|
|
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Токмаганбет Арайлым |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелі мәліметтердің графикалық көрінісі |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.2.3- электронды кестеде диаграммалар құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған: Электронды кестеде диаграмма элементтерін біледі және оны құруды үйренеді. Оқушылардың көпшілігі істей алады: Кестелі мәліметтердің графикалық көрінісінің түрлерін және диаграмманы пішімдеуді қолданады. Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: Мәліметтердің графикалық көрінісінің түрлерін бір-бірінен ажырата алады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Мәліметтерді пайдаланып, диаграмма құрады. Диаграмманы пішімдейді және графикалық көрінісінің түрлерін ажырата алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар істей алады: Деректерді графикалық берілуі бойынша (диаграммалар) талдай алады. Пәндік лексика мен терминология: Диаграмма, аңыз (легенда), макет, подпись Диолог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Деректерді бейнелі көрсету үшін … болады. Диаграмма құру үшін алдымен ......, содан кейін ..... |
|||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынас жасай отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, жауапкершілікке тәрбиелеуге, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика – диаграмма сызу Орыс тілі - термин сөздер |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Microsoft Excel-де шартты форматтауды біліп, оның әдіс-тәсілдерін қолдана алады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1 мин 4 мин 2мин |
Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу.Жағымды ахуал орнату «Случайное колеса әдісімен оқушы атын таңдап алып үй жұмысын сұрау» https://wordwall.net/ru/resource/24647813 4 сурет 1 сөз әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу
Оқушылар өз ойларын
айтады |
Өрмекші торы
Смайлик
Гистограмма Дөңгелек Конус суреттері
|
||||
|
Сабақтың ортасы 2мин 8мин 12мин 2мин 5 мин |
Жаңа тақырыпқа ену. Мұғалім шолуы. Тақырып бойынша түсіндіру. 1 тапсырма-стандартты тапсырма Ойын ойынатамын https://learningapps.org/view1127120 2-тапсырма. Ең көп сатылған автокөлік жобасы. 2016 жылы Қазақстанның «Бипэк Авто», «Азия Авто» компаниялары ең кө сатылған жеңіл автокөліктер тізімін жасады. Сендерге жеңіл автокөліктердің жыл ішінде сатылым саны туралы деректер берілді. Осы деректер бойынша кесте құрып, диаграмма салыңдар. Диаграмма түрін өздерің таңдардар.
Сергіту сәтінде Молекула әдісін қолдану Музыка қосылып тұрады, кез келген сәтте әуен тоқтайды. Сол уақытта мұғалім қандай сан айтса сол сан бойынша бөлінеді
|
Слайд
Постер-А3 Маркер Стикер
Әр топ бір-бірін бағалайды.
Екі жұлдыз, бір тілек
Компьютер
Интерактивті тақта
Компьютер |
||||
|
Сабақтың соңы 3мин 2 мин |
«Миыңның суреттін сал» Шарты: Сабақтың соңында бүкіл сынып орындайтын жұмыстың мақсаты – оқу бойынша қорытынды жүргізу, оқуды біріктіру, келесі деңгеймен байланыстыру жəне олардың қалай оқитынын белгілеу. Оқушылар мидың суретін дəптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады. Бағдаршам бағалау
«Білім ағашы»толтыру. Сабақтың соңында оқушылар берілген кері байланыс парағын толтырып береді. Мақсаты: оқушының өзін-өзі бағалауы
|
Басбармақ әдісі бағалау
«Ой толғаныс» кері байланыс парағы
Бағалау парағы |
||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||
|
Өрмекші торында тез, шапшаң ойланып сұрақтарға жауап береді. «Жұптас, ойлан, бөліс» стратегиясы бойынша қабілеті жоғары оқушылар тапсырманы орындайды, басқа оқушыларға қолдау көрсетіледі, қарым-қатынас орнайды Компьютерде практикалық жұмыста барлық оқушы орындайды. Көпшілігі дискриптордың барлығын орындайды. Кейбіреулері қалғандарына тереңірек түсінуге көмектеседі. Миыңның суретін сал- сабақтың соңында бүкіл сынып орындайтын жұмыстың мақсаты – оқу бойынша қорытынды жүргізу, оқуды біріктіру, келесі деңгеймен байланыстыру жəне олардың қалай оқитынын белгілеу. Кейбір оқушы сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толық толтырады. |
Сабақ барысында мадақтау сөздер айту арқылы бағалау. Топ ішінде топ басшысы бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топ арасында бағалау. Оқушылардың жауаптарын, іс-әрекеттеріне бақылау жүргізіп, түртіп алу арқылы бағалау. «Ой толғаныс» кері байланысы беру арқылы бағалау. Топ арасында сонымен бірге смайлик, басбармақ әдісімен бағалау жүреді.
Өзара жəне өзін-өзі бағалау арқылы оқушылар барлық бағалау критерийлеріне жеткендігін анықтап, нені жақсару керектігін белгілей алады. |
Мұғалім сабақта әрбір оқушының қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтап, жұмыс істеулеріне бағыт беріп отырамын. Сергіту сәтіндегі көз жаттығулары оқушылардың денсаулығына, яғни көзіне өте пайдалы. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
|
|
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Токмаганбет Арайлым |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелі мәліметтердің графикалық көрінісі |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.2.3- электронды кестеде диаграммалар құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған: Электронды кестеде диаграмма элементтерін біледі және оны құруды үйренеді. Оқушылардың көпшілігі істей алады: Кестелі мәліметтердің графикалық көрінісінің түрлерін және диаграмманы пішімдеуді қолданады. Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: Мәліметтердің графикалық көрінісінің түрлерін бір-бірінен ажырата алады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Мәліметтерді пайдаланып, диаграмма құрады. Диаграмманы пішімдейді және графикалық көрінісінің түрлерін ажырата алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар істей алады: Деректерді графикалық берілуі бойынша (диаграммалар) талдай алады. Пәндік лексика мен терминология: Диаграмма, аңыз (легенда), макет, подпись Диолог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Деректерді бейнелі көрсету үшін … болады. Диаграмма құру үшін алдымен ......, содан кейін ..... |
|||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынас жасай отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, жауапкершілікке тәрбиелеуге, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика – диаграмма сызу Орыс тілі - термин сөздер |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Microsoft Excel-де шартты форматтауды біліп, оның әдіс-тәсілдерін қолдана алады. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1 мин 4 мин 2мин |
Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу.Жағымды ахуал орнату «Случайное колеса әдісімен оқушы атын таңдап алып үй жұмысын сұрау» https://wordwall.net/ru/resource/24647813 4 сурет 1 сөз әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу
Оқушылар өз ойларын
айтады |
Өрмекші торы
Смайлик
Гистограмма Дөңгелек Конус суреттері
|
||||
|
Сабақтың ортасы 2мин 8мин 12мин 2мин 5 мин |
Жаңа тақырыпқа ену. Мұғалім шолуы. Тақырып бойынша түсіндіру. 1 тапсырма-стандартты тапсырма Ойын ойынатамын https://learningapps.org/view1127120 2-тапсырма. Ең көп сатылған автокөлік жобасы. 2016 жылы Қазақстанның «Бипэк Авто», «Азия Авто» компаниялары ең кө сатылған жеңіл автокөліктер тізімін жасады. Сендерге жеңіл автокөліктердің жыл ішінде сатылым саны туралы деректер берілді. Осы деректер бойынша кесте құрып, диаграмма салыңдар. Диаграмма түрін өздерің таңдардар.
Сергіту сәтінде Молекула әдісін қолдану Музыка қосылып тұрады, кез келген сәтте әуен тоқтайды. Сол уақытта мұғалім қандай сан айтса сол сан бойынша бөлінеді
|
Слайд
Постер-А3 Маркер Стикер
Әр топ бір-бірін бағалайды.
Екі жұлдыз, бір тілек
Компьютер
Интерактивті тақта
Компьютер |
||||
|
Сабақтың соңы 3мин 2 мин |
«Миыңның суреттін сал» Шарты: Сабақтың соңында бүкіл сынып орындайтын жұмыстың мақсаты – оқу бойынша қорытынды жүргізу, оқуды біріктіру, келесі деңгеймен байланыстыру жəне олардың қалай оқитынын белгілеу. Оқушылар мидың суретін дəптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады. Бағдаршам бағалау
«Білім ағашы»толтыру. Сабақтың соңында оқушылар берілген кері байланыс парағын толтырып береді. Мақсаты: оқушының өзін-өзі бағалауы
|
Басбармақ әдісі бағалау
«Ой толғаныс» кері байланыс парағы
Бағалау парағы |
||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||
|
Өрмекші торында тез, шапшаң ойланып сұрақтарға жауап береді. «Жұптас, ойлан, бөліс» стратегиясы бойынша қабілеті жоғары оқушылар тапсырманы орындайды, басқа оқушыларға қолдау көрсетіледі, қарым-қатынас орнайды Компьютерде практикалық жұмыста барлық оқушы орындайды. Көпшілігі дискриптордың барлығын орындайды. Кейбіреулері қалғандарына тереңірек түсінуге көмектеседі. Миыңның суретін сал- сабақтың соңында бүкіл сынып орындайтын жұмыстың мақсаты – оқу бойынша қорытынды жүргізу, оқуды біріктіру, келесі деңгеймен байланыстыру жəне олардың қалай оқитынын белгілеу. Кейбір оқушы сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толық толтырады. |
Сабақ барысында мадақтау сөздер айту арқылы бағалау. Топ ішінде топ басшысы бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топ арасында бағалау. Оқушылардың жауаптарын, іс-әрекеттеріне бақылау жүргізіп, түртіп алу арқылы бағалау. «Ой толғаныс» кері байланысы беру арқылы бағалау. Топ арасында сонымен бірге смайлик, басбармақ әдісімен бағалау жүреді.
Өзара жəне өзін-өзі бағалау арқылы оқушылар барлық бағалау критерийлеріне жеткендігін анықтап, нені жақсару керектігін белгілей алады. |
Мұғалім сабақта әрбір оқушының қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтап, жұмыс істеулеріне бағыт беріп отырамын. Сергіту сәтіндегі көз жаттығулары оқушылардың денсаулығына, яғни көзіне өте пайдалы. |
||||
шағым қалдыра аласыз

















