Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.2.5.1 мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген
мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын
құрастыру;
6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін
ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп
қолдану;
|
Сабақтың
мақсаттары
|
- мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген
мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын
құрастырады;
- үстеудің мағыналық
түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп
қолданады;
|
Құндылықтарға
баулу
|
«Мәңгілік ел»
жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы»
құндылығына баулу. Бұл
арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы,
функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен
жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге,
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген
дағдысы қалыптасады.
|
Сабақтың басы
7минут
|
І. Ұйымдастыру
кезеңі.
Сәлемдесу.
Оқушылардың зейінін
сабаққа аудару.
Үй
тапсырмасы:
Сұрақ – жауап әдісі арқылы үй жұмысын
пысықтау
Үстеу дегеніміз не?
Үстеудің неше түрі бар?
https://wordwall.net/ru/resource/38868673/%D2%AF%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%83
|
Оқушылар амандасып, назарларын сабаққа
аударады.
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап
береді; 1б
-сәйкестендіреді;
1б
|
|
Оқулық
Қазақ тілі
«Арман-пв» баспасы
https://wordwall.net/ru/resource/38868673/%D2%AF%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%83
|
Сабақтың ортасы
30минут
|
1-тапсырма.
Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты
анықтаңдар.

1.Дени Дидроның кітап туралы пікірімен келісесіңдер
ме?
2. Кітап оқудың ойлаумен байланысын қалай түсіндіруге
болады?
3. Халқымыз кітапты неге қазынаға
балаған?
4.«Жақсы кітап – жан азығы» дегенді қалай
түсінесіңдер?
2-тапсырма
Екі топқа бөлініп, төменде берілген мерекелерге жоба
құраңдар.
Жобада қамтылатын
мәселелер:
•
жобаны ұйымдастырушылар мен қатысушыларды
анықтау;
•
шараның мақсаты мен жоспарын
айқындау;
•
күтілетін нәтиже.
3-тапсырма:
Оқылым мәтінінен негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді
іріктеп алып, жинақы мәтін түрінде
жазыңдар.
Бекіту:
https://learningapps.org/view16376257
|
Дескриптор:
-Мәтінді
оқиды;1б
-негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды;
2б
-сұрақтарға жауап береді;
1б
Дескриптор:
-жоба құрады; 2б
Дескриптор:
-жинақы мәтін жазады; 2б
Дескриптор:
-сұрақтарға жауап
береді; 1б
|
Оқушылардың белсенділігін арттыратын ынталандыру
сөздер
-тамаша!
-жарайсыңдар!
-керемет!
-жақсы!
Оқушылардың белсенділігін арттыратын ынталандыру
сөздер
-тамаша!
-жарайсыңдар!
-керемет!
-жақсы!
Оқушылардың белсенділігін арттыратын ынталандыру
сөздер
-тамаша!
-жарайсыңдар!
-керемет!
-жақсы!
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы.
(Міржақып Дулатов)
https://learningapps.org/view16376257
|