А.П.Чехов атындағы №21 жоббм
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
CSS (си эс эс) (2 сабақ)
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Веб-жобалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Хидоятова Луиза Фахридиновна |
|
|
Күні: |
10.02.2026 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
CSS (си эс эс) (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.2 web (веб)-парақшаларды жасауда CSS (си эс эс) қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Каскадтық стильдер туралы түсінік қалыптастыру; кодтау кезінде каскадтық стильдер кестесін қолдануды меңгеру; каскадтық стильдер кестесін қолданудың маңыздылығын түсіну |
|
|
Құндылықтарды дарыту (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІҮ отырыстарында берілген тапсырмасы. Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Жасампаздық және жаңашылдық құндылықтары веб-беттерді әзірлеу кезінде CSS стильдерін өз бетінше құру және қолдану, элементтердің дизайнын (түс, қаріп, Фон, өлшемдер) өзгертуге тәжірибе жасау және осы өзгерістердің сайттың көрінісі мен ыңғайлылығына қалай әсер ететінін талдау арқылы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: CSS деген не? 2. CSS қашан пайда болды? 3. Стиль деген не? 4. CSS-ті қолданудың неше түрі бар? 5. HTML-де CSS қолданудың маңыздылығы неде? 6. Неліктен web-дизайн әлемінде CSS-ті қолдану тиімді? 7. Не себепті HTML-ге қарағанда CSS-тің синтаксисі күрделірек? |
Балалар сабаққа дайындалады. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау |
Интер белсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Жұптық жұмыс:
Сергіту сәті.
|
Оқушылар оқулықтағы жаңа білім бөлімімен танысады Жұптармен кестені толтырады - анықтаманы жазады - сәйкестікті орнатады - дұрыс/ дұрыс емес тқжырымдарды анықтайды Сергіту жаттығуларын орындайды - қажетті селекторды жазады - ЖИ пайдаланып, тапсырманы орындайды - интерактивті тапсырманы орындайды - HTML және style.css файлын жасайды, стильдерді қолданады - style.css стильдер кестесін қолданып, HTML құжатын өзгертеді |
ФБ Бағалау критерийі: CSS селекторларын анықтайды және қолданады Дескрипторлар: - "селектор" ұғымының анықтамасын жазады; (1 ұпай) - селектор түрі және мысал арасында сәйкестікті орнатады; (1 ұпай) - дұрыс / дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды; (2 ұпай) - өмірлік жағдайға сәйкес селекторды таңдайды және таңдауды түсіндіреді; (1 ұпай) - ЖИ қолданады тапсырманы орындайды (1 ұпай) - интерактивті тапсырманы орындайды - HTML және style файлын жасайды.css, стильдерді қолданады (2 ұпай) - HTML құжатын өзгертеді, стиль бетін қолданыңыз.css. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Интернетті пайдаланып, CSS-ті қолдану артықшылықтары мен кемшіліктеріне байланысты постер құрып, түсіндіріңдер Рефлексия.
|
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
А.П.Чехов атындағы №21 жоббм
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
CSS (си эс эс) (2 сабақ)
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Веб-жобалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Хидоятова Луиза Фахридиновна |
|
|
Күні: |
10.02.2026 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
CSS (си эс эс) (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.2 web (веб)-парақшаларды жасауда CSS (си эс эс) қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Каскадтық стильдер туралы түсінік қалыптастыру; кодтау кезінде каскадтық стильдер кестесін қолдануды меңгеру; каскадтық стильдер кестесін қолданудың маңыздылығын түсіну |
|
|
Құндылықтарды дарыту (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІҮ отырыстарында берілген тапсырмасы. Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Жасампаздық және жаңашылдық құндылықтары веб-беттерді әзірлеу кезінде CSS стильдерін өз бетінше құру және қолдану, элементтердің дизайнын (түс, қаріп, Фон, өлшемдер) өзгертуге тәжірибе жасау және осы өзгерістердің сайттың көрінісі мен ыңғайлылығына қалай әсер ететінін талдау арқылы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: CSS деген не? 2. CSS қашан пайда болды? 3. Стиль деген не? 4. CSS-ті қолданудың неше түрі бар? 5. HTML-де CSS қолданудың маңыздылығы неде? 6. Неліктен web-дизайн әлемінде CSS-ті қолдану тиімді? 7. Не себепті HTML-ге қарағанда CSS-тің синтаксисі күрделірек? |
Балалар сабаққа дайындалады. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау |
Интер белсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Жұптық жұмыс:
Сергіту сәті.
|
Оқушылар оқулықтағы жаңа білім бөлімімен танысады Жұптармен кестені толтырады - анықтаманы жазады - сәйкестікті орнатады - дұрыс/ дұрыс емес тқжырымдарды анықтайды Сергіту жаттығуларын орындайды - қажетті селекторды жазады - ЖИ пайдаланып, тапсырманы орындайды - интерактивті тапсырманы орындайды - HTML және style.css файлын жасайды, стильдерді қолданады - style.css стильдер кестесін қолданып, HTML құжатын өзгертеді |
ФБ Бағалау критерийі: CSS селекторларын анықтайды және қолданады Дескрипторлар: - "селектор" ұғымының анықтамасын жазады; (1 ұпай) - селектор түрі және мысал арасында сәйкестікті орнатады; (1 ұпай) - дұрыс / дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды; (2 ұпай) - өмірлік жағдайға сәйкес селекторды таңдайды және таңдауды түсіндіреді; (1 ұпай) - ЖИ қолданады тапсырманы орындайды (1 ұпай) - интерактивті тапсырманы орындайды - HTML және style файлын жасайды.css, стильдерді қолданады (2 ұпай) - HTML құжатын өзгертеді, стиль бетін қолданыңыз.css. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК Жұмыс парағы |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Интернетті пайдаланып, CSS-ті қолдану артықшылықтары мен кемшіліктеріне байланысты постер құрып, түсіндіріңдер Рефлексия.
|
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз

















