|
ПӘНІ:Сауат ашу Ұзақ мерзімдегі бөлімі: Сынып:1 сынып |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Әңгіме оқимын. Сөйлем. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.8.1.берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.2.8.1.мұғалімнің көмегімен түрлі жанрдағы (ертегі,әңгіме,өлең)мәтіндерді салыстыру. 1.3.3.1.мұғалім көмегімен мәтінге суреттер,сызбалар арқылы жоспар құрап ,оған ат қою. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: сюжетті сурет бойынша әңгіме айта алады. Көпшілігі: ертегі, әңгіме, өлең мәтіндерін салыстыра отырып оқи алады. Кейбір оқушылар: сурет пен сызбалар арқылы мәтінге жоспар құрап,ат қоя алады. |
||||||
|
Бағалау критерилері |
Сюжетті суреттерді сипаттайды. Сюжетті суреттерді реті бойынша әңгіме құрастырып айтады |
||||||
|
Тілдік мақсат
|
Сюжет,сызба,жоспар |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Әдептілікке,ептілікке,шапшаңдыққа тәрбиелеу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану,бейнелеу,дүниетану,қазақ тілі |
||||||
|
АКТқолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Аудио, видео жазбаларын пайдаланамын. Сабақта АКТ дағдысын дамытуға ықпал етеді |
||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Әріптен сөз, сөзден буын , сөзден сөйлем, сөйлемнен мәтін шығатырын біледі. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Шаттық шеңбері. -Бір-бірінің қолынан ұстап,алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді.Өз есімдерінің бас әріпінен басталатын тілек білдіру. Топқа бөлу. Алма суреттері арқылы 3топқа бөлу. 1-топ қызыл алма 2-топ сары алма 3-топ көк алма |
|
|||||
|
Сабақ ортасы 25 минут |
(Ұ.Ж) «Сурет бойынша әңгіме» әдісі (А.Т) Мақсаты:Білім алушылар суреттерді зерделейді.Сурет бойынша ертегі құрастыру арқылы ойлау,айту, тыңдау дағдылары қалыптасады. 1-тапсырма: Суреттер бойынша сөйлем құрастырыңыз. Суретте не бейнеленгенін айтыңыз?
Дескриптор: -Суреттер арқылы сөйлем құрай алады. -Суретті пайдаланып ертегі құрастырады. -Өз ойын жүйелі жеткізеді. Қ.Б. Смайликтер арқылы бағаланады.
(Ж.Ж) «Қадам бас»ойыны Мақсаты:Сұрақ қою арқылы ертегі мазмұнын құрастырып шығады.Сөйлеуі ,тіл байлығы дамиды. 2-тапсырма. .(Т.Ж.) -Кітаппен жұмыс 1-жаттығу Ертегіні тыңда. -Ертегі не туралы? -Ертегіні өзің ары қарай жалғастырып көріңіз. Дескриптор: -Ертегінің мазмұнын айта алады. -Ертегідегі сөздерді байланыстыра жазады, тыныс белгілер қоя алады. Қ.Б. «Жарайсың», «керемет», «тамаша»
(Т.Ж) «Дауыстап ойлау»әдісі. Мақсаты: Оқи отырып ой түю, ой бөлісу. Дәптермен жұмыс.(Ж) 3-тапсырма 1-топ.Барлығы:-Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жазыңыз. 2-топ. Көпшілігі: Көркем жазыңыз.Тыныс білгілерді атаңыз. 3-топ.Кейбірі: Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жазыңыз. -Дескриптор -Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді жазады, мағынасын түсіндіре алады. - Сызбаға қарап сөйлем құрап жаза алады. -Сөйлем соңындағы тыныс білгілерді ажыратады,бірінші сөздің бас әріппен жазылатынын айта алады. Қ.Б. «Басбармақ»әдісі. Сергіту сәті (Ж.Ж) «Саралау» әдісі. «Ойлан, тап, ізде» әдісі Мақсаты: Ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту айтылым, тыңдалым дағдылары қалыптасады 4-тапсырма 1-топ. Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен сәйкестендіріңіз. 2-топ.Төмендегі сөздерді сөйлеуде пайдаланып айтып көріңіз.
3-топ.Ребустың шешуі
туралы білетін ақпараттарыңызды айтыңыз.
Дескриптор: -сөйлемдерді дауыс ырғағымен оқи алады. Суреттермен сөздерді сәйкестендіре алады. Сөйлемдегі сөздерді байланыстыра алады. - «Сөйлем»ережесін айтады,тыныс белгілерді айта алады. Қ.Б. «Жарайсың», «Керемет», «Тамаша» |
суреттер
дәптер
кітап
|
|||||
|
Сабақтың соңы 8мин
|
«Білім ағашы» кері байланыс
|
Бағалау парақшасы |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|||||
|
«Дауыстап ойлау» әдісі бойынша денгейлік тапсырма жоспарладым 1-топ.Барлығы:-Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жазыңыз. 2-топ. Көпшілігі: Көркем жазыңыз.Тыныс білгілерді атаңыз. 3-топ.Кейбірі: Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жазыңыз. «Ойлан, тап, ізде» әдісі 1-топ. Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен сәйкестендіріңіз. 2-топ.Төмендегі сөздерді сөйлеуде пайдаланып айтып көріңіз. 3-топ.Ребустың шешуі туралы білетін ақпараттарыңызды айтыңыз.
|
«Жарайсың», «Керемет», «Тамаша» «Басбармақ» әдісі.
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар "Әңгіме оқимын. Сөйлем" 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар "Әңгіме оқимын. Сөйлем" 1 сынып
|
ПӘНІ:Сауат ашу Ұзақ мерзімдегі бөлімі: Сынып:1 сынып |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Әңгіме оқимын. Сөйлем. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.8.1.берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.2.8.1.мұғалімнің көмегімен түрлі жанрдағы (ертегі,әңгіме,өлең)мәтіндерді салыстыру. 1.3.3.1.мұғалім көмегімен мәтінге суреттер,сызбалар арқылы жоспар құрап ,оған ат қою. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: сюжетті сурет бойынша әңгіме айта алады. Көпшілігі: ертегі, әңгіме, өлең мәтіндерін салыстыра отырып оқи алады. Кейбір оқушылар: сурет пен сызбалар арқылы мәтінге жоспар құрап,ат қоя алады. |
||||||
|
Бағалау критерилері |
Сюжетті суреттерді сипаттайды. Сюжетті суреттерді реті бойынша әңгіме құрастырып айтады |
||||||
|
Тілдік мақсат
|
Сюжет,сызба,жоспар |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Әдептілікке,ептілікке,шапшаңдыққа тәрбиелеу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану,бейнелеу,дүниетану,қазақ тілі |
||||||
|
АКТқолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Аудио, видео жазбаларын пайдаланамын. Сабақта АКТ дағдысын дамытуға ықпал етеді |
||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Әріптен сөз, сөзден буын , сөзден сөйлем, сөйлемнен мәтін шығатырын біледі. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Шаттық шеңбері. -Бір-бірінің қолынан ұстап,алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді.Өз есімдерінің бас әріпінен басталатын тілек білдіру. Топқа бөлу. Алма суреттері арқылы 3топқа бөлу. 1-топ қызыл алма 2-топ сары алма 3-топ көк алма |
|
|||||
|
Сабақ ортасы 25 минут |
(Ұ.Ж) «Сурет бойынша әңгіме» әдісі (А.Т) Мақсаты:Білім алушылар суреттерді зерделейді.Сурет бойынша ертегі құрастыру арқылы ойлау,айту, тыңдау дағдылары қалыптасады. 1-тапсырма: Суреттер бойынша сөйлем құрастырыңыз. Суретте не бейнеленгенін айтыңыз?
Дескриптор: -Суреттер арқылы сөйлем құрай алады. -Суретті пайдаланып ертегі құрастырады. -Өз ойын жүйелі жеткізеді. Қ.Б. Смайликтер арқылы бағаланады.
(Ж.Ж) «Қадам бас»ойыны Мақсаты:Сұрақ қою арқылы ертегі мазмұнын құрастырып шығады.Сөйлеуі ,тіл байлығы дамиды. 2-тапсырма. .(Т.Ж.) -Кітаппен жұмыс 1-жаттығу Ертегіні тыңда. -Ертегі не туралы? -Ертегіні өзің ары қарай жалғастырып көріңіз. Дескриптор: -Ертегінің мазмұнын айта алады. -Ертегідегі сөздерді байланыстыра жазады, тыныс белгілер қоя алады. Қ.Б. «Жарайсың», «керемет», «тамаша»
(Т.Ж) «Дауыстап ойлау»әдісі. Мақсаты: Оқи отырып ой түю, ой бөлісу. Дәптермен жұмыс.(Ж) 3-тапсырма 1-топ.Барлығы:-Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жазыңыз. 2-топ. Көпшілігі: Көркем жазыңыз.Тыныс білгілерді атаңыз. 3-топ.Кейбірі: Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жазыңыз. -Дескриптор -Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді жазады, мағынасын түсіндіре алады. - Сызбаға қарап сөйлем құрап жаза алады. -Сөйлем соңындағы тыныс білгілерді ажыратады,бірінші сөздің бас әріппен жазылатынын айта алады. Қ.Б. «Басбармақ»әдісі. Сергіту сәті (Ж.Ж) «Саралау» әдісі. «Ойлан, тап, ізде» әдісі Мақсаты: Ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту айтылым, тыңдалым дағдылары қалыптасады 4-тапсырма 1-топ. Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен сәйкестендіріңіз. 2-топ.Төмендегі сөздерді сөйлеуде пайдаланып айтып көріңіз.
3-топ.Ребустың шешуі
туралы білетін ақпараттарыңызды айтыңыз.
Дескриптор: -сөйлемдерді дауыс ырғағымен оқи алады. Суреттермен сөздерді сәйкестендіре алады. Сөйлемдегі сөздерді байланыстыра алады. - «Сөйлем»ережесін айтады,тыныс белгілерді айта алады. Қ.Б. «Жарайсың», «Керемет», «Тамаша» |
суреттер
дәптер
кітап
|
|||||
|
Сабақтың соңы 8мин
|
«Білім ағашы» кері байланыс
|
Бағалау парақшасы |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|||||
|
«Дауыстап ойлау» әдісі бойынша денгейлік тапсырма жоспарладым 1-топ.Барлығы:-Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жазыңыз. 2-топ. Көпшілігі: Көркем жазыңыз.Тыныс білгілерді атаңыз. 3-топ.Кейбірі: Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жазыңыз. «Ойлан, тап, ізде» әдісі 1-топ. Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен сәйкестендіріңіз. 2-топ.Төмендегі сөздерді сөйлеуде пайдаланып айтып көріңіз. 3-топ.Ребустың шешуі туралы білетін ақпараттарыңызды айтыңыз.
|
«Жарайсың», «Керемет», «Тамаша» «Басбармақ» әдісі.
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз




















