Сабақтың
тақырыбы: Дидактикалық
ойындар
Сабақтың
мақсаты:
-
Балаларға дидактикалық ойын
элементтерін үйрету ой – өрісін дамыту. Жаңа технология
элементтерін пайдалана отырып, балаларды адамгершілікке,
инабаттылыцққа тәрбиелеу. Баланың ойын ұштай түсіп, ұстанымдылыққа,
еңбектене білуіне тәрбиелеу. Балалардың сөздік қорларын молайту,
ойынға деген қызығушылығын арттыру.
Міндеттері:
-
Балалардың дидактикалық
материалдарды қалыптастыруда ойлау қабілеттерін арттырып, ақыл ойын
дамыту.
-
Диддактикалық материалдарды
түсініндіру кезінде күнделікті өмірмен байланыстыра отырып,
тақырыпқа сай тәрбиелеу.
-
Шығармашылықпен байланысты
біліктер мен дағдыларды қалыптастыру, сөйлеу мәдинетін
дамыту.
Әдіс –
тәсілдер: Дидактикалық ойындар арқылы
қолдың ұсақ моторикасын дамыту.
Көрнекіліктер:
Суреттер
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру
Оқушылармен
амандасу.
-
«Дәл осындай пішінді
тап»
Ойынның
мақсаты: геметриялық пішіндер жайлы
білімдерін бекіту, пішіндерді атауға , ажыратуға, салыстыруға
жаттықтыру.
-
« Үй құрылысының ретін
көрсет»
Мақсаты: Түстерді ажыратуға жаттықтыру;
ойлау қабілеттерін, қабылдау, ес, зейін процестерін дамыту.
Оқушыларға үйдің суретінің үлгісін көрсету. Оқушыларға әртүрлі
жолақшаларды, пішіндерді таратып беру. Үлгіге қарап осы пішіндерден
үйдің суретін құрастыру.
-
Қолымызға екі стаканды киіп
алып, шашылған заттарды ыдысқа жинаймыз.
-
Бұл ойында пішіндерді тауып,
түстерді айыра білуге үйрету.
Сабақтың
тақырыбы: «Қыс
қызығы»
Сабақтың
мақсаты:
Міндеттері:
Білімділік: Қыс мезгілі, қысқы ойындар,
қысқы табиғат, қысқы еңбек жайлы түсінік
беру.
Дамытушылық: Танымдық, шығармашылық
қасиеттерін, тілін, сөздік қорын дамыту. Сабаққа қызығушылығын
арттыру.
Тәрбиелік: Табиғатқа, қоршаған ортаға
деген сүйіспеншілігін арттыру. Шыдамдылыққа
тәрбиелеу.
Түрі: Ашық
сабақ
Қолданылғын әдіс –
тәсілдер: Сұрақ – жауап, топпен,
көрнекілік, ойын, постер арқылы әңгіме
құрау.
Көрнекіліктер:
Суреттер,
бояу
Сабақ барысы: I.
Амандасу – Амансың ба нұрлы
күн!
Амансың ба қара
жер!
Аман – есен
болайық!
Бейбітшілік қалайық! Амандасу
түрлерін
көрсетеді.Музыкамен (
құшақтап, қолымен,
бетінен ұстап
музыка)
II. Ұйымдастыру
кезеңі: - Оқушылар бір сәт өзімізді
сыртта тұрғандай елестетейік.
Оқушыларға жұмбақ
жасырылады.
Жаздай
тынығады
Қыстай зымырайды. (
Шана)
Аяғыма
байладым,
Қос таяқпен айдадым. (
Щаңғы)
Қыс айында, мұз
айында
Жүгірсе зыр
етеді.
Бір адамды екеу
ара
Көтеріп ап кетеді.
(Коньки)
III. Сұрақ –
жауап
Қазір қай мезгіл?
Қыс
Қыста қандай спорттық ойындар
ойналады? Хохкей, Шаңғы, Коньки
Ендеше екі топқа бөлініп
алайық; шаңғышылар, хокейшілер
-
Постер
қорғау.
Шаңғышылар
тобы: жаңа жылдық қиынды
суреттерден, тақырыптық атын қою, мәтінін
түсіндіру
Хоккейшілер
тобы: қиынды суреттерден спорттық
суреттерді құрастырп атын қою, мәтінін
түсіндіру.
-
Шығармашылық
жұмыс.
Шаңғышылар
тобы: Балалараға арналаған суретті
бояу.
Хоккейшілер
тобы: Апплекация
жапсыру.
-
Сергіту
сәті:
Боран соқты оң
жақтан,
Боран соқты сол
жақтан
Қар лақтырып
ойнасақ,
Су өтеді
қолғаптан.
-
Тілдік
жаттығулар:
-
Ыс , - ыс, - ыс – далаға
келді
-
Ар, - ар, - ар – жерге түсті
қар
-
На, - на, - на – біз
тебеміз
-
Ла, - ла, - ла – қардан
соқтық
Артикуляциялық
жаттығулар
Футбол, тәтті тосап, күрке
тауық жаттығулары.
-
Бекіту
Фонарик әдісі
: Қағазада жасырылған сөздерді
фонарик арқылы оқып шығу.
-
Рефлекция
әдісі.