Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқа мерзімді жоспар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы |
Оянамыз,ән айтамыз |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.3.2 қазақ халқының және басқа халықтардың музыкалық аспаптарының дыбыс бояуын және дауыс бояуын ажырату |
||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||
Тілдік құзыреттілік |
Тазалық чистота cleanliness |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шебері |
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
«Мазақтама» әніндегі Таңатқан мен әңгімедегі Жалқаубекті салыстырып ұқсас жақтарын айтып бер. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
Қазақ тілінде «тазалық» деген сөз бар. Қазақ тілінің түсіндірме сөздігінде ол екі түрлі мағына береді. Бірінші мағынасы – кір, лас болмай, яғни адамның өз денесін таза ұстап, киетін киімін таза кие білу. Бұл–мәдениеттіліктің белгісі. Бірақ қазір сол мәдениетті қоғамдық орындарда сақтай алмай келеміз. Әдемі, таза киінгенмен қоғамдық жерлерде тазалықты сақтамау-мәдениетсіздіктің белгісі. Сондықтан да біздер өз денемізге, киімдерімізге келгенде мәдениетті бола қаламыз да, ал қоғамдық жерлерде мәдениетсіздігімізді көрсетіп аламыз. Қоқыстарды жинайтын адамдар бар ғой деп кез келген жерге қоқыстарды лақтырамыз. Қаламызды қоқыстарды тазартатын «Тазалық» мекемесінің жұмысшылары үнемі сыпырып, тазалап жүреді. Бірақ солай екен деп олардың бұл еңбегін құрметтемеу жөн болмайды. Бұл мәдениетсіздік әрі қарай жалғаса бермеуі керек. «Тазалықты сақтай білу» тек «Тазалық» мекемесі жұмысшыларының ғана міндеті емес. Осы қалада тұратын барша тұрғындардың міндетіне айналуы керек. Өз тазалығы мен үй, аула, қоғамдық орындар тазалығын сақтай білу қала тұрғындарының өмірге деген қарым — қатынасының қандай деңгейде екенін көрсетеді. «Тазалық» сөзінің ауыспалы мағынасы — ақниеттілікті, адалдықты, пәктікті білдіреді. Адалдық — адам бойындағы таза ниет, имандылық қасиет. Ол адам өзгенің жетістігіне көре алмаушылық жасамайды. Біреулерге сыртынан ғайбат айтып, болмағанды болды, естімегенді естідім деп жеке ұпайын арттыруға тырысатындар да бар арамызда. Бұл — жан тазалығы емес. |
Түрлі тапсырмалар |
|
Аяқталуы 16 минут |
Оқулық, дәптерлер. |
||
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. |
Бас бармақтар |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
Пән/Сынып: |
Математика 1 сынып |
||||||
Күні: |
|
||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Тағам және сусын.Дені саудың – жаны сау |
||||||
Сабақтың тақырыбы:№ |
Комбинациялау |
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастыру |
|
|||||
Сабақ мақсаты: |
заттарды әртүрлі тәсілмен біріктіруге арналған тапсырма құрастырады. |
|
|||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3минут |
Басы |
Топқа бөлу«Таңдау» әдісі арқылы жүреді. Оқушылар шеңберде тұрған бойында геометриялық фигуралар таңдап алып топқа бірігеді. «Миға шабуыл» әдісіарқылыоқу мақсаттары ашылады. - Өткен сабақтарда қандай тапсырмалар орындап үйрендік? -Қазір фигуралар түрлеріне қарай топтасыңдар. -Қайта шашырап тұрыңдар. -Енді фигуралардың түсіне қарай топтасыңдар. - Біз топқа қандай белгі арқылы топтастық? - Заттардың орнын алмастыруға, оларды әртүрлі тәсілмен таңдап, топтастыруға, жинақтауға болады. Бұны комбинациялау деп атайды. - Ендеше бүгінгі сабақтағы мақсатымыз не болмақ? |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мадақтау |
Оқулық, |
|
|
25 минут |
Ортасы |
(Т) 1 - тапсырма «Топтастыр» әдісі арқылы жүреді. Оқулықтың 114 - бетіндегі тапсырмамен жұмыс. А) Сүйікті ойыншықтар - Сөреде 3 ойыншық тұр: қуыршақ, доп, пирамида. Әнел 2 ойыншықты жақсы көрді. Олар қандай ойыншық болуы мүмкін? А) қуыршақ, доп, Ә) қуыршақ, пирамида Б) доп, пирамида Ә) Фотосуреттер. -Мұратта 3 фотосурет бар. Альбомның 1 бетіне тек 2 фотосурет қана сыяды. Оларды альбомға қалай орналастыра алады? -Әр қатарды толықтыр. А) ит, мысық Ә) мысық, ұл Б) ұл, ит В) мысық, ит, Г) ұл, мысық, Ғ) ит, ұл. Т) 2 - тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүреді. Оқулықтың 115 - бетіндегі тапсырмамен жұмыс. А) Жаңа киім -Ләззаттың көгілдір және қызғылт баскиімі, сондай-ақ көгілдір және қызғылт мойынорағышы бар. Ләззат оларды қалай кие алады? Қанша нұсқа шықты? Ж: 4 түрлі тәсілмен: қызғылт баскиім-қызғылт мойынорағыш, қызғылт баскиім-көгілдір мойынорағыш, көгілдір баскиім-қызғылт мойынорағыш, көгілдір баскиім-көгілдір мойынорағыш ә) Орындап көр. Қаламды, сызғышты және қарындашты үстелге әртүрлі тәсілмен орналастыр. Неше тәсілмен орналастыраныңды сана. Сергіту сәті «Қызыл гүлім» әуеніне сәйкес қимылдармен жасалады. |
Дескриптор: - Сүйікті ойыншықтарды екі-екіден анықтайды. - Салынуы мүмкін фотосуреттерді екі-екіден анықтайды.
Дескриптор: - Ләззаттың баскиім мен мойынорағышты 4 түрлі тәсілмен киетінін анықтайды. - Оқу құралдарын үстелге орналастыру тәсілдерін анықтайды. Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: - Қаламсауытта 4 жай және 2 түрлі түсті қарындаш жатыр. Қолдағы қарындаш жай қарындаш болуы үшін ең аз дегенде қанша қарындаш алу керек? |
ҚБ: « Жұлдызша» әдісі арқылы бағалайды. Үлкен – ойыншықтар мен фотосуреттерді екі-екіден анықтай алса; Орташа - ойыншықтар мен фотосуреттерді екі-екіден анықтауда көмек қажет етсе; Кіші - ойыншықтар мен фотосуреттерді екі-екіден анықтай алмаса. ҚБ: « Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Көк –комбинациялау тәсілдерін дұрыс анықтай алса; Сары - комбинациялау тәсілдерін дұрыс анықтауда көмек қажет етсе; Қызыл - комбинациялау тәсілдерін дұрыс анықтай алмаса. |
Оқулық, Жұмыс дәптері |
|
|
5 минут |
бекіту |
(Д) 3 - тапсырма тақтамен және дәптермен жұмыс. Баланың ойлау қабілеттерін, логикалық ойлауын дамыту үшін тапсырмалар беру: - тапсырманы мұқият орындауға үйрету; |
Дескриптор: тапсырмаларды орындайды. Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: - қосымша тапсырмалар беріледі. Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі |
ҚБ: «Жалауша» әдісі Жасыл - тапсырманы дұрыс орындай алса; Сары - тапсырманы орындауда аздаған қателіктер болса. Қызыл - тапсырманы орындай алмаса |
Жұмыс дәптері |
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады. - Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер? - Сабақтың қай тұсы қызықты болды? Үй тапсырмасы: 107 - беттегі «Жабайы аңдар» тапсырмасы. |
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
Пән/Сынып: |
Жаратылыстану 1 сынып |
|||||
Күні |
|
|||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Дыбыс |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи дыбыс көздері дегеніміз
не Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |