|
Бөлім: |
11.3 Оттекті органикалық қосылыстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Полисахаридтер. Крахмал. Целлюлоза. Зертханалық тәжірибе № 5 «Тамақ өнімдеріндегі крахмалды анықтау» БЖБ №2 |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.5.1.5 - крахмалға сапалық реакцияны жасау; 11.5.1.7 - крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
крахмалға сапалық реакцияны жасайды крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстырады |
|
құндылықтар |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту халықпен/ мемлекетпен бірлікті және өз мемлекетінің дамуы үшін жеке жауапкершілікті түсіну; ұлттық және мәдени бірегейлікті түсіну; мемлекеттің тарихи және мәдени мұрасын, дәстүрлерін, мерекелерін құндылық ретінде бағалау; мемлекеттік тілді жетік меңгеруге және оны белсенді қолдануға ұмтылу; отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; Отанын қорғауға дайын болу, халық пен мемлекеттің егемендігі мен қадір-қасиетін дәлелді түрде қорғай білу.. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі /Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады.
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Проблемалық сұрақ қою. Оқушылар жауабы - оқушылармен біріге отырып өткен тақырыптарға шолу жасау. Бөлек оқушылардың әңгімелерін талқылау Сабақтың тақырыбына шығу.Презентациядағы слайдтар арқылы |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқулық, жұмыс дәптері Түрлі түсті стикерлер (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5мин |
Миға шабуыл: Табиғи жоғары молекулалы қосылыстар. Жалпы формуласы (С6Н10О5)n, көптеген моносахарид молекуласының қалдықтарынан тұрады. Өсімдіктер мен жануарлар ағзасында ферменттердің әсерінен фотосинтез нәтижесінде түзілген моносахарид молекулалары поликонденсацияланып түзеді Бұл қандай
зат? |
Миға шабуыл: Табиғи жоғары молекулалы қосылыстар. Жалпы формуласы (С6Н10О5)n, көптеген моносахарид молекуласының қалдықтарынан тұрады. Өсімдіктер мен жануарлар ағзасында ферменттердің әсерінен фотосинтез нәтижесінде түзілген моносахарид молекулалары поликонденсацияланып түзеді Бұл қандай зат?
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» «Керемет!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жұптық жұмыс 5 мин . |
Жұптық жұмыс
тапсырмасы: №6 зертханалық жұмыс
« Тамақ өнімдеріндегі крахмалды анықтау»
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; |
Оқушылар жұптық
жұмыс тапсырмасын орындайды №6 зертханалық жұмыс
« Тамақ өнімдеріндегі крахмалды анықтау»
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; |
Дескриптор: крахмалға сапалық реакцияны жасайды
ҚБ: |
Презентация Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 15мин |
Топтық
жұмыс Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық мерекелерін құндылық ретінде бағалау; мемлекеттік тілді жетік меңгеруге және оны белсенді қолдануға ұмтылу; |
Оқушылар топта жұмыс
жасайды Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық мерекелерін құндылық ретінде бағалайды мемлекеттік тілді жетік меңгеруге және оны белсенді қолдануға ұмтылады |
Дескриптор: крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстырады
ҚБ: |
Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 10 мин |
Жеке
жұмыс:
1
.Крахмал мен целлюлоза 2. Функционалдық сауаттылыққа бағытталған тапсырма Тапсырма (тамақ өнімдері жапсырмасын оқу) Кондитерлік өнімнің
қаптамасындағы ақпарат: Сұрақ: 3.Есеп.
ЕББҚтапсырмасы
|
Оқушылар жеке жеке орындайды 1 .Крахмал мен целлюлоза
2. Функционалдық сауаттылыққа бағытталған тапсырма Тапсырма (тамақ өнімдері жапсырмасын оқу)
Кондитерлік өнімнің қаптамасындағы ақпарат:
Сұрақ: Бұл өнімнің құрылымына жауап беретін негізгі көмірсу қайсы және ол адам ағзасында қандай қызмет атқарады?
3.Есеп.
|
Дескриптор: сахароза, крахмал және целлюлоза гидролизінің реакция өнімдерін атайды 1-тапсырма-3 балл 2-тапсырма-3балл 4 тапсырма-4балл Бағалау 10 балдық жүйе бойынша
|
Таратпа материалдар Тақырып бойынша интернет желісін пайдаланыпhttps://wordwall.net/ru/resource/103641484
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 3мин
|
Рефлексия
|
|
бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергені туралы жазады |
Стикерлер
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үй тапсырмасы: Полисахаридтер. Крахмал. Целлюлоза |
орындайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар 11 сынып
Қысқа мерзімді жоспар 11 сынып
|
Бөлім: |
11.3 Оттекті органикалық қосылыстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Полисахаридтер. Крахмал. Целлюлоза. Зертханалық тәжірибе № 5 «Тамақ өнімдеріндегі крахмалды анықтау» БЖБ №2 |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.5.1.5 - крахмалға сапалық реакцияны жасау; 11.5.1.7 - крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
крахмалға сапалық реакцияны жасайды крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстырады |
|
құндылықтар |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық Құзыреттілік: ұлттық мүддені дамыту халықпен/ мемлекетпен бірлікті және өз мемлекетінің дамуы үшін жеке жауапкершілікті түсіну; ұлттық және мәдени бірегейлікті түсіну; мемлекеттің тарихи және мәдени мұрасын, дәстүрлерін, мерекелерін құндылық ретінде бағалау; мемлекеттік тілді жетік меңгеруге және оны белсенді қолдануға ұмтылу; отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; Отанын қорғауға дайын болу, халық пен мемлекеттің егемендігі мен қадір-қасиетін дәлелді түрде қорғай білу.. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі /Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады.
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Проблемалық сұрақ қою. Оқушылар жауабы - оқушылармен біріге отырып өткен тақырыптарға шолу жасау. Бөлек оқушылардың әңгімелерін талқылау Сабақтың тақырыбына шығу.Презентациядағы слайдтар арқылы |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқулық, жұмыс дәптері Түрлі түсті стикерлер (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5мин |
Миға шабуыл: Табиғи жоғары молекулалы қосылыстар. Жалпы формуласы (С6Н10О5)n, көптеген моносахарид молекуласының қалдықтарынан тұрады. Өсімдіктер мен жануарлар ағзасында ферменттердің әсерінен фотосинтез нәтижесінде түзілген моносахарид молекулалары поликонденсацияланып түзеді Бұл қандай
зат? |
Миға шабуыл: Табиғи жоғары молекулалы қосылыстар. Жалпы формуласы (С6Н10О5)n, көптеген моносахарид молекуласының қалдықтарынан тұрады. Өсімдіктер мен жануарлар ағзасында ферменттердің әсерінен фотосинтез нәтижесінде түзілген моносахарид молекулалары поликонденсацияланып түзеді Бұл қандай зат?
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» «Керемет!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жұптық жұмыс 5 мин . |
Жұптық жұмыс
тапсырмасы: №6 зертханалық жұмыс
« Тамақ өнімдеріндегі крахмалды анықтау»
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; |
Оқушылар жұптық
жұмыс тапсырмасын орындайды №6 зертханалық жұмыс
« Тамақ өнімдеріндегі крахмалды анықтау»
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық отандық және әлемдік мәдениетті танудың құралы ретінде оқуға деген тұрақты қызығушылық; |
Дескриптор: крахмалға сапалық реакцияны жасайды
ҚБ: |
Презентация Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс 15мин |
Топтық
жұмыс Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық мерекелерін құндылық ретінде бағалау; мемлекеттік тілді жетік меңгеруге және оны белсенді қолдануға ұмтылу; |
Оқушылар топта жұмыс
жасайды Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық мерекелерін құндылық ретінде бағалайды мемлекеттік тілді жетік меңгеруге және оны белсенді қолдануға ұмтылады |
Дескриптор: крахмал мен целлюлозаның құрылысы мен қасиеттерін салыстырады
ҚБ: |
Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 10 мин |
Жеке
жұмыс:
1
.Крахмал мен целлюлоза 2. Функционалдық сауаттылыққа бағытталған тапсырма Тапсырма (тамақ өнімдері жапсырмасын оқу) Кондитерлік өнімнің
қаптамасындағы ақпарат: Сұрақ: 3.Есеп.
ЕББҚтапсырмасы
|
Оқушылар жеке жеке орындайды 1 .Крахмал мен целлюлоза
2. Функционалдық сауаттылыққа бағытталған тапсырма Тапсырма (тамақ өнімдері жапсырмасын оқу)
Кондитерлік өнімнің қаптамасындағы ақпарат:
Сұрақ: Бұл өнімнің құрылымына жауап беретін негізгі көмірсу қайсы және ол адам ағзасында қандай қызмет атқарады?
3.Есеп.
|
Дескриптор: сахароза, крахмал және целлюлоза гидролизінің реакция өнімдерін атайды 1-тапсырма-3 балл 2-тапсырма-3балл 4 тапсырма-4балл Бағалау 10 балдық жүйе бойынша
|
Таратпа материалдар Тақырып бойынша интернет желісін пайдаланыпhttps://wordwall.net/ru/resource/103641484
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 3мин
|
Рефлексия
|
|
бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергені туралы жазады |
Стикерлер
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Үй тапсырмасы: Полисахаридтер. Крахмал. Целлюлоза |
орындайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















