|
Бөлім: Экономикалық интеграция – бүгінгі күннің даму үрдісі. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Іскерлік әлемі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп,талғаммен қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтау; Көпшілігі: көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; Кейбір оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу. |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||
|
Жоспар |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Сонымен, балалар, бүгінгі сабағымыз не туралы? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Тыңдалым мәтіні тыңдалады. Аудиожазбадан (09. mp3) «Көлеңкеде қалма!» мәтінін тыңдап, ойларыңмен бөлісіңдер. Коммуникативті жағдаятқа сай сөйлеу әдебін сақтаңдар(228-бет).
1. «Жақсы ісіңмен, әрекетіңмен артыңа із қалдыру» дегеннің мағынасын қалай түсінесіңдер? 2. Мәтінде «көлеңкеде қалу» деген сөз қандай мағынада айтылған? 3. Автор ойымен келісесіңдер ме? Өз тараптарыңнан қандай пікір қосар едіңдер? Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Отандық кәсіпорынның басшысы ретінде шетелдік инвестормен сөз әдебін сақтай отырып, рөлдік іскерлік кездесу өткізіңдер.
5-тапсырма. Тіл тазалығына қайшы сөздер мен тіркестерді түзетіп жазып, тізімді өздерің жалғастырыңдар. Үлкен рақмет, құрметті халықтар, әскерлер жиылсын, ағайындар арасында, аспазшы мамандығы, жанұямыз үлкен, сот кама хабарлас, мен бару керекпін Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар берілген суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды. Аудиожазбадан (09. mp3) «Көлеңкеде қалма!» мәтінін тыңдап, ойларыңмен бөлісіңдер. Коммуникативті жағдаятқа сай сөйлеу әдебін сақтаңдар. Ресми стиль туралы мәлімет алады. Отандық кәсіпорынның басшысы ретінде шетелдік инвестормен сөз әдебін сақтай отырып, рөлдік іскерлік кездесу өткізеді; Тіл тазалығына қайшы сөздер мен тіркестерді түзетіп жазады; тізімді өздері жалғастырады. |
Дескриптор: -тақырыпты ашады-1 -сұрақтарға жауап береді-1 -көпшілік алдында сөйлеу мәдениетін сақтайды-1 -оқырманға ықпал ететіндей шешендік сөз оралымдарын қолданады; -ойын жүйелі жеткізеді-1
Дескриптор: -Отандық кәсіпорынның басшысы ретінде шетелдік инвестормен сөз әдебін сақтай отырып, рөлдік іскерлік кездесу өткізеді-2 -Тіл тазалығына қайшы сөздер мен тіркестерді түзетіп жазады-2 -тізімді өздері жалғастырады-2 |
(Г.Сайынқызы)
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
7-тапсырма. 90-бет. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: Экономикалық интеграция – бүгінгі күннің даму үрдісі. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Іскерлік әлемі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп,талғаммен қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтау; Көпшілігі: көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; Кейбір оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу. |
||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||
|
Жоспар |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Сонымен, балалар, бүгінгі сабағымыз не туралы? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Тыңдалым мәтіні тыңдалады. Аудиожазбадан (09. mp3) «Көлеңкеде қалма!» мәтінін тыңдап, ойларыңмен бөлісіңдер. Коммуникативті жағдаятқа сай сөйлеу әдебін сақтаңдар(228-бет).
1. «Жақсы ісіңмен, әрекетіңмен артыңа із қалдыру» дегеннің мағынасын қалай түсінесіңдер? 2. Мәтінде «көлеңкеде қалу» деген сөз қандай мағынада айтылған? 3. Автор ойымен келісесіңдер ме? Өз тараптарыңнан қандай пікір қосар едіңдер? Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Отандық кәсіпорынның басшысы ретінде шетелдік инвестормен сөз әдебін сақтай отырып, рөлдік іскерлік кездесу өткізіңдер.
5-тапсырма. Тіл тазалығына қайшы сөздер мен тіркестерді түзетіп жазып, тізімді өздерің жалғастырыңдар. Үлкен рақмет, құрметті халықтар, әскерлер жиылсын, ағайындар арасында, аспазшы мамандығы, жанұямыз үлкен, сот кама хабарлас, мен бару керекпін Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар берілген суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды. Аудиожазбадан (09. mp3) «Көлеңкеде қалма!» мәтінін тыңдап, ойларыңмен бөлісіңдер. Коммуникативті жағдаятқа сай сөйлеу әдебін сақтаңдар. Ресми стиль туралы мәлімет алады. Отандық кәсіпорынның басшысы ретінде шетелдік инвестормен сөз әдебін сақтай отырып, рөлдік іскерлік кездесу өткізеді; Тіл тазалығына қайшы сөздер мен тіркестерді түзетіп жазады; тізімді өздері жалғастырады. |
Дескриптор: -тақырыпты ашады-1 -сұрақтарға жауап береді-1 -көпшілік алдында сөйлеу мәдениетін сақтайды-1 -оқырманға ықпал ететіндей шешендік сөз оралымдарын қолданады; -ойын жүйелі жеткізеді-1
Дескриптор: -Отандық кәсіпорынның басшысы ретінде шетелдік инвестормен сөз әдебін сақтай отырып, рөлдік іскерлік кездесу өткізеді-2 -Тіл тазалығына қайшы сөздер мен тіркестерді түзетіп жазады-2 -тізімді өздері жалғастырады-2 |
(Г.Сайынқызы)
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
7-тапсырма. 90-бет. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

















