Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқа мерзімді жоспар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
Бөлім: |
2А бөлім. Көбейту және бөлу. Мәдени мұра. |
Машықкердің аты-жөні: |
Мавленова Диляра |
Күні: |
27.10.2021 ж |
Сыныбы: 4 «б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.2.9 санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге бөлу мен көбейту ережелерін қолдану. |
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге бөлу мен көбейту ережелерін білетін болады. Көптеген оқушылар: санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге бөлу мен көбейту ережелерін есептеулерді ыңғайландыру үшін қолдануды білетін болады. Кейбір оқушылар: санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге бөлу мен көбейту ережелерін есептеулерді әртүрлі тәсілмен шығару үшін қолдануды білетін болады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Менің есімімнің тарихы» Мақсаты: Оқушыларды бір-бірімен таныстыру, олардың бойында құндылықтарды қалыптастыру, адамның туылған кезде есімін қоюға үлкен мән беруге бағыттау, тәрбиелік аспектісін дамыту. Қолданылуы: 1 күн бұрын өзінің есімінің тарихы, кім және қашан қандай жағадайда қойғаны туралы зерттеу тапсырма беріледі. Сабақта жеке-жеке сұралады. Сонда әрбір оқушы өзінің есімінің тарихы туралы айтып береді. |
|
||||||
Сабақтың ортасы
|
№1-тапсырма: «Түйенің тапсырмасы» Шарты: Оқушыларға математика оқулығындағы а*(б*с)=(а*б)*с мысалы негізінде санды көбейтіндіге көбейту және бөлу қалай жүзеге асатынын түсіндіру.
(2*4)*3 =24
(3*4)*2 = 24
(4*2)*3=24 Жауабы: 24 түйе 2-тапсырма: «Адасқан әріптер» Шарты: Оқушылар өрнектердің мәнін табу арқылы Ұлы Жібек жолы өткен кейбір елдердің атауын құрастырды. 3 -тапсырма: «Су-ли-фо» әдісі Қолданылуы: Оқушылар жұпқа бөлінеді, белгілі уақыт беріледі. «Су-ли-фо» дегенде екі бала бірдей уақытта саусақтарын көрсетеді. Жұптағы қай бала саусақтардың қосындысын бірінші тез айтса соған бір ұпай қосылады. |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
4-сынып, математика, 2 – бөлім оқулығы, 7 бет
4-сынып, математика, 2 – бөлім оқулығы, 7 бет
|
|||||
|
4-тапсырма. «Тау текелерді санайық» Шарты: Оқушыларға математика оқулығындағы а/(б*с)=(а/б)/с а/(б*с)=(a/c~/b мысалы негізінде санды көбейтіндіге бөлу қалай жүзеге асатынын түсіндіру.
|
Дескриптор:
|
4-сынып, математика, 2 – бөлім оқулығы, 8 бет
|
|||||
|
5-тапсырма. «Ұлы Жібек жолындағы сауда» Есептер:
6-тапсырма. Шарты: А)Ұлы жібек жолы бойымен саяхат жасау үшін әрқайсысында 14 орындықты 5 автобус жүреді. Барлық орындары тола осы автобустармен 20 рет қатынағанда қанша турист саяхат жасайды? Ә) Саяхаттау кезін есте қалдыру мақсатында бейне дискілер жазылып, қорапқа әрқайсысында 12 диск бар 10 орам салынды. Қорапқа осындай 30 орам сыяды. Қорапты толтыру үшін енді қанша орам диск керек? Б) Кәдесый шығаратын фабрикада күніне 10 бұйым жасалады. Әрбір бұйымға 5 м таспабау жұмсалады. 250 м таспабау қанша күнде жетеді? 7-тапсырма. Топтық жұмыс: «Ойлан және жауап бер» Шарты: Кәдесыйды сәндеу үшін 2 метр таспа алды. Оның бір бөлігін екіншісінен 40 см-ге ұзындау болатындай етіп бөлді. Сен таспаның әр бөлігінің ұзындықтары қандай болатынын біле аласың ба? |
Дескриптор:
Шығарылуы: А)1 автобуста-14 орын 5 автобуспен-20 рет Т/к ? турист Шешуі: 20*(14*5)= (20*5)*14=100*14=1400 Жауабы: 1400 туристті саяхатқа апаруға болады. Ә) 1 бумада-12 диск 30 бумада -? Диск Т/К ? диск Шешуі: 30*(12*10)=30*120=3600 Жауабы: Қорапқа барлығы 3600 диск сыяды. Б) 1 бұйымға -5 м 1 күн -10 бұйым Т/к 250 м-? Күн Шешуі: 10*5=50 м (1 күнде) 250/50=5 250/(10*5)= 5 Шығарылуы: Барлығы-2 м 1 бөлік- ? см 2 бөлік-? См, 40 см Шешуі: 2 м -200 см 200-40=160 см 160/2=80см (1 бөлік) 80+40=120 см (2 бөлік) Жауабы: 1 бөлік -80см, 2 бөлік -120 см |
4-сынып, математика, 2 – бөлім оқулығы, 8 бет 4-сынып, математика, 2 – бөлім оқулығы, 9 бет 4-сынып, математика, 2 – бөлім оқулығы, 10 бет |
|||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Үй жұмысы: № 9, 10 бет Рефлексия: «Сиқырлы қоржын» Шарты: Оқушыларға стикерлер таратылып, сабаққа байланысты пікірлерін жазу сұралады. Кейін Қоржынға жинап алынады. |
Оқушы іс-әрекеті: Стикерлерге сабақтан алған әсерлері мен сыни пікірлерін жазу. |
|
|||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|
|||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
|||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2:
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |