Сынып: 5 «В»
Пән: Қазақ тілі
Модуль: Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||||||
|
Мақсаты: |
Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. О3.Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау. А5. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу. |
|||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушының төменгі жетістігі(ОТЖ): мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырып аясында өз ойын қазақша жеткізе алады, шағын диалогке қатысады. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырыпқа қатысты сыныптастарымен сұхбат құрады,шағын мәтін құрай алады, әдеби шығармаларды түсінеді. |
|||||||||
|
Жаңа сөздер |
Құну- росомаха , сусар -куница, тұқымдас, тауешкі- козерог, арқар-архар, ұлар-ұлар, жапалақ-сова, үкі-филин |
|||||||||
|
Сілтеме |
Тақырыптық-күнтізбелік жоспар |
|||||||||
|
Дереккөздер, құрал жабдықтар |
Бағдаршам көздері, үлестірмелі материалдар, фломастер, постер. |
|||||||||
|
Сабақ кезеңдері, әдіс-тәсілдер |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
||||||||
|
Психалогиялық ахуал қалыптастыру |
Психологиялық ахуал «Өрмекшінің торы» - Балалар, сабағымызды бастамас бұрын «Өрмекшінің торы» деген ойын ойнаймыз. - Бұл ойын лента арқылы ойналады. Қазір мен біреуіңе жақсы тілек айтып, лентаның ұшын лақтырамын. Лентаны алған оқушы жылы сөз айтып оны келесі оқушыға лақтырады. Ойын лента ұшы біткенше жалғасады. Сонда балалар, ойын соңында бізде өрмекшінің торы пайда болады. |
Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Тіл жаттықтыру сұрақтарын қояды. Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қояды -Тауда нелер көп? -Ерен-Қабырға тауында не мекендейді? -Тауда тағы нелер бар? -Ненің саны азайып барады? -Оларды неге енгізген? -Биік тауларда қандай құстар мекендейді?
|
Оқушылар берілген сұрақтар негізінде бір- бірімен сөйлеседі, тілдерін жаттықтырады «Тауда мекендейтін аң-құстар» туралы сұрақтарға жауап береді.
|
||||||||
|
ІҚызығушылықты ояту Ой қозғау |
Суретпен жұмыс жасатады |
Оқушыларға аң-құстардың суреті беріледі, Қандай сұрағына жауап береді. Сол суреттегі аң-құс атауымен сөйлем құрастырады. |
||||||||
|
Мәтінмен жұмыс Тыңдалым Оқылым |
Дескриптор: -мәтіндегі кейіпкерлерді әрекеттеріне қарай ажыратады. -кейіпкерлерге қатысты сөз тіркестерін сәйкестендіреді. Оқылым тапсырмасы Мәтінді оқыту, топта мәтін бойынша сұрақтар құрастырту (5 сұрақ) «Сұрақтар шеңбері» «Қақпа ойыны»
|
Тапсырманы орындайды. Дескриптор арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Сұрақтар құрастырып, топтар сұрақтарымен алмасады, жауап береді. «Дұрыс, бұрыс» бағалау
Модуль бойынша танысқан жаңа сөздерді еске түсіреді, тапсырманы орындайды |
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
Жазылым
|
Берілген сөйлемдерді көшіріп жазып, септік жалғауларын анықтату |
Септіктерді қайталайды. |
||||||||
|
Бекіту |
6-тапсырма 73-бет |
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
||||||||
|
Кері байланыс |
Мұғалім «Бас бармақ» әдісінің негізінде парақшалар таратады. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін басбармақ арқылы көрсетеді. |
||||||||
|
Үйге тапсырма |
Тапсырманы түсіндіреді |
5-тапсырма 73-бет |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар 5 сынып "Қазақстандағы өсімдіктер мен жануарлар әлемі"
Қысқа мерзімді жоспар 5 сынып "Қазақстандағы өсімдіктер мен жануарлар әлемі"
Сынып: 5 «В»
Пән: Қазақ тілі
Модуль: Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||||||||
|
Мақсаты: |
Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. О3.Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау. А5. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу. |
|||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушының төменгі жетістігі(ОТЖ): мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тақырып аясында өз ойын қазақша жеткізе алады, шағын диалогке қатысады. Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырыпқа қатысты сыныптастарымен сұхбат құрады,шағын мәтін құрай алады, әдеби шығармаларды түсінеді. |
|||||||||
|
Жаңа сөздер |
Құну- росомаха , сусар -куница, тұқымдас, тауешкі- козерог, арқар-архар, ұлар-ұлар, жапалақ-сова, үкі-филин |
|||||||||
|
Сілтеме |
Тақырыптық-күнтізбелік жоспар |
|||||||||
|
Дереккөздер, құрал жабдықтар |
Бағдаршам көздері, үлестірмелі материалдар, фломастер, постер. |
|||||||||
|
Сабақ кезеңдері, әдіс-тәсілдер |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
||||||||
|
Психалогиялық ахуал қалыптастыру |
Психологиялық ахуал «Өрмекшінің торы» - Балалар, сабағымызды бастамас бұрын «Өрмекшінің торы» деген ойын ойнаймыз. - Бұл ойын лента арқылы ойналады. Қазір мен біреуіңе жақсы тілек айтып, лентаның ұшын лақтырамын. Лентаны алған оқушы жылы сөз айтып оны келесі оқушыға лақтырады. Ойын лента ұшы біткенше жалғасады. Сонда балалар, ойын соңында бізде өрмекшінің торы пайда болады. |
Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Тіл жаттықтыру сұрақтарын қояды. Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қояды -Тауда нелер көп? -Ерен-Қабырға тауында не мекендейді? -Тауда тағы нелер бар? -Ненің саны азайып барады? -Оларды неге енгізген? -Биік тауларда қандай құстар мекендейді?
|
Оқушылар берілген сұрақтар негізінде бір- бірімен сөйлеседі, тілдерін жаттықтырады «Тауда мекендейтін аң-құстар» туралы сұрақтарға жауап береді.
|
||||||||
|
ІҚызығушылықты ояту Ой қозғау |
Суретпен жұмыс жасатады |
Оқушыларға аң-құстардың суреті беріледі, Қандай сұрағына жауап береді. Сол суреттегі аң-құс атауымен сөйлем құрастырады. |
||||||||
|
Мәтінмен жұмыс Тыңдалым Оқылым |
Дескриптор: -мәтіндегі кейіпкерлерді әрекеттеріне қарай ажыратады. -кейіпкерлерге қатысты сөз тіркестерін сәйкестендіреді. Оқылым тапсырмасы Мәтінді оқыту, топта мәтін бойынша сұрақтар құрастырту (5 сұрақ) «Сұрақтар шеңбері» «Қақпа ойыны»
|
Тапсырманы орындайды. Дескриптор арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Сұрақтар құрастырып, топтар сұрақтарымен алмасады, жауап береді. «Дұрыс, бұрыс» бағалау
Модуль бойынша танысқан жаңа сөздерді еске түсіреді, тапсырманы орындайды |
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
Жазылым
|
Берілген сөйлемдерді көшіріп жазып, септік жалғауларын анықтату |
Септіктерді қайталайды. |
||||||||
|
Бекіту |
6-тапсырма 73-бет |
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
||||||||
|
Кері байланыс |
Мұғалім «Бас бармақ» әдісінің негізінде парақшалар таратады. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін басбармақ арқылы көрсетеді. |
||||||||
|
Үйге тапсырма |
Тапсырманы түсіндіреді |
5-тапсырма 73-бет |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













