмыс Кластер құру. Бүркіттерді қорғауға қатысты өз пікірлеріңді жазыңдар.
Бүркіттерді қорғау
Жеке жұмыс
ФС тапсырмасы Қазір қандай мезгіл? Қыс мезгілінде қандай құстар жылы жаққа ұшып кетпейді.Аялдамада қандай құстарды көрдіңдеор Тапсырма Жіктеу есімдігін қолданып,қоршаған ортаны қорғау тақырыбына шағын мәтін құрады. |
Берілген мәтінді оқиды.
Сұрақтарға жауап береді. 1.Бүркіттер-өте жыртқыш құс.Ол түлкінің омыртқасын опырып жібереді.Ал қолға үйретілген бүркіт қасқырды да тайсалмай алады. 2.Бүркіт аң аулау үшін үйретілген.
Тапсырманы орындайды.
Сұраққа жауап береді.
Жіктеу есімдігін қолданып,шағын мәтін құрады.
|
«Жебе» әдісі Дескриптор: - Бүркіт жайлы білген ақпаратпен бөліседі-1 б. - Бүркіттің не үшін қолға үйретілгенін айтады-1б. «Жебе» әдісі арқылы бағалау Дескриптор: - Бүркіттерді қорғауға қатысты өз пікірлерін жазады-1б. - Кластерді қорғайды-1б. «Жебе» әдісі Дескриптор
Дескриптор:
«Жебе» әдісі Дескриптор:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















