Қысқа мерзімді жоспар : Танымдық іс-әркетін түзету
«Тексерілді» ДОІЖО:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Садықов атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту |
|||||
|
Психологтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|||||
|
Оқушының аты-жөні: |
Бахиева Бернур |
Мерзімі: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауызша сөйлеу дағдысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 2-3 (сылдырмақ, барабан, дудка, қоңырау, бубен, гармошка, қасықтар) шулы және музыкалық дыбысталтын аспаптарды ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: (барабан, дудка, бубен) шулы және музыкалық дыбысталтын аспаптарды ажыратады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Психологтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық 2 мин. |
|
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі |
«Білім күні» (мәтінмен жұмыс) Суретпен жұмыс
Тыңда – қайтала: сабақ, қоңырау, үзіліс, демалу Мектепке қажет құралдарды ата
Суреттерін салдырып, бояту «Сөзді тап» Оқытушы алдын-ала тақтаға әріптерді жазып қояды, ал одан оқушылар сөз құрастырулары қажет. Шешімін табу үшін әріптер жинағын оңнан солға қарай оқуы қажет, өйткені буындардың орны ауыстырылып қойылған. Үлгі әріптер жинағы: қ, я, a (аяқ) з, а, в, а (ваза) о, и, н, к (кино) з, а, р, о (роза) у, а, т (тау) «Сөздерді есіңде сақта!» әдістемесі Берілген әдістеменің көмегімен жаттау процесінің динамикасын анықтайды. «Балаға бірнеше мүмкіндікті пайдалана отырып қатесіз 12 сөзден тұратын қатарды жатқа айту қажет» деген тапсырма беріледі. Олар: ағаш, қуыршақ, шанышқы, гүл, телефон, стакан, құс, пальто, шырақ, сурет, адам, кітап. Қатарды есте сақтау келесі жолмен айтылады. Бала сөздердің барлық әрбір рет тыңдағаннан кейін барлық қатардағы сөздерді айтуға талпынады. Баланың берілген мүмкіншілік кезінде есіне түсірген және дұрыс айтқан сөздері санын белгілеп, одан соң қайтадан дәл сол қатарды оқиды. Қатардағы сөздерді қайталау нәтижесі алынбайынша мүмкіндікке дейін рұқсат беріледі, яғни жалғаса береді. Қатардағы сөздерді есінде сақтаудың нәтижесін жазып беруге болады. |
Мәтінді тыңдау. Суретке қарап мектеп туралы әңгімелеу. Мектеп өмірі» (тыңда-қайтала) Мектеп Мұғалім Парта Тақта Мектеп ауласы Асхана |
|
Жалпы білім беретін пәндерге байланысты сөздерді тыңда – қайтала Сұрақ -жауап әдісі Суреттер сөйлейді әдісі «Тез ойлан, тез жауап бер» ойыны |
||
|
Сергіту сәті: |
Орнымыздан тұрайық, Алақанда соғайық, Оңға қарай иіліп, Солға қарай иіліп, Бір отырып, бір тұрып, Орнымызды табайық. |
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі |
Қорыту. -Біз бүгін не істедік? -Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: Есту арқылы есте сақтау арқылы сөйлеу туралы түсінік қалыптасады.
Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау,сөйлеу қабілеті дамыды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар дамыту түзету
Қысқа мерзімді жоспар дамыту түзету
Қысқа мерзімді жоспар : Танымдық іс-әркетін түзету
«Тексерілді» ДОІЖО:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Садықов атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту |
|||||
|
Психологтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|||||
|
Оқушының аты-жөні: |
Бахиева Бернур |
Мерзімі: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауызша сөйлеу дағдысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 2-3 (сылдырмақ, барабан, дудка, қоңырау, бубен, гармошка, қасықтар) шулы және музыкалық дыбысталтын аспаптарды ажырату |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы істей алады: (барабан, дудка, бубен) шулы және музыкалық дыбысталтын аспаптарды ажыратады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Психологтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Мотивациялық - қозғаушылық 2 мин. |
|
Сәлемдесу Күнделікті сөздерге жауап беру |
«Смайлик» әдісі
|
Сұрақ жауап Күнделікті сөз планшеті |
||
|
Ізденуші-ұйымдастырушылық кезеңі |
«Білім күні» (мәтінмен жұмыс) Суретпен жұмыс
Тыңда – қайтала: сабақ, қоңырау, үзіліс, демалу Мектепке қажет құралдарды ата
Суреттерін салдырып, бояту «Сөзді тап» Оқытушы алдын-ала тақтаға әріптерді жазып қояды, ал одан оқушылар сөз құрастырулары қажет. Шешімін табу үшін әріптер жинағын оңнан солға қарай оқуы қажет, өйткені буындардың орны ауыстырылып қойылған. Үлгі әріптер жинағы: қ, я, a (аяқ) з, а, в, а (ваза) о, и, н, к (кино) з, а, р, о (роза) у, а, т (тау) «Сөздерді есіңде сақта!» әдістемесі Берілген әдістеменің көмегімен жаттау процесінің динамикасын анықтайды. «Балаға бірнеше мүмкіндікті пайдалана отырып қатесіз 12 сөзден тұратын қатарды жатқа айту қажет» деген тапсырма беріледі. Олар: ағаш, қуыршақ, шанышқы, гүл, телефон, стакан, құс, пальто, шырақ, сурет, адам, кітап. Қатарды есте сақтау келесі жолмен айтылады. Бала сөздердің барлық әрбір рет тыңдағаннан кейін барлық қатардағы сөздерді айтуға талпынады. Баланың берілген мүмкіншілік кезінде есіне түсірген және дұрыс айтқан сөздері санын белгілеп, одан соң қайтадан дәл сол қатарды оқиды. Қатардағы сөздерді қайталау нәтижесі алынбайынша мүмкіндікке дейін рұқсат беріледі, яғни жалғаса береді. Қатардағы сөздерді есінде сақтаудың нәтижесін жазып беруге болады. |
Мәтінді тыңдау. Суретке қарап мектеп туралы әңгімелеу. Мектеп өмірі» (тыңда-қайтала) Мектеп Мұғалім Парта Тақта Мектеп ауласы Асхана |
|
Жалпы білім беретін пәндерге байланысты сөздерді тыңда – қайтала Сұрақ -жауап әдісі Суреттер сөйлейді әдісі «Тез ойлан, тез жауап бер» ойыны |
||
|
Сергіту сәті: |
Орнымыздан тұрайық, Алақанда соғайық, Оңға қарай иіліп, Солға қарай иіліп, Бір отырып, бір тұрып, Орнымызды табайық. |
Мұғаліммен бірге сергіту сәтін жасау |
|
|
||
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі |
Қорыту. -Біз бүгін не істедік? -Біз бүгін _______Мақтау, мадақтау. |
Жұмысты мадақтау, мақтау, қол шапалақтау |
|
Динамикасы |
||
Күтілетін нәтиже:
Нені біледі: Есту арқылы есте сақтау арқылы сөйлеу туралы түсінік қалыптасады.
Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.
Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Есту арқылы қабылдау,сөйлеу қабілеті дамыды.
шағым қалдыра аласыз















