Қысқа мерзімді жоспар
Қ.Сәтбаев- жан – жанқты ғалым.
|
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сандалхан Жанерке |
|
|
Күн: 01.03.2024 |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: 27 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Тақырыбы: |
Қ.Сәтбаев- жан – жанқты ғалым. Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарын анықтап картаға орналастыру; Қ.И.Сәтбаевтың жан-жақты ғалым екенін талдап, ерекшеліктерін сипаттау; Қаныш Сәтбаевтың Қазақстанның ғылымын дамытудағы рөліне баға беру; |
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға атсалысу; Талап: Сыни және креативті ; Ар-ұят: Академиялық адалдық қағидасын қолдау; |
|
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал орнатады Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: Топқа бөлу . 2-слайд «Сәйкестендіру» тәсілі Өзін-өзі тексеру 3-слайд Өткен білімді еске түсіру «Миға шабуыл» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Ғалым – Ғылым - Қазақ жерінен шыққан алғашқы ғалымдар: Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
|
Жағымды психологиялық ахуал орнатады Жасырын бөліктер бойынша топқа бірігеді
Ой шақыру Сәйкестендіру тесті (ХХ ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым) 1-тапсырма «Сәйкестендіру» тест «Миға шабуыл» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. Оқушылар мұғалім жасырған ғалым тұлғаны анықтайды. 2 тапсырма шарты: Қ.И.Сәтбаевтың кемінде 3 зерттеген кен орындарының аумағын картаға белгілеу және атауын жазу; |
«Смартфон» әдісі арқылы әр оқушы өзін- өзі бағалап отырады Дескриптор: Білім беру жүйесін хронология бойынша сәйкестендіреді Жалпы балл-2 ҚБ «Өте жақсы», «жақсы» «Талпын» мұғалім тарапынан бағалау Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Дескриптор: Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; «Смартфон» әдісі арқылы әр оқушы өзін- өзі бағалап отырады. Жалпы балл-3 |
Окулык Қазақстан тарихы 8-сынып Топтастыру
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ. Тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. Оқулықтан талдайтын тапсырманы бөліп береді, топтық жұмыс ұйымдастырады 4-слайд 1-топ Мұхтар Омарханұлы Әуезов
2-топ Жүсіпбек Аймауытов
3-топ Қаныш Сәтбаев
4-топ Қазақстанда жоғары оқу орындарын құру. |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды. Топтық жұмыс орындайды. 1-топ Мұхтар Омарханұлы Әуезов Оқулық, QR код көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды.
Оқулық, QR код көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды. 3-топ Қаныш Сәтбаев Оқулық, көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды. 4-топ Қазақстанда жоғары оқу орындарын құру. Оқулық, көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды. |
«Смартфон» әдісі арқылы әр оқушы өзін- өзі бағалап отырады.
Дескриптор: I-топ. Мұхтар Омарханұлы Әуезов туралы мәлімет айтады. (2 балл) IІ-топ. Мұхтар Омарханұлы Әуезов туралы мәлімет айтады. (2 балл) IІІ-топ. Қаныш Сәтбаев туралы мәлімет айтады. (2 балл) IҮ-топ. КСРО ҒА-ның Қазақ филиалы туралы мәлімет айтады. (2 балл)
|
https://youtu.be/K1ESOPMKuRU?si=OcpUtpPXib4b_FtI Оқулық Қазақстан тарихы 8-сынып
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары 5-слайд Оқушылармен жеке жұмыс ұйымдастырады,бақылау жасайды.
|
Сандар сөйлейді |
Белгілі жылда болған оқиғаны анықтайды. (3 балл) |
Тапсырма жазылған парақтар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабактың соңы 4 минут |
«банкамат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін онлайн форматта көру. 6-слайд |
Кері байланыс Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін банкамад картасы арқылы белгілейді. |
«Смартфон» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жанерке СандалханШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қысқа мерзімді жоспар Қ.Сәтбаев- жан – жанқты ғалым.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қысқа мерзімді жоспар Қ.Сәтбаев- жан – жанқты ғалым.Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақты ұстаздармен бөлісу мақсатында.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар Қ.Сәтбаев- жан – жанқты ғалым.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















