|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Теңдеу және теңсіздіктер. Өрнек |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№136 сабақ. Теңдеулер. Теңдеуді түрлендіру арқылы шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.2.2 -39 + 490 : k = 46; 230 ×а +40=1000:2;түріндегі теңдеулерді шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеулерді түрлендіру тәсілімен шешуді үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды қалыптастыру Өткен тақырыпты пысықтау. Үй тапсырмасы №11 есеп а. 15а*4=60а 3b*12=36 b 17a*5=85a 11a*7=77a 21d-18d+3=3d+3 14a+a+9+4=15a+13 №11есеп ә. 444*209/(10105-9957)=627 344*627/(9107-8978)=1672 276*775/(30026-29796)=930 (912/114+6440/23)=16=18 Жаңа тақырып №1 есеп ФС тапсырмасы 52а+32а-4һ84а-4 Уран 10а*3=30а Нептун 25а+35а-20а=40а Шолпан 10а-а+7а=16а Жер 42х-24х+2=18х+2 Марс 25х+32х-4=84х-4 Меркурий 4х*6*10=240х Юпитер 8*х*9=72х Сатурн
№ 2 есеп 25у+75у=800 100у=800 у=800/100 у=8
25*8+75*8=800 200+600=800 800=800
450а-300а=600 150а=600 а=600/150 а=4
450*4-300*4=600 1800-1200=600 600=600 ЕҚБ №3 есеп Х+9х=8000 10х=8000 Х=8000/10 Х=800 плакаттың бағасы 800+9*800=800 800+7200=8000 8000=8000 Макет9х болғандықтан, 9*800=7200тг макеттің бағасы 800+7200=8000тг екеуі бірге №5 есеп. 2*(100+х)=400 100+х=400/2 100+х=200 Х=200-100 Х=100
2*(100+1000)=400 400=400
200+(b+400)=1000 200+400+b=1000 600+b=1000 b=1000-600 b=400 200+(400+400)=1000 1000=1000 ЕБҚ 700/y-2=5 700/y=5+2 700/y=7 y=700/7 y=100 700/100-2=5 5=5 (800+x)-300=600 800+x=600+300 800+x=900 X=900-800 X=100 (800+100)-300=600 600=600 Ұжымдық жұмыс №6 есеп Ү Кішкентай глобус-? тг, 3есе арзан Барлығына-16000тг төленді Ш: х-кішкентай глобустың массасы 3х-үлкен глобустың массасы Х+3х=16000 4х=16000 Х=16000/4 Х=4000тг (кішкентай глобус) 3*х=3*4000=12000(үлкен глобус) Ж: Кішкентай глобус 4000тг,үлкен глобус 12000 тг тұрады №7 есеп. Жұптық жұмыс 2-ІІ 3-ІІІ 5-V 7-VII 9-IX 10-X 12-XII №8 есеп 164*5=164/2*10=820 262*5=2 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Математика
Бөлім:
Теңдеу және
теңсіздіктер. Өрнек
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
№136
сабақ. Теңдеулер. Теңдеуді
түрлендіру арқылы шешу
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.2.2.2 -39 + 490 :
k = 46; 230 ×а +40=1000:2;түріндегі теңдеулерді
шешу
Сабақтың
мақсаты Теңдеулерді түрлендіру
тәсілімен шешуді үйренеді
Құндылықтар
Талап: Білуге,
жаңаны тануға құштар болу
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдас тыру Өзін-өзі
тексеру Өткен білімді еске
түсіру Жаңа
білім Бекіту
Кері байланыс Сабаққа дайындық
жасау. Психологиялық ахуалды
қалыптастыру Өткен тақырыпты
пысықтау. Үй
тапсырмасы №11 есеп
а. 15а*4=60а 3b*12=36
b 17a*5=85a 11a*7=77a 21d-18d+3=3d+3 14a+a+9+4=15a+13 №11есеп
ә. 444*209/(10105-9957)=627 344*627/(9107-8978)=1672 276*775/(30026-29796)=930 (912/114+6440/23)=16=18 Жаңа
тақырып №1
есеп ФС
тапсырмасы 52а+32а-4һ84а-4
Уран 10а*3=30а
Нептун 25а+35а-20а=40а
Шолпан 10а-а+7а=16а
Жер 42х-24х+2=18х+2
Марс 25х+32х-4=84х-4
Меркурий 4х*6*10=240х
Юпитер 8*х*9=72х
Сатурн
№ 2
есеп 25у+75у=800 100у=800 у=800/100 у=8
25*8+75*8=800 200+600=800 800=800
450а-300а=600 150а=600 а=600/150 а=4
450*4-300*4=600 1800-1200=600 600=600 ЕҚБ №3
есеп Х+9х=8000 10х=8000 Х=8000/10 Х=800 плакаттың
бағасы 800+9*800=800 800+7200=8000 8000=8000 Макет9х
болғандықтан, 9*800=7200тг макеттің
бағасы 800+7200=8000тг екеуі
бірге №5
есеп. 2*(100+х)=400 100+х=400/2 100+х=200 Х=200-100 Х=100
2*(100+1000)=400 400=400
200+(b+400)=1000 200+400+b=1000 600+b=1000 b=1000-600 b=400 200+(400+400)=1000 1000=1000 ЕБҚ 700/y-2=5 700/y=5+2 700/y=7 y=700/7 y=100 700/100-2=5 5=5 (800+x)-300=600 800+x=600+300 800+x=900 X=900-800 X=100 (800+100)-300=600 600=600 Ұжымдық
жұмыс №6
есеп Ү Кішкентай глобус-? тг, 3есе
арзан Барлығына-16000тг
төленді Ш: х-кішкентай глобустың
массасы 3х-үлкен глобустың
массасы Х+3х=16000 4х=16000 Х=16000/4 Х=4000тг (кішкентай
глобус) 3*х=3*4000=12000(үлкен
глобус) Ж: Кішкентай глобус
4000тг,үлкен глобус 12000 тг
тұрады №7 есеп. Жұптық
жұмыс 2-ІІ 3-ІІІ 5-V 7-VII 9-IX 10-X 12-XII №8
есеп 164*5=164/2*10=820 262*5=2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













