Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар Бастауыш 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қысқа мерзімді жоспар Бастауыш 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 3- сынып 52- сабақ Бастауыш 5 жаттығудан- 8 жаттығу аралығында. 1.1 Тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну. оқу мақсаты. 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Желтоқсан 2021
3327
16 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Қазақ тілі

Бөлімі: Сәулет өнері

Күні: 07.12.21ж

Мектеп 4 ЖОББМ

52-сабақ. Тақырыбы:

Бастауыш

Сынып: 3 «Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:








Оқу мақсаты:

3.2.3.1-мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

3.4.2.7-сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) және тұрлаусыз мүшелерін ажырату;

3.3.4.1- мұғалімнің көмегімен сызба, график, кесте, фотосуреттер пайдаланып, мәтін (хат, шақыру, нұсқаулық) құрау/компьютерде теру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

-мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарғажауап береді, берілген сұрақтарды пайдаланып пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады;

- үлгі негізінде сөйлем ішінен тұрлаулы мүшені (бастауышты) ажыратып, құрастырады;

-кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі үлгі негізінде жазады.

Оқушылардыңкөбі:

-мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және сұрақтарға жауап береді;

- сөйлем сызбасы негізінде тұрлаулы мүшені (бастауышты) ажыратып, құрастырады;

-кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі орта темппен жазады.

Оқушылардыңкейбірі:

-мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және өз жауабын негіздеп жауап береді

-сөйлем ішінде тұрлаулы мүшені (бастауышты) ажыратып, құрастырады;

- кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі шапшаң жазады.

Бағалау критерийлері

Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады.

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.

Сөйлемнің тұрлаулы мүшелерін (бастауышты) анықтайды.

Каллиграфиялық нормаларды сақтап жазады.


Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Сабақта жоспарланғаніс-әрекет

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау


Ресурстар


Сабақтың басы

6 минут






Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың көңіл - күйін дамытуға арналған жаттығу жүргізіледі.

Үй тапсырмасын сұрау:

Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

Миға шабуыл:

Жұмбақ пазл;

1. Төбедегі көзінен,

Күн сәулесі түседі.

Бұрышы жоқ төрінен,

Самал еркін еседі.

(киіз үй)

2. Жетпіс екі найзаны,

Біріктіріп ұстап тұр.

Ата-бабаның қай жаны,

Ие болса оған-ұшпақ бір.

(шаңырақ)

3. Келсең жолды ашады,

Кеткең жолды жабады.

(есік)

4. Бір жыланды таяққа іліп алдым,

Ерге қона, пайдасын біліп алдым.

(қамшы)

Дескриптор:

1. Ертедегі адамдардың қандай үйлерде тұрғанын айтады.

2. Киіз үйдің құрылымын ажыратады.

3. Жұбақтардың жауабын табады.



Сәлемдеседі

Сөйлем құрамындағы нақты нақты сұраққа жауап беріп тұрған толық мағыналы сөздерді сөйлем мүшелері дейміз.

Жұмбақтың жауабын табады.

Жұмбақты жылдам шешкен оқушаға жұлдызша беріледі.

Киіз үйдің суреттері

Жұмбақтар.

Сабақтың ортасы

34минут












































































Ой қозғау.

Киіз үй құрылысымен таныстыру:

  • Киіз үй туралы не білеміз?



Оқылым

5-тапсырма. Мәтінді оқы

Сұрақтарға жауап бер.

1.Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған?

2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады?

3. Кереге неден жасалады?











6-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жаз.

  • Қарамен жазылған сөздердің астын сыз, сұрақ қой. Бұл сөздер қимыл иесі болып тұрғанын байқа.







Ереже: қимыл, іс-әрекеттің иесін білдіретін сөздерді бастауыш дейміз. Сұрақтары: Кім? кімдер? не? нелер? кімі? несі? нең?



Жұптық жұмыс.

7-тапсырма. Суретке қара.

  • Сурет бойынша әңгіме құрап жаз.

  • Жазған сөйлемдеріңнен бастауышты тап.

М/С Әкем құрылысшы, ол үлкен үйлерді салады, менің де арманым құрылысшы болу.






8-жаттығулар.

Нақыл сөздерді көркем жазу.

Дескриптор:

- сөйлемдерді қатесіз көшіреді;

- бас әріп пен кіші әріптің биіктігін, мөлшерін сақтайды;

- нақыл сөздің мағынасын түсіндіреді.

- киіз үйге қатысты нақыл сөздер айтады

- алғашқы сөйлемді сөйлем мүшесіне талдайды.





Жеке жұмыс:

Әр сөйлемдегі бастауышты жаз.

Болат ерте оянды. (_______________)

Ас үйде шешесі ыдыс-аяқ жинап жүр. (_________)

Ол далаға жүгіріп шықты.(__________)

Дескриптор:

-Сызбаны дұрыс толтырады.

-Сұрақ қойып талдайды.

-Бірінші сөйлемнен қимылдың иесін дұрыс табады.

-Екінші сөйлемнен қимылдың иесін дұрыс табады.

-Үшінші сөйлемнен қимылдың иесін дұрыс табады.

Дұрыс жұмыстың үлгісі шығарылады. Оқушылар көршілерімен жұмыстарын алмастыру арқылы тексеру жүргізеді.

Қ.Б

оқушылардың бір-бірін бағалауы арқылы жүзеге асырылады.


















Киіз үйдің құрылымымен танысады






Киіз үй туралы өз білетіндерін айтады.










1.Ата-бабамыз киіз үйді көшіп қонуға ыңғайлы болғандықтан пайдаланған.

2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне кереге, уық, шаңырақ, сықырлауық жатады.

3. Кереге талдан, қайыңнан жасалады.




1.Не тігілді.

2. Кім төрге жайғасты.

3. Кімдер далада ойнады.

Сөйлемдерді көшіріп жазады. Қарамен сызылған сөздердің астын сызып, оларға сұрақ қояды







Ережені оқып түсінеді







Сурет бойынша сөйлем құрайды. Жазған сөйлемдерінен бастауышты тауып, бастауыштың астын 1 сызықпен сызады және оған сұрақ қояды.

Жақсы орындаған оқушы тақтаға шығып жазады.







Нақыл сөздерді көшіріп жазады.

1.Тату тәтті болу, отбасыды ынтымақтастықтың болуы т.б

2.Шаңырығың биік болсын,

Керегең кең болсын. Т.б

3.Нең шайқалмасын?

Шаңырағың шайқалмасын.






Қимыл иесін табады

(құс) (оқушы)

































Бірінші болған топқа- 10 балл

Екінші болған топқа-8 балл

Үшінші болған топқа-6 балл






























жақсы орындаған алғашқы 5 оқушыға жұлдызша беріледі.






















жақсы орындаған алғашқы 5 оқушыға жұлдызша беріледі.















Көркем әрі тез жазған оқушыға жұлдызша беріледі. (алғашқы 6 оқушыға)














Дұрыс орындаған алғашқы 5 оқушыға көк түсті дөңгелек, кейінгі 5 оқушыға сары түсті дөңгелек беріледі.









































.

суреттер



















Оқулық, жұмыс дәптері

















Тақта

Оқулық

Дәптер





















Оқулық, жұмыс дәптері

















Оқулық

Дәптер

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!