Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тексерілді:

Сабақ: Есептер шығару

Мектеп: №77 А.Асқаров атындағы мектеп-лицейі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Саметова Роза

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

Цилиндр, цилиндрдің элементтерін анықтау, элементтерін формулалар көмегімен есептеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Цилиндрдің сызбасын анықтай алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Цилиндрдің барлық элементтерін көрсете алады

Кейбір оқушылар: Формулаларды есептер шығаруда пайдалану арқылы дәлелдей алады.

Бағалау критерийлері:

-цилиндрдің сызбасын сыза алады;

-цилиндрдің элементтерін көрсете алады;

-цилиндрдің белгісіз элементін таба алады;

Дескриптор:

-цилиндрдің сызбасын сызады;


-цилиндрдің элементтерін көрсетеді;


-цилиндрдің белгісіз элементін табады;

Тілдік мақсат


Негізгі сөздер мен тіркестер: цилиндр жазбасы, бүйір беті.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: цилиндр жазбасы-егер цилиндрдің бетін табан шеңберлері бойымен және қайсыбір жасаушысының бойымен қиып алып жазып жіберсек, цилиндрдің жазбасын аламыз. Осы жазбаның ауданы цилиндрдің бүйір бетінің ауданы

Алдыңғы оқу

Цилиндр туралы мағлұмат

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды математикалық сауаттылыққа, тілдік бірлікке дағдыландыру.

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар , ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы (2мин)

(Кіріспе) (5мин)

а) Сәлемдесу (оқушыларды түгелдеу)

ә) Үй тапсырмасын тексеру. Мақсатым: оқушылардың өткен білімдерін тексеру. «Қайталау-оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.

- б) Топқа біріктіру. Мақсатым: тиімді топтық қарым-қатынас құру арқылы өз ойларын және пікірлерін ортаға салу. Оқушыларды қима парақшалар арқылы топқа біріктіру.

Геометриялық фигуралар, стикерлер,

Ортасы (10мин)

А) Тұсаукесер




«Маған көрсет» әдісі. Оқушылардың өздеріне цилиндр жазбасын салуға мүмкіндік беремін. Мақсатым: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту.

Цилиндр радиусы-АО,ВО

Цилиндр радиусы, биіктігі.

-Цилиндрдің жазықтықпен қимасы, осьтік қимасы.

-Цилиндрдің өмірде қолданылуы.

-Цилиндрді неге айналу денелері дейміз?


Цилиндр жасаушысы-АВ, цилиндр биіктігі-ОО1.

Shape1

В

Shape2

А

Shape3 Shape4 Shape5

Б) Негізгі бөлім

(15мин)








(3мин)

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен жұмыс жүргізу. Оқулықпен жұмыс. Мақсатым: берілген формулалар арқылы есептерді талдау арқылы шығарту. Оқушылар оқулықтағы берілген есептерді талдау арқылы шығарады.

Берілгені:

АА1=10, OO1=8, РА=4см

Табу керек: Sқ-?

Шешуі: ВА1=

Sқ=6*8=48см2

б) «Уақыт шеңбері» әдісі. Мақсатым: формуланы пайдалану арқылы есепті шығаруда қаншалықты қолдана алатындығына көз жеткізу.

цилиндр

Shape6 Shape7 Shape8 Shape9

Аяқталуы (2мин)

(Қорытынды)




(3мин)


а) Кері байланыс. Бүгінгі сабақта не үйренгендігі туралы «екі жұлдыз, бір тілек» арқылы кері байланыс берулерін өтінемін.

-Бүгінгі сабақ қаншалықты қиын болды?

-Топта жұмыс жасауда қаншалықты көмек көрсеттін?

-Бүгінгі сабақ соңында қандай сезімде болдыңыз.

-Бүгінгі сабақта не ұтымды болды? сұраймын.

б) Бағалау

в) үйге тапсырма №15


Қосымша ақпараттар




б) «Уақыт шеңбері» әдісі.

«Басбармақ» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын.

Пәнаралық байланыс: физика, химия, информатика пәндерімен

Рефлексия

Қорытынды бағамдау.


Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.01.2019
544
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі