|
Бөлім – Аудан. Шамалар Күні:30.11.2021ж Сынып: 3 А |
Мектеп: 4 ЖОББМ Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Есептер шығару. Шамаларға амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.1.3.2 мм, км/ г, т/см2, дм2, м2 /секунд өлшем бірліктерін қолданып өлшеу; 3.1.3.3 шамалар мәндерін (мм, см, дм, м/г, кг, ц, т/ л/ см2, дм2, м2) салыстыру және амалдар орындау; 3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м, км,)/ масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2) /уақыт (сек, мин, сағ, тәул, ғасыр) бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: есептерді шығару әдісін түсіндіреді. Көптеген оқушылар: есептеудің жазбаша тәсілдерін пайдаланады. Кейбір оқушылар: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- мм, км/ г, т/см2, дм2, м2 /секунд өлшем бірліктерін қолданып өлшейді; - шамалар мәндерін (мм, см, дм, м/г, кг, ц, т/ л/ см2, дм2, м2) салыстырады және амалдар орындайды; - ұзындық (мм, см, дм, м, км,)/ масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2) /уақыт (сек, мин, сағ, тәул, ғасыр) бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіреді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Түзету мақсаты |
Есептер шығарады; тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін табады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу. Жаңа сабақты бастау. Топқа бөлу. Геометриялық фигуралар арқылы бөлінеді. Бірдей фигура алған балалар топтастырылады. Жұмыс ережесін келісу Бір-бірімізді тыңдаймыз (1 рет қол шапалақтаймыз.) Ұйымшыл боламыз ( 2 рет қол шапалақтаймыз.) Белсенділік танытамыз (3 рет қол шапалақтаймыз.) Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Амандасады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған есептер мен суреттер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
№1 тапсырма Топтық жұмыс 1-топ) 3 кіші шатырға 4 саяхатшыдан және тағы да 2 шатырға 6 саяхатшыдан орналасты. Шатырға барлығы қанша саяхатшы орналасты? Шешуі: (3*4)+(2*6) 24 Жауабы: шатырға барлығы 24 саяхатшы орналасқан. 2-топ) Бір дәптер 9 теңге тұрады. Осындай 7 дәптер қанша теңге тұрады? Шешуі: 9*7 63 Жауабы: 7 дәптер 63 теңге тұрады. 3-топ) 6 даптерге 48 теңге төленді. Осындай 8 дәптерге қанша теңге төйлеу қажет? В) Әрқайсысында 7 данадан 8 қорап шырша ойыншығын және тағы 12 ойыншық сатып алынды. Барлығы қанша шырша ойыншығы сатып алынды? Г) Ауылда бір жылдың ішінде 8 үй салынды, бұл өтке жылмен салыстырғанда 2 есе артық. Екі жылдың ішінде барлығы қанша үй салынды? Дескриптор:
№2 тапсырма (Ө.ж) «Кім, жылдам» әдісі Әр оқушы өз дәптерлеріне берілген кестені жабыстырып, тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін тауып, кестені толтырады. интерактивті тақта арқылы мәндерін тексеріп, өздерін бағалайды.
№3 тапсырма (Ө.Ж) Есепте А) Шешуі: 1) 45:5*1=9 (есеп шығарды) 2) 45-9= 36мин (қалған тапсырма) Жауабы: Мирас 9
мин есеп шығарды, қалған тапсырмаларды 36 минут
орындады Ә) Шешуі: 7+7 =14 Жауабы: 14мин (Ө.Ж) Өзің есеп құрастыр. Б) «Сәкен тапсырманы 24 минутта орындады...» деп баста. М/С: Бұл математикалық есепті орындауға кеткен уақыттың жартысы. Дескриптор: • Берілген есепті шығара алады; • Талдай алады; • Есеп құрастыра алады. №4 тапсырма «Шамалардың мәнін тап» әдісі. Әр топқа шамаларға байланысты тапсырмалар беріледі. Ол үшін топқа берілген есептің мәндері дұрыс табу керек. Барлық топ болған соң, жауаптар арқылы көрші топтар бір-бірінің есептерін тексереді. 1-топ. (1ц =100кг , 9ц =900кг ,900кг – 185кг =715кг) 9 ц – 185 кг=715 8 ц + 200 кг (600кг) 1 тәул – 16 сағ (8 сағ) 2- топ. 290 кг + 7 ц (990кг) 7 ц – 650 кг (150кг) 2 сағ+ 120 мин (140 мин) 3-топ. 10 м – 26 дм 15 дм – 50 см 2 сағ – 90 мин (30мин) • Шамалардың мәнін табады; • Бір бірінің есептерін тексереді. |
|
|
Оқулық Таратпа қағаз Таратпа қағаз Дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
№5 тапсырма Есепте
№6 тапсырма Тура теңдіктер мен теңсіздіктерді көшіріп жаз. Әр жұп оқулықтағы тура теңдіктер мен теңсіздіктерді ақылдаса отырып тауып, дәптерлеріне көшіріп жазады. Тақтадағы дұрыс жауап арқылы әр жұп келесі жұптың орындағанын тексеріп бағалайды. 48 сағ > 2 тәул (дұрыс) 2 тәул. 5сағ = 49сағ (дұрыс емес) 90мин =1сағ (дұрыс емес) 26сағ > 1тәул (дұрыс) 180мин = 3сағ (дұрыс) 1сағ10мин > 210мин (дұрыс емес) 170мин < 3сағ10мин (дұрыс) 2сағ > 110мин. (дұрыс) Дескриптор:
№7 тапсырма «Топтас, бөліс, талқыла» әдісі Топтағы балаларға саяжай жерінің сызылған планы беріледі. Олар осы жердің периметрін және үй мен хауыздың ауданын есептеп табады.
S=5*4=20 м2 S=3*2=6 м2
S=5*5=25 м2 S=2*2=4 м2 Дескриптор:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Назым ҚанатқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз қысқа мерзімді жоспар Есептер шығару Шамаларға амалдар қолдану 3 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
қысқа мерзімді жоспар Есептер шығару Шамаларға амалдар қолдану 3 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар Математика. Есептер шығару. Шамаларға амалдар қолдану. 3 сынып
сабақ мақсаты: 3.1.3.2 мм, км / г, т/см2, дм2, м2/ секунд өлшем бірліктерін қолданып өлшеу
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














