|
Бекітемін Оқу ісі жөніндегі орынбасары |
||
|
Мектеп |
|
|
|
Бөлім |
Костюм ауыстыру |
|
|
Пәні |
цифрлық сауаттылық |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
07.12.2023ж. |
|
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Костюм ауыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4 . программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру; ЕБҚ:3.4.2.4 . программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
спрайттарға скрипт құрады,программалау ойын алаңында бірнеше костюмдермен жұмыс істеуді үйренеді. |
||
|
Құндылықтары: |
Оқушыларды бір-бірін құрметтеуіне тәрбиелеу |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал орнату: Қуанамын,күлемін Жылы менің жүрегім Достарыма үнемі Риза болып жүремін. ІІ.Өткен сабаққа шолу жасау:сұрақ- жауап әдісі арқылы. -Кейіпкерлер дегеніміз не? - кейіпкерлерді қай кітапханадан аламыз? 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Интерактивті тақта
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ.Жаңа тақырып. ҰЖ.Видеожазба Scratch-те кейіпкер (спрайт) мен көрініс фондарының кітапханасы бар. Программалау ортасында дайын спрайттар кітапханасы мен фондар бар. Программа құру барысында спрайттар мен фондарды қажетемізге қарай қолданамыз. Жобамыз қызықты болу үшін біз кейіпкерді қозғалысқа келтіріп, анимациялар жасай аламыз. Кейіпкердің не нысанның костюмын өзгерту дегеніміз – оның қозғалысын жасау. Анимация –нысанның қозғалысы немесе өзгеруі, қозғалыстың әртүрлі кезеңіне сәйкес кескіндер тізбегін экранда жылдамдата көрсету арқылы дене қозғалысы динамикасын экранда бейнелеу тәсілі. Көрсетілім. Мысалдар. Жұптық жұмыс 2-тапсырма Бүлдіршіндерге қазақ әліпбиінің алғашқы 5 әрпін үйрететін жобаға байқау жарияланды. Scratch-те жұмыс істей алатын программалаушы ретінде байқауға қандай жоба ұсынасыңдар? Жобаның сценарийі мен скриптінің жобасын дайындыңдар. Оқулық 48 -бет ,4-суретке назар аударайық. Дескриптор -Scratch-те жақсы программалаушылар ретінде байқауға жоба ұсынады. -Жобаның сценарийі мен скриптінің жобасын дайындайды. ҚБ: «Смайлик» әдісі ЕБҚ:тапсырма •Жоба құруда кейіпкердің костюмін ауыстырудың маңыздылығы неде? Дескриптор -Бір сұраққа жауап береді. -Екі сұраққа толық жауап береді. ҚБ: «Смайлик» әдісі Сергіту сәті:нейрожаттығулар жасайды |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор -Scratch-те жақсы программалаушылар ретінде байқауға жоба ұсынады. -Жобаның сценарийі мен скриптінің жобасын дайындайды. Дескриптор -Бір сұраққа жауап береді. -Екі сұраққа толық жауап береді. тапсырманы орындайды |
Смайлик Смайлик |
Видеожазба Интерактивті тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
бәрін емес
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
48-51 –бет оқу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қысқа мерзімді жоспар
қысқа мерзімді жоспар
|
Бекітемін Оқу ісі жөніндегі орынбасары |
||
|
Мектеп |
|
|
|
Бөлім |
Костюм ауыстыру |
|
|
Пәні |
цифрлық сауаттылық |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
07.12.2023ж. |
|
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Костюм ауыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4 . программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру; ЕБҚ:3.4.2.4 . программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
спрайттарға скрипт құрады,программалау ойын алаңында бірнеше костюмдермен жұмыс істеуді үйренеді. |
||
|
Құндылықтары: |
Оқушыларды бір-бірін құрметтеуіне тәрбиелеу |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал орнату: Қуанамын,күлемін Жылы менің жүрегім Достарыма үнемі Риза болып жүремін. ІІ.Өткен сабаққа шолу жасау:сұрақ- жауап әдісі арқылы. -Кейіпкерлер дегеніміз не? - кейіпкерлерді қай кітапханадан аламыз? 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Интерактивті тақта
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ.Жаңа тақырып. ҰЖ.Видеожазба Scratch-те кейіпкер (спрайт) мен көрініс фондарының кітапханасы бар. Программалау ортасында дайын спрайттар кітапханасы мен фондар бар. Программа құру барысында спрайттар мен фондарды қажетемізге қарай қолданамыз. Жобамыз қызықты болу үшін біз кейіпкерді қозғалысқа келтіріп, анимациялар жасай аламыз. Кейіпкердің не нысанның костюмын өзгерту дегеніміз – оның қозғалысын жасау. Анимация –нысанның қозғалысы немесе өзгеруі, қозғалыстың әртүрлі кезеңіне сәйкес кескіндер тізбегін экранда жылдамдата көрсету арқылы дене қозғалысы динамикасын экранда бейнелеу тәсілі. Көрсетілім. Мысалдар. Жұптық жұмыс 2-тапсырма Бүлдіршіндерге қазақ әліпбиінің алғашқы 5 әрпін үйрететін жобаға байқау жарияланды. Scratch-те жұмыс істей алатын программалаушы ретінде байқауға қандай жоба ұсынасыңдар? Жобаның сценарийі мен скриптінің жобасын дайындыңдар. Оқулық 48 -бет ,4-суретке назар аударайық. Дескриптор -Scratch-те жақсы программалаушылар ретінде байқауға жоба ұсынады. -Жобаның сценарийі мен скриптінің жобасын дайындайды. ҚБ: «Смайлик» әдісі ЕБҚ:тапсырма •Жоба құруда кейіпкердің костюмін ауыстырудың маңыздылығы неде? Дескриптор -Бір сұраққа жауап береді. -Екі сұраққа толық жауап береді. ҚБ: «Смайлик» әдісі Сергіту сәті:нейрожаттығулар жасайды |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор -Scratch-те жақсы программалаушылар ретінде байқауға жоба ұсынады. -Жобаның сценарийі мен скриптінің жобасын дайындайды. Дескриптор -Бір сұраққа жауап береді. -Екі сұраққа толық жауап береді. тапсырманы орындайды |
Смайлик Смайлик |
Видеожазба Интерактивті тақта
Оқулық
Жұмыс дәптерлері Оқулық |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
бәрін емес
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
48-51 –бет оқу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













