Сабақ жоспары
|
Мектеп: |
№36 Қ.Х.Тоқмұхамедов атындағы жом кмм |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Боханова М.Н мен Ағабек А.Б |
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
16.10.2023ж |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды салыстыру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.8 бүтін сандарды салыстыру; 6.1.2.12 рационал сандарды салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандарды салыстыруды, координаталық түзуде суреттеуді біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Рационал сандарды салыстыру тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бүтін сандарды салыстыру; -рационал сандарды салыстыру -санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу; 1.Ұйымдастыру. «Жақсы тілек» 2. Үй жұмысын тексеру. «Сен маған. Мен саған» әдісі Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларға сұрақ қою.
|
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Оқулық |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ. Оқулықты пайдалана отырып, жаңа тақырыпты өз беттерінше меңгереді. І. Координаталық түзу
бойында үлкен сан . . . жақта, ал одан кіші сан . . . жақта
кескінделеді. |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Оқулық
|
|
|
минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Топтық жұмыс. .«Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы оқушылар алған білімдерін қолданып, тұжырымдайды.
a) Координаталық түзуде 0-ден оңға қарай бағытта сан кеми ме? әлде өсе ме? б) Координаталық түзуде 0-ден солға қарай бағытта сандар қалай өзгереді? в) А(-2),
B(3,5), C( с).AжәнеB, CжәнеD, EжәнеF нүктелеріне сәйкес сандарды салыстырыңдар. №306 1)8,7 мен 7,8 ; 4) -6 мен -11 ; 2) -4,1 мен 2 ; 5) -18 бен -1,8 ; 3) 2,9 бен -920 ; 6) -100 бен 0 . Оқулықтан №307,308 |
Рационал сандарды координаталық түзуде кескіндеп салыстырады Жұптық жұмыс. Салыстырыңдар: 1) 8,7 мен 7,8; |
Дескриптор: -рационал сандардың анықтама ларын тұжырым дайды. -Координата лық түзуде рационал сандарды салыстыра ды. ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалау
Дескриптор: -Рационал сандарды салыстыруды орындай алады |
|
|
|
5мин |
Жеке жұмыс |
Сандарды салыстырыңыз:
|
Тапсырманы орындайды |
|
|
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - бүтін сандарды салыстыру; -рационал сандарды салыстыру санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу; Рефлексия Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды? Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз? Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Сабаққа бір ұсыныс. Үйге тапсырма. №309,310 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- бүтін сандарды салыстыру;
-рационал сандарды салыстыру -санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу;

Тапсырмалар. Топтық жұмыс. .«Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы оқушылар алған білімдерін қолданып, тұжырымдайды.

a) Координаталық түзуде 0-ден оңға қарай бағытта сан кеми ме? әлде өсе ме?
б) Координаталық түзуде 0-ден солға қарай бағытта сандар қалай өзгереді?
в)
А(-2), B(3,5), C(
), D(6), E(-2,3), F(
) нүктелерін координаталық түзуде
белгіле.
с).AжәнеB, CжәнеD, EжәнеF нүктелеріне сәйкес сандарды салыстырыңдар.

Дескриптор:
-рационал сандардың анықтама ларын тұжырым дайды.
-Координата лық түзуде рационал сандарды салыстыра ды.
ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалау
І. Координаталық түзу бойында үлкен сан . . . жақта, ал
одан кіші сан . . . жақта кескінделеді.
Мысалы: -5 ... 5;
1 ... -3.
ІІ. Кез келген оң сан нөлден ...және кез келген теріс саннан
...
Мысалы: 2,5 ... 0;
2,5 ... -5;
... 0;
1,7 ... -8.
ІІІ. Кез келген теріс сан 0-ден ...және кез келген оң
саннан...
Мысалы: - 4 ... 0;
-5 ... 2; -3 ... 2,5; -2 ...
Рационал сандарды салыстыруды пайдаланғанда:
1) Егер а – ...сан болса, ол жалпы түрде былай жазылады: а >
0.
2) Егер b – ...сан болса, ол жалпы түрде былай жазылады: b =0
немесе а = 0 болса
Сандарды салыстырыңыз:
15 және 28;
13,7 және 8,6;
және
;
12,3 және 12,29;
- 8 және 6.
Рефлексия
Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды?
Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз?
Сабақтан қандай әсер алдыңыз?
Сабаққа бір ұсыныс.


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Мектеп: |
№36 Қ.Х.Тоқмұхамедов атындағы жом кмм |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Боханова М.Н мен Ағабек А.Б |
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
16.10.2023ж |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды салыстыру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.8 бүтін сандарды салыстыру; 6.1.2.12 рационал сандарды салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандарды салыстыруды, координаталық түзуде суреттеуді біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Рационал сандарды салыстыру тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бүтін сандарды салыстыру; -рационал сандарды салыстыру -санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу; 1.Ұйымдастыру. «Жақсы тілек» 2. Үй жұмысын тексеру. «Сен маған. Мен саған» әдісі Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларға сұрақ қою.
|
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Оқулық |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақ. Оқулықты пайдалана отырып, жаңа тақырыпты өз беттерінше меңгереді. І. Координаталық түзу
бойында үлкен сан . . . жақта, ал одан кіші сан . . . жақта
кескінделеді. |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Оқулық
|
|
|
минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Топтық жұмыс. .«Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы оқушылар алған білімдерін қолданып, тұжырымдайды.
a) Координаталық түзуде 0-ден оңға қарай бағытта сан кеми ме? әлде өсе ме? б) Координаталық түзуде 0-ден солға қарай бағытта сандар қалай өзгереді? в) А(-2),
B(3,5), C( с).AжәнеB, CжәнеD, EжәнеF нүктелеріне сәйкес сандарды салыстырыңдар. №306 1)8,7 мен 7,8 ; 4) -6 мен -11 ; 2) -4,1 мен 2 ; 5) -18 бен -1,8 ; 3) 2,9 бен -920 ; 6) -100 бен 0 . Оқулықтан №307,308 |
Рационал сандарды координаталық түзуде кескіндеп салыстырады Жұптық жұмыс. Салыстырыңдар: 1) 8,7 мен 7,8; |
Дескриптор: -рационал сандардың анықтама ларын тұжырым дайды. -Координата лық түзуде рационал сандарды салыстыра ды. ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалау
Дескриптор: -Рационал сандарды салыстыруды орындай алады |
|
|
|
5мин |
Жеке жұмыс |
Сандарды салыстырыңыз:
|
Тапсырманы орындайды |
|
|
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - бүтін сандарды салыстыру; -рационал сандарды салыстыру санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу; Рефлексия Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды? Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз? Сабақтан қандай әсер алдыңыз? Сабаққа бір ұсыныс. Үйге тапсырма. №309,310 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- бүтін сандарды салыстыру;
-рационал сандарды салыстыру -санның модулі анықтамасын білу және оның мәнін табу;

Тапсырмалар. Топтық жұмыс. .«Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы оқушылар алған білімдерін қолданып, тұжырымдайды.

a) Координаталық түзуде 0-ден оңға қарай бағытта сан кеми ме? әлде өсе ме?
б) Координаталық түзуде 0-ден солға қарай бағытта сандар қалай өзгереді?
в)
А(-2), B(3,5), C(
), D(6), E(-2,3), F(
) нүктелерін координаталық түзуде
белгіле.
с).AжәнеB, CжәнеD, EжәнеF нүктелеріне сәйкес сандарды салыстырыңдар.

Дескриптор:
-рационал сандардың анықтама ларын тұжырым дайды.
-Координата лық түзуде рационал сандарды салыстыра ды.
ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалау
І. Координаталық түзу бойында үлкен сан . . . жақта, ал
одан кіші сан . . . жақта кескінделеді.
Мысалы: -5 ... 5;
1 ... -3.
ІІ. Кез келген оң сан нөлден ...және кез келген теріс саннан
...
Мысалы: 2,5 ... 0;
2,5 ... -5;
... 0;
1,7 ... -8.
ІІІ. Кез келген теріс сан 0-ден ...және кез келген оң
саннан...
Мысалы: - 4 ... 0;
-5 ... 2; -3 ... 2,5; -2 ...
Рационал сандарды салыстыруды пайдаланғанда:
1) Егер а – ...сан болса, ол жалпы түрде былай жазылады: а >
0.
2) Егер b – ...сан болса, ол жалпы түрде былай жазылады: b =0
немесе а = 0 болса
Сандарды салыстырыңыз:
15 және 28;
13,7 және 8,6;
және
;
12,3 және 12,29;
- 8 және 6.
Рефлексия
Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды?
Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз?
Сабақтан қандай әсер алдыңыз?
Сабаққа бір ұсыныс.


шағым қалдыра аласыз













