Бекітемін:
№82 жалпы білім беретін
орта мектеп КММ директоры
А.А Тажимишев
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Көркем еңбек |
Мектеп: №82 жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||
Күні: 11.11.2025 |
Оқытушының аты-жөні: Әбілхайыров Е.Д |
|||||
Сынып: 9 В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сәулеттік ғимараттар мен нысандардың (имитация немесе өз идеялары) нобайы, сызбасы |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.1
күрделі нысандар, пішіндер мен
образдардың дизайнын дайындау үшін
түрлі салалар бойынша білімдерді
жалпылау; |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Архитектуралық құрылымдарға идеяның дизайның (техникалық сызу) әзірлейді. |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы
|
- оқушылардың зейінін шоғырландыру. «Жасампаздық және жаңашылдық» тақырыбында ой қозғау.Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу. (Д),(К)«Миға шабуыл» оқушылардың назарын аудару,монитордағы суреттер арқылы сабақ тақырыбын ашу. - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу бағалау критерий мен дискрипторлады ашу. (К), (Д)«Имидж» туралы бейне ролик ұсыну. 1.Тапсырма:(К)Оқушылар сыныптастармен бірге «Имидж» сөзді талдап кестені толтырып шығады. Дескрипторлар:
|
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Ой қозғайды, ойларын айтады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы
|
Техникалық сурет дегеніміз – бұл аксонометрия ережелері бойынша, пропорцияны көз мөлшерімен сақтай отырып, қолдан орындалатын кескін. Бұл жағдайда аксонометриялық проекциялар салғандағы ережелерді сақтау керек: осьтерді сондай бұрыштар жасай орналастырады, ал өлшемдерді осьтер бойына түсіреді. Техникалық суреттерді тор көзді қағазға орындаған қолайлы. Ғимараттың техникалық сызбасының тақтада үлгілерінде көрсетіңіз. Тапсырма 1. Сіздің туған қалаңызды зерттеп, SMART CITYқаласын құру идеясын ұсыныңыз. Альбомдағы идеяларды көрсететін эскиздер жасаңыз. Техникалық сызба. Дескрипторлар: - қаланы зерттейді. - альбомда эскиз салады; - шығармашылық идеяны білдіреді; Өз идеяларыңызды ұсыныңыз. Сыныппен бөлісіңіз. Тапсырма 2. Қазіргі заманғы мұражай, автобус аялдамасы, көпір, жаппай құрылысқа арналған ғимарат, мысалы, эко-үй немесе қымбат емес зауыт ғимараттары сияқты өзіңіздің архитектуралық жобаңыздыойластырыңыз. Альбомдарда болашақ қала ғимараттардың эскиздерін орындаңыз. Дескриптордар: - сәулет құрылымының идеясын ұсынады; - құрылымның орналасатың жерін болжайды; - құрылыс үшін құрылыс материалдарын ұсынады; - АКТ пайдаланады; - идеяны сипаттайды. Идеялар ұсыну. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор жетілдіру идеяларың ұсынады; шығармашылық идеяларды жоспарлауға арналған алаңды зерттейді; шығармашылық жобаның идеясын дамытады. |
Бейне ролик
Альбом, қарындаш, өшіргіш, түрлі-түсті қарандаштар
Альбом, қарапайымқарындаш, өшіргіш, түстіқарындаштар. |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспарлары жинағы
Бекітемін:
№82 жалпы білім беретін
орта мектеп КММ директоры
А.А Тажимишев
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Көркем еңбек |
Мектеп: №82 жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||
Күні: 11.11.2025 |
Оқытушының аты-жөні: Әбілхайыров Е.Д |
|||||
Сынып: 9 В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Сәулеттік ғимараттар мен нысандардың (имитация немесе өз идеялары) нобайы, сызбасы |
|||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.1
күрделі нысандар, пішіндер мен
образдардың дизайнын дайындау үшін
түрлі салалар бойынша білімдерді
жалпылау; |
|||||
Сабақтың мақсаты: |
Архитектуралық құрылымдарға идеяның дизайның (техникалық сызу) әзірлейді. |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
Басталуы
|
- оқушылардың зейінін шоғырландыру. «Жасампаздық және жаңашылдық» тақырыбында ой қозғау.Оқушылар арасында шағын пікірталас жүргізу. (Д),(К)«Миға шабуыл» оқушылардың назарын аудару,монитордағы суреттер арқылы сабақ тақырыбын ашу. - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу бағалау критерий мен дискрипторлады ашу. (К), (Д)«Имидж» туралы бейне ролик ұсыну. 1.Тапсырма:(К)Оқушылар сыныптастармен бірге «Имидж» сөзді талдап кестені толтырып шығады. Дескрипторлар:
|
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Ой қозғайды, ойларын айтады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
Ортасы
|
Техникалық сурет дегеніміз – бұл аксонометрия ережелері бойынша, пропорцияны көз мөлшерімен сақтай отырып, қолдан орындалатын кескін. Бұл жағдайда аксонометриялық проекциялар салғандағы ережелерді сақтау керек: осьтерді сондай бұрыштар жасай орналастырады, ал өлшемдерді осьтер бойына түсіреді. Техникалық суреттерді тор көзді қағазға орындаған қолайлы. Ғимараттың техникалық сызбасының тақтада үлгілерінде көрсетіңіз. Тапсырма 1. Сіздің туған қалаңызды зерттеп, SMART CITYқаласын құру идеясын ұсыныңыз. Альбомдағы идеяларды көрсететін эскиздер жасаңыз. Техникалық сызба. Дескрипторлар: - қаланы зерттейді. - альбомда эскиз салады; - шығармашылық идеяны білдіреді; Өз идеяларыңызды ұсыныңыз. Сыныппен бөлісіңіз. Тапсырма 2. Қазіргі заманғы мұражай, автобус аялдамасы, көпір, жаппай құрылысқа арналған ғимарат, мысалы, эко-үй немесе қымбат емес зауыт ғимараттары сияқты өзіңіздің архитектуралық жобаңыздыойластырыңыз. Альбомдарда болашақ қала ғимараттардың эскиздерін орындаңыз. Дескриптордар: - сәулет құрылымының идеясын ұсынады; - құрылымның орналасатың жерін болжайды; - құрылыс үшін құрылыс материалдарын ұсынады; - АКТ пайдаланады; - идеяны сипаттайды. Идеялар ұсыну. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор жетілдіру идеяларың ұсынады; шығармашылық идеяларды жоспарлауға арналған алаңды зерттейді; шығармашылық жобаның идеясын дамытады. |
Бейне ролик
Альбом, қарындаш, өшіргіш, түрлі-түсті қарандаштар
Альбом, қарапайымқарындаш, өшіргіш, түстіқарындаштар. |
||
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


