Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Мектеп: |
||||||||
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тура және кері ретпен санау |
|
|||||||
|
Оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.1.2 100-ге дейін санау, натурал сандар қатарында санның орнын анықтау |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау дағдыларын қалыптастыру,заттардың санын анықтау дағдысын бекіту |
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
1-ден 10-ға дейін тура және кері санай алады |
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Тірек сөздерді үштілде айту Тура ретпен санау-прямой порядок Кері ретпен санау-обратный порядок |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұқыптылыққа жинақылыққа баулу |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшынтіліорыстіліпәнініментірексөздердіқодануарқылыбайланысорнату |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Керіретпенсанауғабайланыстыбейнежазбакөрсету |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар 10 көлеміндегізаттардысанаудыбіледі. |
||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Шаттық шеңбері 1,2,3 қарлығаш боп ұш 4,5,6 қарлығаш боп қалқы 7,8,9,10 өз орныңа қон. ОМ таныстыру Бүгін сабақта тура және кері санауды үйренесің. Ойын. «Көршілер».Берілгенсандардың көршілерін табу ...2... , ...7... ,....8..., ...10... |
http://asyl-bilim.kz/load/balaba_sha/balaba_sha/shatty_she_ber/40-1-0-893 10, 20..... 100-ге дейінгісандарқатары бар карточкалар |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
(Ұ)Оқушылардың санау туралы білім деңгейін анықтау үшін санамақ айту. Бас бармағым - атам, үйдің
данасы. (Ұ) Айналадағы заттардың барлығын санауға бола ма? Қалай ойлайсыңдар? Қай заттарды санауға болады? Айналадағы қандай заттар санауға келмейді? - Аспанда неше бұлт бар? -Кеспірқосақтың неше түсі бар? -Сабынның неше көпіршігі бар? -Неше су тамшысы тамды? Осы сұрақтарға жауап беру мүмкін бе? Қолмен ұстауға келмейтін заттардысанауды зерттеу : дыбыстар, бұлттар, көпіршіктер, көлеңкелер:
Мысал келтіріңдер. Оқушыларға 1-10-ға дейін санауға тапсырма беру Сан тузуінде сандарды ретімен орналастыру. Тақтаға 10 оқушыны шақырып олардың қолына 1-10-ға дейінгі сандар жазылған кеспе қағаздар үлестіру және ретімен тұруын тапсыру. Ретімен тұра алмаған жағдайда санау жұмысын ұйымдастыру. Осылайша санау тура санау деп аталатындығына көз жеткізу. Келесі он оқушыны шақырып 10 санынан бастап 1-ге дейін ретімен тұруын өтіну. Енді санауды үлкен саннан бастап санап көруін өтіну. Санаудың бұл түрі кері санау екендігін оқушыларға түсіндіру. Кері санауды бұрын байқадыңдар ма? Таймер, зымыранды ұшырудағы уақыт т.с.с Мысал келтіріңдерші.Кері ретпен санауға байланысты бейнежазба ұсыну. Оқулықпен жұмыс (8-бет) 1-10-ға дейін тура ретпен санау. 10-нан 1-ге дейін кері ретпен санау Тірек сөздермен жұмыс. Тура ретпенсанау-прямой порядок Кері ретпен санау-обратный порядок Көрнекіліктерді қолдана отырып заттарды санау Сан тізбегіне алманың суретін іліп тура ретпен санау. Алмаларды кері санату, санау барысында тірек сөздерді қолдануға баса назар аудару. Сергіту сәті (Қимылмен көрсету) Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Алақанды ашамыз, Бесті беске қосамыз. Кел санайық ал мұны, Нешеу болды барлығы? (Қ)Оқушыларға қарындаштар, таяқшалар ұсынып тура санауын бағалау. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау Оқулықпен жұмыс (9-бет) Тура және кері ретпен санау (Ж) Әр басқышқа басқан сайын сандарды атап баспалдақпен көтерілу және төмен түсу. Сен қандай ретпен санадың? «Тура және кері ретпен сана»тапсырмасы:іздер мен есіктердегі түсіп қалған сандар орнын анықтау. (ОТ) 4 тен бастап10 ға дейін санау 1 ден бастап8-ге дейін санау Дидактикалық материалдармен жұмыс Тірек сөздерді үш тілде есте сақтау үшін ойын ұйымдастыру Шарты: Бір оқушы тура ретпен санау тірек сөзін бір тілде айтады,қалғандары ретімен тұрған үш санды тура санайды. Санды бірінші атаған оқушы санды екінші тілде айтады.Қалған оқушылар басқа үш санды айтады.Осылайша тірек сөзді үш тілде айтқызу Дәптермен жұмыс (6-бет) Тура ретпен санап түсіп қалған сандарды жаз. Түсіп қалған сандарды қой.
Бағалау |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Тура санау дегеніміз не? Кері санау дегеніміз не ? Ұстай алмайтын заттарды санай аламыз ба? |
|
|||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||
|
Түсіп қалған сандарды тап. 1,2,3,4,6,7,8,9,10. 10,9,8,7,5,4,3,2,1 |
Оқушылардың тура және кері санау дағдысын бақылау арқылы бағалау
|
Сергіту сәтін ұйымдастыру арқылы қарастырылады
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар "Тура және кері ретпен санау"
Қысқа мерзімді жоспар "Тура және кері ретпен санау"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Мектеп: |
||||||||
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тура және кері ретпен санау |
|
|||||||
|
Оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.1.2 100-ге дейін санау, натурал сандар қатарында санның орнын анықтау |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау дағдыларын қалыптастыру,заттардың санын анықтау дағдысын бекіту |
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
1-ден 10-ға дейін тура және кері санай алады |
||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Тірек сөздерді үштілде айту Тура ретпен санау-прямой порядок Кері ретпен санау-обратный порядок |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұқыптылыққа жинақылыққа баулу |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшынтіліорыстіліпәнініментірексөздердіқодануарқылыбайланысорнату |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Керіретпенсанауғабайланыстыбейнежазбакөрсету |
||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар 10 көлеміндегізаттардысанаудыбіледі. |
||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Шаттық шеңбері 1,2,3 қарлығаш боп ұш 4,5,6 қарлығаш боп қалқы 7,8,9,10 өз орныңа қон. ОМ таныстыру Бүгін сабақта тура және кері санауды үйренесің. Ойын. «Көршілер».Берілгенсандардың көршілерін табу ...2... , ...7... ,....8..., ...10... |
http://asyl-bilim.kz/load/balaba_sha/balaba_sha/shatty_she_ber/40-1-0-893 10, 20..... 100-ге дейінгісандарқатары бар карточкалар |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
(Ұ)Оқушылардың санау туралы білім деңгейін анықтау үшін санамақ айту. Бас бармағым - атам, үйдің
данасы. (Ұ) Айналадағы заттардың барлығын санауға бола ма? Қалай ойлайсыңдар? Қай заттарды санауға болады? Айналадағы қандай заттар санауға келмейді? - Аспанда неше бұлт бар? -Кеспірқосақтың неше түсі бар? -Сабынның неше көпіршігі бар? -Неше су тамшысы тамды? Осы сұрақтарға жауап беру мүмкін бе? Қолмен ұстауға келмейтін заттардысанауды зерттеу : дыбыстар, бұлттар, көпіршіктер, көлеңкелер:
Мысал келтіріңдер. Оқушыларға 1-10-ға дейін санауға тапсырма беру Сан тузуінде сандарды ретімен орналастыру. Тақтаға 10 оқушыны шақырып олардың қолына 1-10-ға дейінгі сандар жазылған кеспе қағаздар үлестіру және ретімен тұруын тапсыру. Ретімен тұра алмаған жағдайда санау жұмысын ұйымдастыру. Осылайша санау тура санау деп аталатындығына көз жеткізу. Келесі он оқушыны шақырып 10 санынан бастап 1-ге дейін ретімен тұруын өтіну. Енді санауды үлкен саннан бастап санап көруін өтіну. Санаудың бұл түрі кері санау екендігін оқушыларға түсіндіру. Кері санауды бұрын байқадыңдар ма? Таймер, зымыранды ұшырудағы уақыт т.с.с Мысал келтіріңдерші.Кері ретпен санауға байланысты бейнежазба ұсыну. Оқулықпен жұмыс (8-бет) 1-10-ға дейін тура ретпен санау. 10-нан 1-ге дейін кері ретпен санау Тірек сөздермен жұмыс. Тура ретпенсанау-прямой порядок Кері ретпен санау-обратный порядок Көрнекіліктерді қолдана отырып заттарды санау Сан тізбегіне алманың суретін іліп тура ретпен санау. Алмаларды кері санату, санау барысында тірек сөздерді қолдануға баса назар аудару. Сергіту сәті (Қимылмен көрсету) Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Алақанды ашамыз, Бесті беске қосамыз. Кел санайық ал мұны, Нешеу болды барлығы? (Қ)Оқушыларға қарындаштар, таяқшалар ұсынып тура санауын бағалау. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау Оқулықпен жұмыс (9-бет) Тура және кері ретпен санау (Ж) Әр басқышқа басқан сайын сандарды атап баспалдақпен көтерілу және төмен түсу. Сен қандай ретпен санадың? «Тура және кері ретпен сана»тапсырмасы:іздер мен есіктердегі түсіп қалған сандар орнын анықтау. (ОТ) 4 тен бастап10 ға дейін санау 1 ден бастап8-ге дейін санау Дидактикалық материалдармен жұмыс Тірек сөздерді үш тілде есте сақтау үшін ойын ұйымдастыру Шарты: Бір оқушы тура ретпен санау тірек сөзін бір тілде айтады,қалғандары ретімен тұрған үш санды тура санайды. Санды бірінші атаған оқушы санды екінші тілде айтады.Қалған оқушылар басқа үш санды айтады.Осылайша тірек сөзді үш тілде айтқызу Дәптермен жұмыс (6-бет) Тура ретпен санап түсіп қалған сандарды жаз. Түсіп қалған сандарды қой.
Бағалау |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Тура санау дегеніміз не? Кері санау дегеніміз не ? Ұстай алмайтын заттарды санай аламыз ба? |
|
|||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||
|
Түсіп қалған сандарды тап. 1,2,3,4,6,7,8,9,10. 10,9,8,7,5,4,3,2,1 |
Оқушылардың тура және кері санау дағдысын бақылау арқылы бағалау
|
Сергіту сәтін ұйымдастыру арқылы қарастырылады
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













