Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нарымбет Ж.А |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ағзадағы заттардың тасымалдануы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы/уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: « Төбе, мұрын, еден» ойыны бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Ағаштар суреті» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып « Төбе, мұырн, еден» ойыны арқылы жағымды ахуал орнатады . «Ағаштар суреті» бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі фигуралар Омырталы, омыртқасыздар |
|
|
3 мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Сұрақты ұстап ал!» тәсілі арқылы сұрайды. «Стоп кадр» тәсілі арқылы төңірегінде ой қозғайды, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Сұрақты ұстап ал!» » тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
«Стоп кадр» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Сурет тер |
|
|
4 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Биоло гия |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1 -топ « Қабық құрылыс, қызметі» 2- топ «Камбий құрылысы, қызметі » 3-топ «Сүрек құрылысы, қызметі» 4-топ «Өзек құрылысы, қызметі» тақырыбы бойынша оқулықтағы ақпаратпен танысуды ұсынады. Білімдерін толықтыру үшің «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады/ смартфон/-жұппен |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, топтык жұмыс орындайды. 1 -топ « Қабық құрылыс, қызметі» 2- топ «Камбий құрылысы, қызметі » 3-топ «Сүрек құрылысы, қызметі» 4-топ «Өзек құрылысы, қызметі» тақырыбы бойынша оқулықтағы ақпаратпен танысады, постер жасап қорғайды. Сабақтың ішкі құрылысы |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер |
|
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Білімді тиянақтау мақсатында мұғалім оқушыларға тапсырма жазылған материалдармен жұмыс істеуді ұсынады. Тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп, қолдау көрсетеді. Тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп, қолдау көрсетеді. |
1-тапсырма «Суретті сөйлет» тәсілі Берілген суретті мұқият қарап сандарға сәйкес ағаш қабығының аттарын жазыңдар.
2-тапсырма Тест 1.Сабақтың ең сыртқы қабаты Қабық Камбий Сүрек Өзек 2.Ең қатты, әрі қуатты қабаты Қабық Камбий Сүрек Өзек 3.Сабақтың жуандап өсуін қамтамасыз ететін қабат Қабық Камбий Сүрек Өзек 4.Ағаш сабағының негізгі қор жинаушы ұлпасы Қабық Камбий Сүрек Өзек 5.Қабық пен сұрек арасында орналасқан қабат Қабық Камбий Сүрек Өзек . №4-зертханалық жұмыс. САБАҚТЫҢ ІШКІ ҚҰРЫЛЫСЫН ЗЕРТТЕУ. Мақсаты: ағаш сабағының ішкі құрылысын қарау, жылдық сақинаны санау Болжам: егер, ағаш сабағының ішкі құрылысын лупа арқылы қарайтын болсақ, онда оның бірнеше қабаттан тұратынын көз жеткізер едік Құрал-жабдықтар:
Жұмыс барысы. 1.Бұтақтың көлденең және тік кесіндісін әзірлеңдер. 2.Лупаның көмегімен сабақтағы қабаттардың қиындысын қараңдар. Әр қабаттың атауын еске түсіріңдер. 3.Қабықты ажыратып алыңдар, оны иіп, сындырып, созып көріңдер. Қабық неден тұрады? 4. Сүректі саусақтарыңмен сипап көріңдер.Нені сезіндіңдер? Қандай қабат және оның маңызы қандай? 5.Сабақтың ішкі құрылысын мұқият қараңдар. Сабақ діңінің жуандап өсетін бөлігін көрсетіңдер. 6.Сабақтың ішкі құрылысын мұқият қараңдар. Сабақ бойымен судың және минералды тұздардың жүру жолын көрсетіңдер. ҚОРЫТЫНДЫ: |
Дескриптор : берілген суретті мұқият қарап сандарға сәйкес ағаш қабығының аттарын жазады: Жалпы балл -2 Дескриптор: берілген сұрақтарды дұрыс белгілейді: Жалпы балл-2 Дескриптор : сабақтың ішкі құрылысын дұрыс анықтайды, әр қабаттың қызметін дұрыс көрсетеді, Жалпы балл-6 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
|
Сабақ тың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы |
Кесте |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §17 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспары
Қысқа мерзімді жоспары
Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нарымбет Ж.А |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ағзадағы заттардың тасымалдануы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы/уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: « Төбе, мұрын, еден» ойыны бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Ағаштар суреті» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып « Төбе, мұырн, еден» ойыны арқылы жағымды ахуал орнатады . «Ағаштар суреті» бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі фигуралар Омырталы, омыртқасыздар |
|
|
3 мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Сұрақты ұстап ал!» тәсілі арқылы сұрайды. «Стоп кадр» тәсілі арқылы төңірегінде ой қозғайды, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Сұрақты ұстап ал!» » тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
«Стоп кадр» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Сурет тер |
|
|
4 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Биоло гия |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1 -топ « Қабық құрылыс, қызметі» 2- топ «Камбий құрылысы, қызметі » 3-топ «Сүрек құрылысы, қызметі» 4-топ «Өзек құрылысы, қызметі» тақырыбы бойынша оқулықтағы ақпаратпен танысуды ұсынады. Білімдерін толықтыру үшің «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады/ смартфон/-жұппен |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, топтык жұмыс орындайды. 1 -топ « Қабық құрылыс, қызметі» 2- топ «Камбий құрылысы, қызметі » 3-топ «Сүрек құрылысы, қызметі» 4-топ «Өзек құрылысы, қызметі» тақырыбы бойынша оқулықтағы ақпаратпен танысады, постер жасап қорғайды. Сабақтың ішкі құрылысы |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер |
|
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Білімді тиянақтау мақсатында мұғалім оқушыларға тапсырма жазылған материалдармен жұмыс істеуді ұсынады. Тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп, қолдау көрсетеді. Тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп, қолдау көрсетеді. |
1-тапсырма «Суретті сөйлет» тәсілі Берілген суретті мұқият қарап сандарға сәйкес ағаш қабығының аттарын жазыңдар.
2-тапсырма Тест 1.Сабақтың ең сыртқы қабаты Қабық Камбий Сүрек Өзек 2.Ең қатты, әрі қуатты қабаты Қабық Камбий Сүрек Өзек 3.Сабақтың жуандап өсуін қамтамасыз ететін қабат Қабық Камбий Сүрек Өзек 4.Ағаш сабағының негізгі қор жинаушы ұлпасы Қабық Камбий Сүрек Өзек 5.Қабық пен сұрек арасында орналасқан қабат Қабық Камбий Сүрек Өзек . №4-зертханалық жұмыс. САБАҚТЫҢ ІШКІ ҚҰРЫЛЫСЫН ЗЕРТТЕУ. Мақсаты: ағаш сабағының ішкі құрылысын қарау, жылдық сақинаны санау Болжам: егер, ағаш сабағының ішкі құрылысын лупа арқылы қарайтын болсақ, онда оның бірнеше қабаттан тұратынын көз жеткізер едік Құрал-жабдықтар:
Жұмыс барысы. 1.Бұтақтың көлденең және тік кесіндісін әзірлеңдер. 2.Лупаның көмегімен сабақтағы қабаттардың қиындысын қараңдар. Әр қабаттың атауын еске түсіріңдер. 3.Қабықты ажыратып алыңдар, оны иіп, сындырып, созып көріңдер. Қабық неден тұрады? 4. Сүректі саусақтарыңмен сипап көріңдер.Нені сезіндіңдер? Қандай қабат және оның маңызы қандай? 5.Сабақтың ішкі құрылысын мұқият қараңдар. Сабақ діңінің жуандап өсетін бөлігін көрсетіңдер. 6.Сабақтың ішкі құрылысын мұқият қараңдар. Сабақ бойымен судың және минералды тұздардың жүру жолын көрсетіңдер. ҚОРЫТЫНДЫ: |
Дескриптор : берілген суретті мұқият қарап сандарға сәйкес ағаш қабығының аттарын жазады: Жалпы балл -2 Дескриптор: берілген сұрақтарды дұрыс белгілейді: Жалпы балл-2 Дескриптор : сабақтың ішкі құрылысын дұрыс анықтайды, әр қабаттың қызметін дұрыс көрсетеді, Жалпы балл-6 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|
|
Сабақ тың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы |
Кесте |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §17 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















