|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қымбат. Арзан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг,20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау 1.4.3.1** 20-ға дейінгі сандар тізбегін және кері ретпен сандар тізбегін құрастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Қымбат», «арзан» дегеннің не екенін білетін болады
|
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Шуақ сыйла» әдісі Шашы алтын, көзі от Шыға ғой күн тезірек Жылу берші, шуақ берші Маған, оған,досыма Тағы, тағы, тағы да
Өткенді пысықтау «Дүкенде» ойыны Балалармен дүкеннен зат сатып алу ойынын ойнау Бір оқушы дүкенші,екіншісі сатып алушы болып сауда жасайды. Заттың құнын шығару, артық ақшаны қайтару, төлем жасау жұмыстарын жасайды
Тақырыпты ашу «Жемістер жинау» ойыны Жемістерде жазулы тұрған бағаларды салыстырып, қай жеміс қымбат, қай жеміс арзан екенін ажыратып екі корзинаға бөліп салады
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Сырым мен Әлияда 100 теңгеден бар.Сырым 2 тауар, ал Әлия 3 тауар сатып алды. Балалар қандай тауарлар сатып алуы мүмкін? Тапсырманы топталып орындаған дұрыс болады. Мысалы, қыздар Әлияға,ұлдар Сырымға көмектеседі. Өрнектерді парақта жазыңдар. Қалай есептедіңдер? Алдымен нені білдіңдер? (Барлығы қанша ақша төлегенін). Одан соң? Қанша ақша қалды немесе қалған жоқ. Мұғалім «бағасы», «саны», «құны» сөздері бар каточкаларды тақтаға іледі. 1 тауар үшін төлеу керек ақша саны туралы айтқанда, біз сатып алу үшін қандай сөзді қолданамыз? Қанша тауар сатып алды?
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Ақшаны ұсақтаңдар Екеуі бір-бірімен ақшаны ұсақтап көреді 100 теңге,200 теңге, 500 теңгелерді ұсақтаңдар
Ережемен жұмыс Құн – бұл барлық сатып алынған тауар үшін төленетін ақша. Құны немесе бағасы туралы айтқанда арзан (кем), қымбат (артық) сөздері қолданылады. Сондай-ақ заттың бағасын, құнын «жоғары», «төмен» деп те айтады.
Дәптермен жұмыс Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өрнек құрастырып, оның мәнін тап. Қай тауар қымбат? Қайсысы арзан? Қаншаға қымбат, қаншаға арзан?
60тг<90тг
«Нейрожаттығу» әдісі Музыкаға ілесіп қимылдар жасайды
Ұжымдық жұмыс Зерттеушілік тапсырма 3-тапсырма Оқушылар өздері құрастырған 4 теңдікті түсіндіріп орындайды. Мысалы: 9-6=3 10-8=2 9-4=5 8-7=1
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Есепте. Досыңның есептегенін тексер 100-100=0 70+20=90 60-40=20 70-20=50 60+40=100 80+10=90
50+30=80 40-20=20 60+30=90 90-40=50 70-30=40 20+40=60
ҚЖ: Топтық жұмыс «Кім жылдам?» ойыны Түскі тамақтарыңды есептеңдер.
Кері байланыс
|
Оқушылар бір-біріне күн шуағын сыйлайды
Заттарды дүкеннен сатып алу және ақша қайтару ойынын ойнайды
Ойын ойнайды
Оқушылар «баға», «саны», «құны», «қымбат», «арзан» түсініктерінің мәнін нақтылайды
Жеке жұмыс жасайды
Ережені түсініп алады
Тапсырманы дәптерге және тақтаға жазады
Жаттығу жасайды
Үйшіктердегі сандарды үлкен үйге орналастыра ды
Жұптық жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Түскі тамақтарын есептейді
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
«Әмиян» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Ақшамен жұмыс жасай алады Теңгені таниды, қолданады Артық ақшаны қайтаруды,төлем жасауды меңгерген
Дескриптор: Заттардың құнын ажырата алады Жемістерді бағасына қарай бөліп салады
Дескриптор: Оқушылар «баға», «саны», «құны», «қымбат», «арзан» түсініктерінің мәнін нақтылайды Сауда жасауды үйренеді
«Әмиян» әдісі арқылы мадақтап отыру
Тамаша!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнек құрастырып, оның мәнін табады Қаншаға қымбат, қаншаға арзан екенін ажыратады
Тамаша!
Дескриптор: Теңдіктер құрастырады Өрнектердің мәнін табады
Дескриптор: Есептеу жүргізеді Жұбымен орындап, бір-бірін тексереді
Дескриптор: Түскі тамақтарын есептейді Қай тамақтың арзан, қымбат екенін ажырата алады
«Тик ток» әдісі
|
Суреттер
Дүкенге қажет заттар
Тиындар Теңгелер
Корзиналар Жемістер суреті
Оқулық
Суреттер
Жемістер мен көгөністер суреттері
Ақша купюралары
Ереже жазылған плакат
Музыка
Таратпа парақтар
Оқулық
Таратпа парақтар
Суреттер
Кері байланыс тақта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қымбат арзан
Қымбат арзан
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қымбат. Арзан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг,20 теңгелік тиындармен түрлі төлем жасау 1.4.3.1** 20-ға дейінгі сандар тізбегін және кері ретпен сандар тізбегін құрастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Қымбат», «арзан» дегеннің не екенін білетін болады
|
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы |
Сабақ құндылығы: Апта дәйексөзі: «Болашағы зор мамандықтар жоқ, тек болашағы зор мамандар бар» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Шуақ сыйла» әдісі Шашы алтын, көзі от Шыға ғой күн тезірек Жылу берші, шуақ берші Маған, оған,досыма Тағы, тағы, тағы да
Өткенді пысықтау «Дүкенде» ойыны Балалармен дүкеннен зат сатып алу ойынын ойнау Бір оқушы дүкенші,екіншісі сатып алушы болып сауда жасайды. Заттың құнын шығару, артық ақшаны қайтару, төлем жасау жұмыстарын жасайды
Тақырыпты ашу «Жемістер жинау» ойыны Жемістерде жазулы тұрған бағаларды салыстырып, қай жеміс қымбат, қай жеміс арзан екенін ажыратып екі корзинаға бөліп салады
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Сырым мен Әлияда 100 теңгеден бар.Сырым 2 тауар, ал Әлия 3 тауар сатып алды. Балалар қандай тауарлар сатып алуы мүмкін? Тапсырманы топталып орындаған дұрыс болады. Мысалы, қыздар Әлияға,ұлдар Сырымға көмектеседі. Өрнектерді парақта жазыңдар. Қалай есептедіңдер? Алдымен нені білдіңдер? (Барлығы қанша ақша төлегенін). Одан соң? Қанша ақша қалды немесе қалған жоқ. Мұғалім «бағасы», «саны», «құны» сөздері бар каточкаларды тақтаға іледі. 1 тауар үшін төлеу керек ақша саны туралы айтқанда, біз сатып алу үшін қандай сөзді қолданамыз? Қанша тауар сатып алды?
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Ақшаны ұсақтаңдар Екеуі бір-бірімен ақшаны ұсақтап көреді 100 теңге,200 теңге, 500 теңгелерді ұсақтаңдар
Ережемен жұмыс Құн – бұл барлық сатып алынған тауар үшін төленетін ақша. Құны немесе бағасы туралы айтқанда арзан (кем), қымбат (артық) сөздері қолданылады. Сондай-ақ заттың бағасын, құнын «жоғары», «төмен» деп те айтады.
Дәптермен жұмыс Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өрнек құрастырып, оның мәнін тап. Қай тауар қымбат? Қайсысы арзан? Қаншаға қымбат, қаншаға арзан?
60тг<90тг
«Нейрожаттығу» әдісі Музыкаға ілесіп қимылдар жасайды
Ұжымдық жұмыс Зерттеушілік тапсырма 3-тапсырма Оқушылар өздері құрастырған 4 теңдікті түсіндіріп орындайды. Мысалы: 9-6=3 10-8=2 9-4=5 8-7=1
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Есепте. Досыңның есептегенін тексер 100-100=0 70+20=90 60-40=20 70-20=50 60+40=100 80+10=90
50+30=80 40-20=20 60+30=90 90-40=50 70-30=40 20+40=60
ҚЖ: Топтық жұмыс «Кім жылдам?» ойыны Түскі тамақтарыңды есептеңдер.
Кері байланыс
|
Оқушылар бір-біріне күн шуағын сыйлайды
Заттарды дүкеннен сатып алу және ақша қайтару ойынын ойнайды
Ойын ойнайды
Оқушылар «баға», «саны», «құны», «қымбат», «арзан» түсініктерінің мәнін нақтылайды
Жеке жұмыс жасайды
Ережені түсініп алады
Тапсырманы дәптерге және тақтаға жазады
Жаттығу жасайды
Үйшіктердегі сандарды үлкен үйге орналастыра ды
Жұптық жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Түскі тамақтарын есептейді
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
«Әмиян» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Ақшамен жұмыс жасай алады Теңгені таниды, қолданады Артық ақшаны қайтаруды,төлем жасауды меңгерген
Дескриптор: Заттардың құнын ажырата алады Жемістерді бағасына қарай бөліп салады
Дескриптор: Оқушылар «баға», «саны», «құны», «қымбат», «арзан» түсініктерінің мәнін нақтылайды Сауда жасауды үйренеді
«Әмиян» әдісі арқылы мадақтап отыру
Тамаша!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Өрнек құрастырып, оның мәнін табады Қаншаға қымбат, қаншаға арзан екенін ажыратады
Тамаша!
Дескриптор: Теңдіктер құрастырады Өрнектердің мәнін табады
Дескриптор: Есептеу жүргізеді Жұбымен орындап, бір-бірін тексереді
Дескриптор: Түскі тамақтарын есептейді Қай тамақтың арзан, қымбат екенін ажырата алады
«Тик ток» әдісі
|
Суреттер
Дүкенге қажет заттар
Тиындар Теңгелер
Корзиналар Жемістер суреті
Оқулық
Суреттер
Жемістер мен көгөністер суреттері
Ақша купюралары
Ереже жазылған плакат
Музыка
Таратпа парақтар
Оқулық
Таратпа парақтар
Суреттер
Кері байланыс тақта |
||
шағым қалдыра аласыз




















