Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: |
Мектеп:Жамбыл ауданы,Абай орта мектебі. |
|
Күні:08.21.2018 жыл |
Мұғалімнің аты:Мурзакасымова Меруерт |
|
Сынып:2 |
Ортақ тақырыбы: Дені саудың – жаны сау |
|
Бөлім: Дені саудың – жаны сау |
Сабақтың тақырыбы: Байлық |
|
|
Пәні: Әдебиеттік оқу |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
|
|
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
|||||
|
Көптеген оқушылар : шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды |
|
||||||
|
Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп , рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды, мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құрады. |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
* шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап береді * мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқиды. * мәтінді рөлге бөліп оқиды * мәтінді мәнерлеп оқиды. * мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөледі. * жоспар құрады.
|
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
|
|
|||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Денсаулық - здоровья – Байлық - |
|
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:ауызша, жазбаша |
|
||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ынтымақтастыққа, еңбекқорлыққа, шапшаңдыққа, әдептілікке, қанағатшыл болуға тәрбиелеу |
|
|||||
|
Бастапқы білім: |
|
|
|||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Дескриптор |
Бағалау |
Ресурс-тар
|
|||
|
Басы 5 минут
|
І.Ұйымдастыру кезеңі. 1)Психологиялық дайындық: «Көрші» Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,бүгінгі сабақтың барысы Біз үлкен отбасы.
Сабақ мақсатымен таныстыру. |
|
|
|
|||
|
Ортасы 20 минут
|
Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. 1. Байлық деген не? Осы сөзге 5 сурет ойластыр. Түсіндір. 2. Мәтінді түсініп оқы. Байлық Бір жарлы жігіт жас күнінде өзін оқытқан ұста- зымен жолығып, өзінің бұл күнде кедей екенін айтып, мұңын шағады. Онымен бірге оқыған серіктерінің көбі бай болып, кейбіреулері жұртқа қадірлі кісі болып кеткенде, өзінің әрқашан көрген күні жоқшылық екенін айтады. – Қалайша сен өзің айтқандай кедейсің? – дей- ді ұстазы. – Сенің денің сау, қол-аяғың аман, жұмысқа жарарлықсың, – және шәкіртінің оң қолын көрсетіп сұрайды: – Сен мына қолыңды мың сомға кестіруге рұқсат етер ме едің? – Құдай сақтасын! Он мың сомға де кестірмеспін! – дейді жігіт. – Қаншаға берер едің жарық дүниені көретұғын қырағы көздеріңді, сақ құлақтарыңды, мықты аяқтарыңды? – дейді ұстаз. – Мен бұларды дүниенің малына айырбастамас едім, – дейді шәкірт. Сонда ұстаз шәкіртке: – Қалайша енді осынша байлыққа ие бола тұрып,жарлымын дейсің? – дейді. 3.Жұптық жұмыс Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.
Жеке жұмыс.Мәтінге сүйеніп, қажетті сөздерді табады..
Топтық жұмыс Әңгімеден қандай қорытынды шығаруға болады.
Қолдану 8 минут Постер жасау. Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып, өз түсінгендерін постерге түсіреді.
Денсаулық – зор байлық екендігіне дәлелдер келтіреді. |
Дескриптор: *Байлық туралы өз ойларын айта алады. *.Мәтінді түсініп оқи алады.
* Мәтінді рөлге бөліп оқи алады
*Мәтінге сүйеніп, қажетті сөздерді таба алады..
*Оқушылар топта ақылдасып, әңгімені қорытып өз ойларын айта алады
*Дәлел келтіре алады
|
Жарайсыңдар! Қол шапалақтау
|
|
|||
|
«Өте жақсы»
Топтар бір – бірін бағалау
Топтар, оқушылар бір-бірі бағалайды.
|
|||||||
|
Соңы
|
Сабақты қорыту. Синтез Топтарға тапсырма. Нақыл сөздердің мағынасын айтып беру.
« Білім ағашы»
|
* Нақыл сөздердің мағынасын ашып айтып бере алады.
|
Мұғалімнің бағалауы. Әр топты ауызша мадақтау
|
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Мақтау, мадақтау арқылы деңгейі төмен оқушыларға қолдау көрсетемін. . |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Ауызша бағалау. -Өте жақсы! -Жақсы! Топтық,жеке жұмыс кезінде: Бірін- бірі бағалайды.
«
«Жақсы» -
«Қанағаттанарлық»-. Әр оқушы білім ағашымен өздерін бағалайды. |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Жаратылыстану, дүниетану,сауат ашу. Топтық жұмыс кезінде бірлесе жұмыс істеуге,бірін-бірі тыңдауға тәрбиелеу. Оқу құралдарын ұқыпты ұстауға үйрету. |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар " Байлық" 2 сынып
Қысқа мерзімді жоспар " Байлық" 2 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: |
Мектеп:Жамбыл ауданы,Абай орта мектебі. |
|
Күні:08.21.2018 жыл |
Мұғалімнің аты:Мурзакасымова Меруерт |
|
Сынып:2 |
Ортақ тақырыбы: Дені саудың – жаны сау |
|
Бөлім: Дені саудың – жаны сау |
Сабақтың тақырыбы: Байлық |
|
|
Пәні: Әдебиеттік оқу |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
|
|
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
|||||
|
Көптеген оқушылар : шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды |
|
||||||
|
Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп , рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды, мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құрады. |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
* шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап береді * мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқиды. * мәтінді рөлге бөліп оқиды * мәтінді мәнерлеп оқиды. * мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөледі. * жоспар құрады.
|
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
|
|
|||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Денсаулық - здоровья – Байлық - |
|
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:ауызша, жазбаша |
|
||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ынтымақтастыққа, еңбекқорлыққа, шапшаңдыққа, әдептілікке, қанағатшыл болуға тәрбиелеу |
|
|||||
|
Бастапқы білім: |
|
|
|||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Дескриптор |
Бағалау |
Ресурс-тар
|
|||
|
Басы 5 минут
|
І.Ұйымдастыру кезеңі. 1)Психологиялық дайындық: «Көрші» Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,бүгінгі сабақтың барысы Біз үлкен отбасы.
Сабақ мақсатымен таныстыру. |
|
|
|
|||
|
Ортасы 20 минут
|
Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. 1. Байлық деген не? Осы сөзге 5 сурет ойластыр. Түсіндір. 2. Мәтінді түсініп оқы. Байлық Бір жарлы жігіт жас күнінде өзін оқытқан ұста- зымен жолығып, өзінің бұл күнде кедей екенін айтып, мұңын шағады. Онымен бірге оқыған серіктерінің көбі бай болып, кейбіреулері жұртқа қадірлі кісі болып кеткенде, өзінің әрқашан көрген күні жоқшылық екенін айтады. – Қалайша сен өзің айтқандай кедейсің? – дей- ді ұстазы. – Сенің денің сау, қол-аяғың аман, жұмысқа жарарлықсың, – және шәкіртінің оң қолын көрсетіп сұрайды: – Сен мына қолыңды мың сомға кестіруге рұқсат етер ме едің? – Құдай сақтасын! Он мың сомға де кестірмеспін! – дейді жігіт. – Қаншаға берер едің жарық дүниені көретұғын қырағы көздеріңді, сақ құлақтарыңды, мықты аяқтарыңды? – дейді ұстаз. – Мен бұларды дүниенің малына айырбастамас едім, – дейді шәкірт. Сонда ұстаз шәкіртке: – Қалайша енді осынша байлыққа ие бола тұрып,жарлымын дейсің? – дейді. 3.Жұптық жұмыс Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.
Жеке жұмыс.Мәтінге сүйеніп, қажетті сөздерді табады..
Топтық жұмыс Әңгімеден қандай қорытынды шығаруға болады.
Қолдану 8 минут Постер жасау. Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып, өз түсінгендерін постерге түсіреді.
Денсаулық – зор байлық екендігіне дәлелдер келтіреді. |
Дескриптор: *Байлық туралы өз ойларын айта алады. *.Мәтінді түсініп оқи алады.
* Мәтінді рөлге бөліп оқи алады
*Мәтінге сүйеніп, қажетті сөздерді таба алады..
*Оқушылар топта ақылдасып, әңгімені қорытып өз ойларын айта алады
*Дәлел келтіре алады
|
Жарайсыңдар! Қол шапалақтау
|
|
|||
|
«Өте жақсы»
Топтар бір – бірін бағалау
Топтар, оқушылар бір-бірі бағалайды.
|
|||||||
|
Соңы
|
Сабақты қорыту. Синтез Топтарға тапсырма. Нақыл сөздердің мағынасын айтып беру.
« Білім ағашы»
|
* Нақыл сөздердің мағынасын ашып айтып бере алады.
|
Мұғалімнің бағалауы. Әр топты ауызша мадақтау
|
|
|||
|
Қосымша мәліметтер |
||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Мақтау, мадақтау арқылы деңгейі төмен оқушыларға қолдау көрсетемін. . |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Ауызша бағалау. -Өте жақсы! -Жақсы! Топтық,жеке жұмыс кезінде: Бірін- бірі бағалайды.
«
«Жақсы» -
«Қанағаттанарлық»-. Әр оқушы білім ағашымен өздерін бағалайды. |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Жаратылыстану, дүниетану,сауат ашу. Топтық жұмыс кезінде бірлесе жұмыс істеуге,бірін-бірі тыңдауға тәрбиелеу. Оқу құралдарын ұқыпты ұстауға үйрету. |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
шағым қалдыра аласыз














