Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар "Ата-баба мұрасын құрметтейміз"

Қысқа мерзімді жоспар "Ата-баба мұрасын құрметтейміз"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар "Ата-баба мұрасын құрметтейміз" 4 сынып Бөлім: Мәдени мұра 4.1.1.1 Шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру; 4.2.1.1 Шығарманы дауыстап түсініп рөлмен мәнерлеп оқу;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қараша 2021
430
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Сабақтың тақырыбы: Ата-баба мұрасын құрметтейміз

Күні: 26.11.21

Машықкер: Муздыбаева Еркемай

Әдіскер: Мусанова А.Д

Бағасы:

Қолы:


Бөлім:

Мәдени мұра

Машықкердің аты-жөні

Муздыбаева Еркемай

Күні:

26.11.2021

Сыныбы: 4 «а»

Қатысушылар саны: 27 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ата-баба мұрасын құрметтейміз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

4.1.1.1 Шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру;

4.2.1.1 Шығарманы дауыстап түсініп рөлмен мәнерлеп оқу;


Сабақтың мақсаты:

-шығарманың мазмұнын түсінеді, нақтылайды; -оқиғаның себебін анықтау үшін сұрақ қойып, жауап бере алады; -шығарманы дауыстап, түсініп, рөлмен мәнерлеп оқиды.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Сәлемдесу

  • Таныстыру

  • Психологиялық даярлық

«Амандасу салтымыз,

Бармысыздар, жалпыңыз.

Бағалыны артына,

Қалдырған екен халқымыз»

  • Сабақ ережесімен таныстыру

*сабақта белсенді боламыз;

*уақытты үнемдеп, сұрақтарға нақты жауап береміз;

*сабақ уақытында басқа заттармен айналыспаймыз;

*сабақта өзіміздің белсенділігіміз бен тапқырлығымызды көрсетеміз.

* сабақ барысында оқушы сабақ айтып жатқанда, мұқият тыңдаймыз;







Оқушылар тақтаға ілінген өлең жолдарын мұғаліммен қайталап оқиды.



Сабақ ережесін орындайды





«Бас бармақ» әдісі












Сабақтың ортасы

30 мин

Біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Ата-баба мұрасын құрметтейміз». Бұл сабақта біз түрлі шығармашылық жұмыстар орындаймыз. Оқушыларды топқа бөлу:

1-топ. «Саз аспаптары» тобы

-Ұлттық саз аспаптарының суретін салады немесе қимыл арқылы саз аспабын ойнауды көрсетіп, дыбысын ауызбен айтады. 2-топ. «Зергерлік бұйымдар» тобы

Қазақ халқының ұлттық зергерлік бұйымдарының атын топтастырып жазады, әр бұйым жайлы түсініктеме береді. 3-топ. «Әншілер мен күйшілер» тобы

Қазақтың халық әндерінен 2 әнді таңдап, үзіндісін бірігіп орындайды.

4-топ. «Шежіреші жеті ата» тобы

«Жеті ата» шежіресін сызба арқылы көрсетіп, мысал келтіреді.

1-тапсырма. «Бірлесіп орында» әдісі

Кестемен жұмыс

Топ түрлері

Жұмыс түрі

1. Ұлттық саз аспаптарын түсіндіруші топ

1. Суретпен немесе қимыл қозғалыспен бейнелеңдер

2. Зергерлік бұйым жасаушы топ

2. Топтастыру сызбасын жазу арқылы түсіндіріңдер

3. Халық әнін орындаушылар мен күйшілер тобы

3. Бірігіп, бір-екі шумақ ән шырқаңдар

4. Шежірешілер тобы

4. Сызба арқылы түсіндіріп, мысалмен дәлелдеңдер.



2-тапсырма

«Есте сақта»әдісі

Shape1

Ермек Өтетілеуұлы



Shape2

Shape3

Ақын



Shape4

Shape5

Аудармашы



Shape6

Shape7

Бұрынғы Ақмола (қазіргі Нұр-Сұлтан) қаласында дүниеге келген.





























Сурет арқылы немесе қимыл қозғалыс арқылы ұлттық саз аспаптарын көрсетеді;









Топтастыру сызбасы арқылы зергерлік бұйымдарын жазады;













Бірігіп екі әннен үзінді орындайды;











Жеті атаның шежіресін сызба арқылы көрсетеді.













Мұғалімнің автор жайлы берген мағлұматын тыңдап, есте сақтайды



























































































«Бас бармақ» әдісі















Топтасты- ру парақтары















































































Picture 1





















3-тапсырма. «Түсініп оқы» айдары

«Ыстық орындық» әдісі

Сөздікпен жұмыс



4-тапсырма. «Ойыңмен бөліс»

«Сөзсайыс-айтысқа» деген тіркестегі айтыс өнері туралы не білесіңдер?



5-тапсырма. Үлгіге қарап, өлеңнен екі шумақты таңдап, мазмұнын қысқаша жаз.

Үлгі

Шумақ мазмұны

Бабалар мұрасы,

Аталар мирасы,

Бар байтақ даласы

Біз - қазақ баласы

Қазақтың кең даласы ата- бабамыздың бізге қалдырған мұрасы. Біз – осы жердің иесіміз.











Әрбір оқушы кезектесіп алға шығып, өлеңді оқып, өз пікірін айтады және өлең бойынша сұрақтарға жауап береді.









Тіркестегі айтыс өнері туралы білетіндерін ортаға салады



















Үлгіні қолданып, өзіне ұнаған екі шумақтың мазмұнын ашып, жазады







770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ