|
Бөлім: 11.4А Денелердің көлемдері |
Мектеп атауы: КММ №28 орта мектеп |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Жумагулова Лаура Курмангалиевна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Цилиндр көлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.14-цилиндр көлемін табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Психологиялық ахуал: "Менің орным" тренингі. Оқушылар блоб ағашы арқылы бүгінгі сабақ басталар алдында орнын, көңіл-күйін белгілейді. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты естеріне түсіру, қайталау мақсатында сәйкестендіру тесті орындалады. Топқа бөлу
Оқушылар Жаңа білімді қабылдауға дайындық Сабақтың мақсатын қою.
50 литр компотты диаметрі 5
дм, биіктігі 4 дм болатын төмендегі ыдысқа қайнатуға
болама?
|
Амандасады Сурет бойынша өз орнын тауып сары түсті бояумен көрсетеді.
Суреттер арқылы топқа бөліну Туындаған жағдаяттар бойынша сабақтың мақсатын айқындайды. D=5 дм R=2,5 дм H=4 дм
V=3,14 1литр=1 дм3 50литр=50 дм3
50
дм3 Туындаған жағдаяттар бойынша сабақтың мақсатын айқындайды. -цилиндр көлемін табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану |
5 үздік оқушыны бағдарлама арқылы анықтайды. 1балл Дескриптор 1.көлемін табады. 1балл 2.шамалар арасындағы байланысты анықтайды.1балл 3.нақты жауабын нақтылайды.1балл |
https://wordwall.net/ru/resource/27655259 Қиынды қағаз
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10мин |
Жұптық жұмыc. «Көршiмен cырлac» әдici арқылы oқушылaр есеп жaуaптарын көршiлермен aлмacады. 1.
2. Цилиндрдің көлемі 340 см3 және биіктігі 8 см. Цилиндрдің радиусы қандай?
|
Оқушылар жұппен шығарып , жұптар бір-бірімен алмасып тексереді. 1.D=5 дм R=2,5 дм H=4 дм
V=3,14 V=340 см3 H=8 см R=?
R |
Дескриптор 1. цилиндр көлемі формуласын қолданады.1 балл 2.радиусын табады. 1балл 3.биіктігін табады. 1балл 3балл Дайын жауаппен жұптық бағалау |
Оқулық бойынша |
|||||||||||||||||||||||||||
|
10мин 8 мин |
Топтық жұмыс. Ротация әдісі .
I топ.
Мұнайдың тығыздығы 0,85
г/см
II топ.
III топ. «Тосап» Ыдысқа өрік тосабы құйылған. Ыдыстың тосаптан босаған бөлігінің көлемін табыңыз.
Жеке жұмыс: «Кім жылдам?»
«Қайсысы тиімді?»
|
Топта берілген суреттер бойынша өмірге байланысты есептер құрастырып тапсырманы орындайды
Берілгені: цилиндр d=18м, r=9м h=7м ρ=0.85 г/cм3 =850 кг/м3 табу керек: m-? m = ρV, V = πr2h=3.14*81*7=1780.38м3 m = ρV= 850 кг/м3 * 1780.38м3=1513323 кг= 1513,323 т
d=30см, r=15см h=40см Vшар=5 см3 Қанша шар сатып алу керек? V = πr2h=3.14*225*40=28260 см3 28260 см3/5 см3=5652 шар алу керек.
r=5см h=10см Vыдыс = πr2h=3.14*25*10=785 см3 Vтосап = πr2h=3.14*25*4=314 см3 Vбосаған =785 см3-314 см3=471 см3
|
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор 1.Цилиндр көлемінің формуласын қолданады. 1балл 2. массаны табады. 1балл 3.шаманы айналдырады. 1балл 3балл
5 үздік оқушыны бағдарлама арқылы анықтайды. Жоғары балл 3баллл
Дескриптор 1.Цилиндр радиусын өлшейді. 1балл 2. Цилиндр биіктігін өлшейді.. 1балл 3.Цилиндр көлемінің формуласын қолданады. 1балл
|
Планшет
https://quizizz.com/admin/quiz/62dd8df3f64e45001df4277d?source=quiz_page
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Бағалау: Блоб ағашы (бүгінгі сабақ бойынша ағаштың қай жерінде тұрғанын көрсетеді)
Егер: - ағаштың жоғары жағында болса, сабақ жақсы түсінген -ағаштың ортасында болса, сұрақтары бар -ағаштың төмен жағында болса, сабақты түсінбеген
Мұғалім «Автор орындығы» арқылы кері байланыс
береді.
Үй жұмысы. Суретте бейнеленген цилиндрдің V бөлігінің көлемін табыңыз.
|
Сурет бойынша өз орнын тауып жасыл түсті бояумен көрсетеді
Оқушылар бағалау парағына ұпайларын жазып шығады.
Бағалау парағы.
|
Рефлексия жасайды
1-10 балдық жүйеде бағаланады. |
Блоб ағашы
Кеспе қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қысқа мерзімді жоспар
қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: 11.4А Денелердің көлемдері |
Мектеп атауы: КММ №28 орта мектеп |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Жумагулова Лаура Курмангалиевна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Цилиндр көлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.14-цилиндр көлемін табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Психологиялық ахуал: "Менің орным" тренингі. Оқушылар блоб ағашы арқылы бүгінгі сабақ басталар алдында орнын, көңіл-күйін белгілейді. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты естеріне түсіру, қайталау мақсатында сәйкестендіру тесті орындалады. Топқа бөлу
Оқушылар Жаңа білімді қабылдауға дайындық Сабақтың мақсатын қою.
50 литр компотты диаметрі 5
дм, биіктігі 4 дм болатын төмендегі ыдысқа қайнатуға
болама?
|
Амандасады Сурет бойынша өз орнын тауып сары түсті бояумен көрсетеді.
Суреттер арқылы топқа бөліну Туындаған жағдаяттар бойынша сабақтың мақсатын айқындайды. D=5 дм R=2,5 дм H=4 дм
V=3,14 1литр=1 дм3 50литр=50 дм3
50
дм3 Туындаған жағдаяттар бойынша сабақтың мақсатын айқындайды. -цилиндр көлемін табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану |
5 үздік оқушыны бағдарлама арқылы анықтайды. 1балл Дескриптор 1.көлемін табады. 1балл 2.шамалар арасындағы байланысты анықтайды.1балл 3.нақты жауабын нақтылайды.1балл |
https://wordwall.net/ru/resource/27655259 Қиынды қағаз
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10мин |
Жұптық жұмыc. «Көршiмен cырлac» әдici арқылы oқушылaр есеп жaуaптарын көршiлермен aлмacады. 1.
2. Цилиндрдің көлемі 340 см3 және биіктігі 8 см. Цилиндрдің радиусы қандай?
|
Оқушылар жұппен шығарып , жұптар бір-бірімен алмасып тексереді. 1.D=5 дм R=2,5 дм H=4 дм
V=3,14 V=340 см3 H=8 см R=?
R |
Дескриптор 1. цилиндр көлемі формуласын қолданады.1 балл 2.радиусын табады. 1балл 3.биіктігін табады. 1балл 3балл Дайын жауаппен жұптық бағалау |
Оқулық бойынша |
|||||||||||||||||||||||||||
|
10мин 8 мин |
Топтық жұмыс. Ротация әдісі .
I топ.
Мұнайдың тығыздығы 0,85
г/см
II топ.
III топ. «Тосап» Ыдысқа өрік тосабы құйылған. Ыдыстың тосаптан босаған бөлігінің көлемін табыңыз.
Жеке жұмыс: «Кім жылдам?»
«Қайсысы тиімді?»
|
Топта берілген суреттер бойынша өмірге байланысты есептер құрастырып тапсырманы орындайды
Берілгені: цилиндр d=18м, r=9м h=7м ρ=0.85 г/cм3 =850 кг/м3 табу керек: m-? m = ρV, V = πr2h=3.14*81*7=1780.38м3 m = ρV= 850 кг/м3 * 1780.38м3=1513323 кг= 1513,323 т
d=30см, r=15см h=40см Vшар=5 см3 Қанша шар сатып алу керек? V = πr2h=3.14*225*40=28260 см3 28260 см3/5 см3=5652 шар алу керек.
r=5см h=10см Vыдыс = πr2h=3.14*25*10=785 см3 Vтосап = πr2h=3.14*25*4=314 см3 Vбосаған =785 см3-314 см3=471 см3
|
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор 1.Цилиндр көлемінің формуласын қолданады. 1балл 2. массаны табады. 1балл 3.шаманы айналдырады. 1балл 3балл
5 үздік оқушыны бағдарлама арқылы анықтайды. Жоғары балл 3баллл
Дескриптор 1.Цилиндр радиусын өлшейді. 1балл 2. Цилиндр биіктігін өлшейді.. 1балл 3.Цилиндр көлемінің формуласын қолданады. 1балл
|
Планшет
https://quizizz.com/admin/quiz/62dd8df3f64e45001df4277d?source=quiz_page
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Бағалау: Блоб ағашы (бүгінгі сабақ бойынша ағаштың қай жерінде тұрғанын көрсетеді)
Егер: - ағаштың жоғары жағында болса, сабақ жақсы түсінген -ағаштың ортасында болса, сұрақтары бар -ағаштың төмен жағында болса, сабақты түсінбеген
Мұғалім «Автор орындығы» арқылы кері байланыс
береді.
Үй жұмысы. Суретте бейнеленген цилиндрдің V бөлігінің көлемін табыңыз.
|
Сурет бойынша өз орнын тауып жасыл түсті бояумен көрсетеді
Оқушылар бағалау парағына ұпайларын жазып шығады.
Бағалау парағы.
|
Рефлексия жасайды
1-10 балдық жүйеде бағаланады. |
Блоб ағашы
Кеспе қағаз |
шағым қалдыра аласыз






























