|
Қысқа мерзімді жоспар:
|
Мектеп: «Қарақұм» жалпы орта мектебі |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Даржан Ерғали Оралұлы |
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны:25 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||
|
Сабақтақырыбы |
Заттарды жіктеу |
|||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.5-заттардың ерігіштігі бойынша, металдар және бейметалдарға жіктеу. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқшылардың барлығы. Жай және күрделі заттарды біледі |
|||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: заттардың ерігіштігі бойынша ажыратады. |
||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: заттарды металдар және бейметалдарға жіктейді, күрделі бейорганикалық заттар туралы алған білімдерін қолданады. |
||||||||||||
|
Бағалаау критерийлері |
Білу: кейбір заттар ерігіш болатыны туралы біледі. Түсіну: ерігіш заттарды металдар және бейметалдарға бөлінетіні туралы түсінеді. Қолдану: жай және күрделі бейорганикалық заттарды жіктеуді және металдар мен бейметалдарды ажырата біледі. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым: өз бетінше тақырыпты оқып меңгереді. Айтылым: өздерінің оқығандарын айтып достарымен ой бөліседі. Тыңдалым: бір-бірін мұқият тыңдап, тақырыптың мазмұнын ашуға әрекеттенеді. Жазылым: тақырыптағы термин сөздерді және мағынасын дәптерлеріне жазады. |
|||||||||||
|
Термин сөздер: Биорганика-өлі заттар. Бейметалдар-металл емес заттар. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға бау баулу |
Табиғаттан тиімді пайдалану және табиғатқа қамқорлық жасау арқылы табиғатты қорғауға, табиғатсүйержан етіп тәрбиелеуге баулу. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия-заттардың элементтік белгілерін. Физика –минералдық байланыстырғыш заттардың жіктелуі. |
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Еріген заттың массалық үлесі Тақырыптық тенис әдісі:
|
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңберін құрып жағымды психологиялық ахуал орнату үшін жүректен-жүрекке ойынын өткізу. Еріген заттың массалы қ үлесі Тақырыптық тенис әдісі:
|
Жүрек тәрізді қима парақтар. Оқулық. Суреттер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
4 топқа бөлу. Бекетке бару әдісі. Жаңа сабаққа кіріспе. «Таныстырылым» Сабақтың мақсатымен таныстыру
Оқушыларды проблемалық жағдайға кіргізу. Топтық жұмыс. ЗАТТАР
2 «Константинополь» жеке жұмыс. Оқушылардың ойлау қабілетін дамытады. Сөздік қорын арттырады. 3. «Дауыстап ойлау» әдісі Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді. |
Оқулық.
А4 парағы
АКТ
Кесте
А4 парағындағы материал |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Ашық микрофон» әдісі Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, өткен сабаққа байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.
Бағалау Рефлексия |
Микрафон |
||||||||||
|
Саралау–
|
Бағалау |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||||||
|
Оқушылардың әртурлі деңгейдегі тапсырмаларды орындауын жоспарлайды.
|
Сабақта бағалау
қалыптастыру түрде жүргізілді. «Смайликтар»,
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік Техникасы Ережелерінің тармақтары |
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы мақсатқа қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді-ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтара жауап беріңіз. |
|||||||||||
|
Мақсат тақырыпқа сай қойылған
Оқушылардың басым көпшілігі қол жеткізді.
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмалар берілген.
Топтық жұмыста проблемалық сұрақтар шешуде уақыт жетіңкіремейді.
Оқушылыр өз-өздерін бағалауда ауытқулар болды
|
||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойладыңыз)? 1: Теннистик тақырыптық әдіс: 2:Тапсырмалардың қолжетімділігі
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылар өздерін еркін сезінуі. 2:Сыныптағы ынтымақтастық ахуал. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Күрделі тапсырмаларды орындауда мотивацциясы төмен болған оқушылардың қатыспауы. Мотивациясы төмен оқушылардың ішкі уәжін қалыптастыру.
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар:
Қысқа мерзімді жоспар:
|
Қысқа мерзімді жоспар:
|
Мектеп: «Қарақұм» жалпы орта мектебі |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Даржан Ерғали Оралұлы |
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны:25 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||
|
Сабақтақырыбы |
Заттарды жіктеу |
|||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.5-заттардың ерігіштігі бойынша, металдар және бейметалдарға жіктеу. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқшылардың барлығы. Жай және күрделі заттарды біледі |
|||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: заттардың ерігіштігі бойынша ажыратады. |
||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: заттарды металдар және бейметалдарға жіктейді, күрделі бейорганикалық заттар туралы алған білімдерін қолданады. |
||||||||||||
|
Бағалаау критерийлері |
Білу: кейбір заттар ерігіш болатыны туралы біледі. Түсіну: ерігіш заттарды металдар және бейметалдарға бөлінетіні туралы түсінеді. Қолдану: жай және күрделі бейорганикалық заттарды жіктеуді және металдар мен бейметалдарды ажырата біледі. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым: өз бетінше тақырыпты оқып меңгереді. Айтылым: өздерінің оқығандарын айтып достарымен ой бөліседі. Тыңдалым: бір-бірін мұқият тыңдап, тақырыптың мазмұнын ашуға әрекеттенеді. Жазылым: тақырыптағы термин сөздерді және мағынасын дәптерлеріне жазады. |
|||||||||||
|
Термин сөздер: Биорганика-өлі заттар. Бейметалдар-металл емес заттар. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға бау баулу |
Табиғаттан тиімді пайдалану және табиғатқа қамқорлық жасау арқылы табиғатты қорғауға, табиғатсүйержан етіп тәрбиелеуге баулу. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия-заттардың элементтік белгілерін. Физика –минералдық байланыстырғыш заттардың жіктелуі. |
|||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Еріген заттың массалық үлесі Тақырыптық тенис әдісі:
|
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңберін құрып жағымды психологиялық ахуал орнату үшін жүректен-жүрекке ойынын өткізу. Еріген заттың массалы қ үлесі Тақырыптық тенис әдісі:
|
Жүрек тәрізді қима парақтар. Оқулық. Суреттер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
4 топқа бөлу. Бекетке бару әдісі. Жаңа сабаққа кіріспе. «Таныстырылым» Сабақтың мақсатымен таныстыру
Оқушыларды проблемалық жағдайға кіргізу. Топтық жұмыс. ЗАТТАР
2 «Константинополь» жеке жұмыс. Оқушылардың ойлау қабілетін дамытады. Сөздік қорын арттырады. 3. «Дауыстап ойлау» әдісі Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді. |
Оқулық.
А4 парағы
АКТ
Кесте
А4 парағындағы материал |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Ашық микрофон» әдісі Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, өткен сабаққа байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.
Бағалау Рефлексия |
Микрафон |
||||||||||
|
Саралау–
|
Бағалау |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||||||
|
Оқушылардың әртурлі деңгейдегі тапсырмаларды орындауын жоспарлайды.
|
Сабақта бағалау
қалыптастыру түрде жүргізілді. «Смайликтар»,
|
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік Техникасы Ережелерінің тармақтары |
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы мақсатқа қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді-ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтара жауап беріңіз. |
|||||||||||
|
Мақсат тақырыпқа сай қойылған
Оқушылардың басым көпшілігі қол жеткізді.
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай тапсырмалар берілген.
Топтық жұмыста проблемалық сұрақтар шешуде уақыт жетіңкіремейді.
Оқушылыр өз-өздерін бағалауда ауытқулар болды
|
||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойладыңыз)? 1: Теннистик тақырыптық әдіс: 2:Тапсырмалардың қолжетімділігі
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылар өздерін еркін сезінуі. 2:Сыныптағы ынтымақтастық ахуал. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Күрделі тапсырмаларды орындауда мотивацциясы төмен болған оқушылардың қатыспауы. Мотивациясы төмен оқушылардың ішкі уәжін қалыптастыру.
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














