Сабақ жоспары
|
Пәні : Физика |
Мектеп: №29 ЖББОМ |
||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
Тұрақты электр тогы |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Авий Жумагул |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пәндік лексика және терминология:
кедергі, тізбек бөлігі, ток күші, кернеу. Диалогқа жазуға қажетті сөз тіркестері: Қыздыру шамындағы ток күшінің шамасын өлшегенде оқушы қателесіп амперметрдің орнына вольтметрді қосты. Бұл жағдайда не болады? |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу |
||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Есептерді шығару арқылы математика пәнін пайдалану |
||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, ток күшi, кернеу. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар
|
|||||||||||||||||
|
Басталуы
(5-мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастықты қалыптастыру.Тілек тілеу. Топқа бөлу: І топ: Ток күші ІІ топ : Кернеу ІІІ топ : Кедергі Білім дағдысы: Білу, Түсіну Белсенді оқыту: «Екі шеңбер» (W) Оқушылар үйден дайындап келген сұрақтарға жауап алып, көршісінің сұрағына жауап береді. Кері байланыс: «Ынталандыру»
|
Қыйынды қағаздар
|
|||||||||||||||||
|
Ортасы (25-мин) |
Білім дағдысы: Түсіну Белсенді оқыту: «Зерттеуге негізделген оқу». (D) Тапсырма: Мұғалімнің жетекшілігімен жүретін зерттеу.
Кері байланыс: талқылау
Білім дағдысы: Білу Белсенді оқыту: «Сәкестігін тап». Тапсырма: Сәйкестендір (І)
|
Бейнекөрсетілім График
Үлестірме
|
|||||||||||||||||
|
Аяқталуы (15-мин) |
Білім дағдысы: Қолдану. Белсенді оқыту: «Ой-толғаныс» (І) Тапсырма: Есептер
1. Қалта фонары қыл
сымының кедергісі 15 Ом болса және ол кернеуі 4, 5 В батареяға
қосылса, онда осы қалта фонарының электр шамынан өтетін ток күші
неге тең болар еді? _________________ В – деңгейі: 3)Кедергісі R=5 Ом өткізгіштен t = 1.5 мин уақытта q = 45Кл заряд өтеді. Өткізгіштің ұштарындағы кренеу. ______________ 4) Егер кедергісі 120 Ом резистор арқылы 6 А тоқ өтетін болса,параллель қосылған кедергісі 80 Ом резистор арқылы өтетін ток күші._______________
Үйге 9-тапсырма;Үйге 18жаттығу3,164бет
|
Үлестірмелер |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қысқа мерзімді жоспар " Тізбек бөлігі үшін Ом заңы" 8 сынып
Сабақ жоспары
|
Пәні : Физика |
Мектеп: №29 ЖББОМ |
||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы |
Тұрақты электр тогы |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Авий Жумагул |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңы |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пәндік лексика және терминология:
кедергі, тізбек бөлігі, ток күші, кернеу. Диалогқа жазуға қажетті сөз тіркестері: Қыздыру шамындағы ток күшінің шамасын өлшегенде оқушы қателесіп амперметрдің орнына вольтметрді қосты. Бұл жағдайда не болады? |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу |
||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Есептерді шығару арқылы математика пәнін пайдалану |
||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, ток күшi, кернеу. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар
|
|||||||||||||||||
|
Басталуы
(5-мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастықты қалыптастыру.Тілек тілеу. Топқа бөлу: І топ: Ток күші ІІ топ : Кернеу ІІІ топ : Кедергі Білім дағдысы: Білу, Түсіну Белсенді оқыту: «Екі шеңбер» (W) Оқушылар үйден дайындап келген сұрақтарға жауап алып, көршісінің сұрағына жауап береді. Кері байланыс: «Ынталандыру»
|
Қыйынды қағаздар
|
|||||||||||||||||
|
Ортасы (25-мин) |
Білім дағдысы: Түсіну Белсенді оқыту: «Зерттеуге негізделген оқу». (D) Тапсырма: Мұғалімнің жетекшілігімен жүретін зерттеу.
Кері байланыс: талқылау
Білім дағдысы: Білу Белсенді оқыту: «Сәкестігін тап». Тапсырма: Сәйкестендір (І)
|
Бейнекөрсетілім График
Үлестірме
|
|||||||||||||||||
|
Аяқталуы (15-мин) |
Білім дағдысы: Қолдану. Белсенді оқыту: «Ой-толғаныс» (І) Тапсырма: Есептер
1. Қалта фонары қыл
сымының кедергісі 15 Ом болса және ол кернеуі 4, 5 В батареяға
қосылса, онда осы қалта фонарының электр шамынан өтетін ток күші
неге тең болар еді? _________________ В – деңгейі: 3)Кедергісі R=5 Ом өткізгіштен t = 1.5 мин уақытта q = 45Кл заряд өтеді. Өткізгіштің ұштарындағы кренеу. ______________ 4) Егер кедергісі 120 Ом резистор арқылы 6 А тоқ өтетін болса,параллель қосылған кедергісі 80 Ом резистор арқылы өтетін ток күші._______________
Үйге 9-тапсырма;Үйге 18жаттығу3,164бет
|
Үлестірмелер |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



