Материалдар / Қырғиқабақ соғыс
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қырғиқабақ соғыс

Материал туралы қысқаша түсінік
«қырғи қабақ соғыстың » басталуын алып келген мәселелерді айқындау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Мамыр 2020
1802
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар тақырыбы: Халықаралық ұйымдардың қалыптасуы

Күні: 11.03.2020

Сынып: 9 «Ә»

Мектеп: Ж.Сыдықов атындағы орта мектебі КММ


Мұғалімнің аты-жөні: Абдықадыр А.Қ.


Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Қырғиқабақ соғыстың» басталуы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сәйкес)

9.3.2.2 - «қырғи қабақ соғыс» ұғымын түсіндіру

9.3.2.4 - «қырғи қабақ соғыстың » басталуын алып келген мәселелерді айқындау


Сабақ мақсаты

  • «Қырғи қабақ соғыстың» басталуына У. Черчилльдің себепші болуын біледі

  • Трумэн доктринасының мәнін біледі

  • Маршал жоспарының мақсатын біледі

Бағалау критерийі

  • Қырғиқабақ соғыс басталу салдарын біледі

  • Маршалл жоспарын біледі

  • Трумэн доктринасының мәнін біледі

Ойлау дағдылары

қолдану, талдау, жинақтау,бағалау

Тілдік мақсаттар


Оқушы: мәтіндік материалды және ақпараттық карталарды талдау арқылы, әлемдік оппозицияның себептері туралы қорытынды жасай алады (оқу, жазу, сөйлеу дағдылары).

Құндылықтарға баулу


Теңдік, толеранттылық

Пәнаралық байланыс

География мен экономика

Алдыңғы білім


Африка жылы. Франциядағы отаршылдық мәселелерінің шиеленісуі.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы

7 минут












1.Ұйымдастыру.

1.Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа қатысуын тексеру

2.Психологиялық ахуалды қалыптастыру



1тапсырма. Үй тапсырмасын тексеру. «Жасырын ұяшықтар» әдісі.

Әр топ ұяшықтарды таңдау арқылы жасырын сұрақтарға жауап береді.

Қ.Б «Баспалдақ» әдісі арқылы әр топтағы балалардың қаншалықты үй тапсырмасына дайын екендігін байқаймыз.



«Ой қозғау» әдісі. Сурет көрсетіледі

Сұрақ:

1. Бұл суретте көрсетілген екі мемлекеттің арасындағы қарым қатынас туралы айтып тақырыптың қай елмен байланысты екенін табамыз.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру






























Сабақтың ортасы

12минут





















Сабақтың соңы

18 минут

2-тапсырма «Бұл кім ?» әдісі

Әр топ өздерінің топтарынының атауларын қорғайды

  1. Топ Черчилль

  2. Топ Трумэн

  3. Топ Маршалл



Бағалау. Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды





3-тапсырма . «Жылдар сөйлейді» әдісі бойынша

Әр топқа жылдар беріледі, әр жылы қандай оқиға болғаны туралы айтады

1949 жылы 29 тамыз

1947 жылы 5 шілде

1946 жылы 5 наурыз


Бағалау: «Светофор » әдісі арқылы басқа топтың оқушысы жауап берген баланы қызыл өте жақсы, жасыл жақсы, сары қанағаттанарлық деп бағалайды, және неге олай бағалағаны жайлы айтып өтеді.





Бағалау: «Білім пирамидасы» әдісі арқылы тақтада берілген әр саты бойынша аттарын жазып әр оқушы білім деңгейіне қарай жабыстырады.




Үлестірмелі жұмыстар












3 минут

Кері байланыс : «» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс орнату

Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?

Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?

Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?

Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?


Үй тапсырмасы:


Стикер



Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?






Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Оқушылар бұл «Қатені тап » әдісінде балалар мәтінмен танысып сұрақтарға жауап береді

барлық оқушы

Қазақ хандығының құрылуын Қазақстан аумағындағы тарихи процестердің заңды нәтижесі ретінде тұжырымдауды біледі.

«Мозаика», «Фишбоун» «Қатені тап» әдісі арқылы кері байланыс аламын, келесі сабақта неге көңіл бөлу керектігін білемін.




Оқушылар партаға отырғанда дұрыс,түзу,

денесін тік ұстауын қадағалаймын

АКТ пайдалану кезінде

қауіпсіздік техникасын сақтау


Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе өте жақсы өтті (жаттығуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алар еді?

1:

2:

Бұл сабақта менің келесі сабағымды хабардар ететін адамдардың сынып жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім?



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!