|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Маймакова А. |
|||
|
Күні |
13.02, 15.02.2024ж. |
|||
|
Сынып: 9 «ә,б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұрыптау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 визуалды ортада (мысалы, Lazarus), бағдарламаларды әзірлеу кезінде массивтерді қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сұрыптау ұғымымен танысады Визуалды ортада массивтерді сұрыптайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Досыңды сипатта» Сынып оқушыларына жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Бәйге»
15 сұрақ беріледі. ҚБ: әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Тақырыпты табу үшін суреттер көрсету. Суреттен не байқадыңыздар?
«Ойлан» Сұрыптау деген не? Сұрыптауға байланысты күнделікті тұрмыстан қандай мысалдарды келтіре аласың? |
Мұғаліммен амандасады. Бір оқушы досын сипаттайды, басқа оқушылар қай оқушы екенін табады. Сұрақтардың дұрыс жауабын табады. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Сұрақтарға жауап айтады. |
Дұрыс жауапқа 1 балл (стикер) Жарайсың! Дұрыс жауап бердің! Жарайсың! |
АКТ Сілтеме: https://learningapps.org/view9040640 АКТ Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 3 мин 5 мин 10 мин 12 мин |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. Оқулықтың 96-беті, П-4.6 Оқушылар жеке оқиды, жұппен талқылайды. Топқа түсініксіз болған ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. Дескриптор Сұрыптаумен танысады. Массив элементтерін сұрыптауды біледі. Сұрыптауға мысалдар келтіре алады. Бейнебаян көрсету. «Сұрыптау» Тақырып бойынша не түсінгенін анықтау үшін тапсырмалар беру.
Бірөлшемді массив элементтерін сұрыптау түрлерінің программалық кодын жазуды үйрету.
Өсу ретімен: A) a=[5,2,1,3,7,8,6] B=sorted(a) print(B) Б) a=[5,2,1,3,7,8,6] a.sort() print(*a) Кему ретімен: А) a=[5,2,1,3,7,8,6] B=sorted(a, reverse=True) print(B) Б) a=[5,2,1,3,7,8,6] a.sort(reverse=True) print(a) Қалыптастырушы бағалау: стикер Практикалық жұмыс 1-тапсырма. Р-шы кішісі. n,m=map(int,input().split()) a=list(map(int,input().split())) a.sort() print(a[m-1]) Бұл жерде: map – сандар тізімін бірден бүтін санға түрлендіреді. split – жолды тізімге түрлендіреді. list – тізім. 2-тапсырма. Ең ұзын және ең қысқа бойлар қосындысы. n=int(input()) a=list(map(int,input().split())) a.sort() print(a[0]+a[n-1]) Дескриптор Python бағдарламасымен жұмыс жасай алады. |
Тақырып мазмұнын оқиды, жұптасып талқылайды. Мұғалімді тыңдайды. Бейнебаян көреді. Берілген сөздерді сәйкестендіреді Программалық кодтың жазылуын үйренеді. Дәптерге жазады Программалық кодтарды компьютерде жазып, нәтижесін шығарады. 1-тапсырманы орындайды Дәптерге жазады 2-тапсырманы орындайды |
Бірін-бірі бағалау Әр жұпты тапса 1 ұпай (стикер) Әр шыққан нәтижеге 1 ұпай |
Оқулық АКТ Интербелсенді тақта https://www.youtube.com/watch?v=IDO2zeSWunc&t=19s https://learningapps.org/watch?v=po8grftct23 АКТ компьютер Python программасы АКТ Интербелсенді тақта Python программасы |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
К
|
Үш стикердің бірін таңдап кері байланыс жазады |
|
Стикер |
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
Тақырыпты оқу. 3,4-тапсырма: программа құру. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар, Сұрыптау, 9 сынып
Қысқа мерзімді жоспар, Сұрыптау, 9 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Маймакова А. |
|||
|
Күні |
13.02, 15.02.2024ж. |
|||
|
Сынып: 9 «ә,б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұрыптау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 визуалды ортада (мысалы, Lazarus), бағдарламаларды әзірлеу кезінде массивтерді қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сұрыптау ұғымымен танысады Визуалды ортада массивтерді сұрыптайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. «Досыңды сипатта» Сынып оқушыларына жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Бәйге»
15 сұрақ беріледі. ҚБ: әр дұрыс жауапқа 1 ұпай Тақырыпты табу үшін суреттер көрсету. Суреттен не байқадыңыздар?
«Ойлан» Сұрыптау деген не? Сұрыптауға байланысты күнделікті тұрмыстан қандай мысалдарды келтіре аласың? |
Мұғаліммен амандасады. Бір оқушы досын сипаттайды, басқа оқушылар қай оқушы екенін табады. Сұрақтардың дұрыс жауабын табады. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Сұрақтарға жауап айтады. |
Дұрыс жауапқа 1 балл (стикер) Жарайсың! Дұрыс жауап бердің! Жарайсың! |
АКТ Сілтеме: https://learningapps.org/view9040640 АКТ Суреттер |
|
Сабақтың ортасы 5 мин 3 мин 5 мин 10 мин 12 мин |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. Оқулықтың 96-беті, П-4.6 Оқушылар жеке оқиды, жұппен талқылайды. Топқа түсініксіз болған ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді. Дескриптор Сұрыптаумен танысады. Массив элементтерін сұрыптауды біледі. Сұрыптауға мысалдар келтіре алады. Бейнебаян көрсету. «Сұрыптау» Тақырып бойынша не түсінгенін анықтау үшін тапсырмалар беру.
Бірөлшемді массив элементтерін сұрыптау түрлерінің программалық кодын жазуды үйрету.
Өсу ретімен: A) a=[5,2,1,3,7,8,6] B=sorted(a) print(B) Б) a=[5,2,1,3,7,8,6] a.sort() print(*a) Кему ретімен: А) a=[5,2,1,3,7,8,6] B=sorted(a, reverse=True) print(B) Б) a=[5,2,1,3,7,8,6] a.sort(reverse=True) print(a) Қалыптастырушы бағалау: стикер Практикалық жұмыс 1-тапсырма. Р-шы кішісі. n,m=map(int,input().split()) a=list(map(int,input().split())) a.sort() print(a[m-1]) Бұл жерде: map – сандар тізімін бірден бүтін санға түрлендіреді. split – жолды тізімге түрлендіреді. list – тізім. 2-тапсырма. Ең ұзын және ең қысқа бойлар қосындысы. n=int(input()) a=list(map(int,input().split())) a.sort() print(a[0]+a[n-1]) Дескриптор Python бағдарламасымен жұмыс жасай алады. |
Тақырып мазмұнын оқиды, жұптасып талқылайды. Мұғалімді тыңдайды. Бейнебаян көреді. Берілген сөздерді сәйкестендіреді Программалық кодтың жазылуын үйренеді. Дәптерге жазады Программалық кодтарды компьютерде жазып, нәтижесін шығарады. 1-тапсырманы орындайды Дәптерге жазады 2-тапсырманы орындайды |
Бірін-бірі бағалау Әр жұпты тапса 1 ұпай (стикер) Әр шыққан нәтижеге 1 ұпай |
Оқулық АКТ Интербелсенді тақта https://www.youtube.com/watch?v=IDO2zeSWunc&t=19s https://learningapps.org/watch?v=po8grftct23 АКТ компьютер Python программасы АКТ Интербелсенді тақта Python программасы |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
К
|
Үш стикердің бірін таңдап кері байланыс жазады |
|
Стикер |
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
Тақырыпты оқу. 3,4-тапсырма: программа құру. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




ері
байланыс.













