Бөлім:
Қыс
бейнесі
|
№3арнайы мектебі КММ
|
Педагог:Дефектолог
Суйеубаева Д.Т.
|
Оқу ісінің
меңгерушісі.Тулебаева А.К -----
|
Күні:
|
|
Сыныбы:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қыс бейнесі.
Есте сақтау қабілеттерін
дамытуға арналған жаттығулар
Заттармен жұмыс. Зат
есім
|
Түзету жұмысы
|
Есте сақтау, есту, көру қабілеттерін
жетілдіру.
|
Сабақтың мақсаты:
|
8.1.3. Заттардың орналасуы,
қызметі, түр-түсін танып білу. 8.2.3.Оң,сол,батыс, шығыс бағыттарын
үйрену.
8.3.3.Есте сақтап, көру
анализі мен синтезін дамыту. Өзін қоршаған заттарға ұқыпты болуға
тәрбиелеу.
|
Сөздік материалдар
|
Заттар, суреттер, қима қағаздар,
т.б
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Қызығушылықты ояту
7 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Мұғалім оқушыны шаттық
шеңберіне тұрғызады.
Ынтымақтастық
атмосферасын орнату үшін мұғаліммен амандасады
|
Мақсаты: оқушының
бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға
бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту
жағдайларын теңестіру.
-
Сәлем,
достым! (амандасады)
-
Қалің қалай? (иықтарынан
қағады)
-
Қалай демалдың? (құлақтарынан
тартады)
-
Мен сені сағындым! (қолдарын
жүректеріне қояды)
-
Қош келдің! (қолдарын
жаяды)
-
Күніміз сәтті болсын!
(құшақтайды)
|
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту
арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын
оятады.
|
Оқулық,
жұмыс дәптерлері
ДК экраны
|
Жаңа сабаққа
кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы
өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау
сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Мұғалім оқушыға сабақтың тақырыбы,
мақсатымен таныстырады.
|
Сұрақтар
қояды, пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
Оқушы
сұрақтарға жауап беріп, өзара талқылау
жасайды.
Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың
айтылым дағдысы қалыптасады
|
Қалыптастырушы бағалау:
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
оқушыға «Жарайсың!» деген
мадақтау
сөзімен ынталандыру.
|
Суреттер
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны
ашу.
26 мин.
|
Қыс бейнесі туралы
әңгімелеу
Қыстың ерекшелігі және қыс айланыр
айту
|
Аудиомәтінді
тыңдау
|
Дескриптор
- Аудиомәтінді
тыңдайды
- Сұрақтарға жауап
береді.
|
6-сынып
оқулығы, жұмыс дәптері
аудиомәтін
|
і
3мин
|
3-тапсырма
.
|
Айтылым
Суреттерді пайдалынып диалог
құрады.
|
Сұраққа жауап береді
|
6-сынып
оқулығы
Жұмыс дәптерлері
Суреттер топтамасы
|
4мин
|
4-тапсырма
|
Айтылым
Заттар туралы түсінік беру.
Бізідің өміріміздегі алатын орны. Зат есім. Ережесі мен түрлерін
ажырату
|
|
Кесте
Ақ парақтар
Сұрақтар жазылған қима-
қағаздар
|
Сабақтың
соңы
Рефлексия
5
мин.
|
Кері байланыс. «Чемодан,
еттартқыш, қоқыс жәшігі». Мұғалім оқушылардың сабаққа рефлексиясын
тыңдайды.
Үй тапсырмасын
береді.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың
мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды
жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ»
әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!
Жақсы!
Талпын!
|
|