Қысқа мерзімді жоспар
9-сынып
Сабақтың тақырыбы: 3.Бинарлық жүйе әр түрлі түрлерді сипаттауға арналған номенклатураны пайдалану. Зертханалық жұмыс№1. «Анықтағыш көмегімен өсімдіктер мен жануарларды (жергілікті регионның) анықтау»
|
Бөлім: |
Биология |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жазира Дәуренбекова Күзембайқызы |
|||
|
Күні: |
08.09.2025 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
3.Бинарлық жүйе әр түрлі түрлерді сипаттауға арналған номенклатураны пайдалану. Зертханалық жұмыс№1. «Анықтағыш көмегімен өсімдіктер мен жануарларды (жергілікті регионның) анықтау» |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1 - Биологиялық номенклатураны қолдана отырып, өсімдіктер мен жануарлардың түрлерін анықтау;9.3.1.2 - Жергілікті аймақтың өсімдіктері мен жануарларын анықтауда анықтағышты қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар:✓ Бинарлық жүйенің негізгі принциптерін түсінеді.✓ Биологиялық номенклатураны пайдаланып, өсімдіктер мен жануарларды анықтай алады.✓ Жергілікті аймақтың өсімдіктері мен жануарларын зертханалық жұмыс арқылы анықтайды.✓ Анықтағышты пайдалана отырып, түрлерді дұрыс сипаттай алады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Оқушыларға табиғатты қорғау және биологиялық әртүрлілікті сақтау маңыздылығын түсіндіру. Жергілікті аймақтың биологиялық байлығын зерттеуге қызығушылықты арттыру. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 мин), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту (5 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (5 минут) |
Қызығушылықты ояту:- Сәлемдесу;- Сыныпты түгелдеу;- Оқушылардың назарын аударту;- Топқа бөлу.Жаңа сабаққа кіріспе: - Бинарлық жүйе және номенклатура туралы қысқаша түсінік беру. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісімен бағалау. |
Компьютер, проектор, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 мин), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс (5 минут) Биологиялық номенклатураның тарихы мен маңызын түсіндіру.
Анықтағыш арқылы өсімдіктерді анықтау. 2-тапсырма (7 минут) Жануарларды анықтау үшін бинарлық жүйені қолдану. 3тапсырма (8 минут) Жергілікті аймақтың өсімдіктері мен жануарларын зертханалық жұмыс арқылы анықтау. |
Оқушылар мәтінді оқып, талқылайды. Тапсырмаларды орындайды, нәтижелерін топта талқылайды. |
Топ динамикасы, қорытындының сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу құралдары.
|
|
Сабақтың соңы (10 мин), Қорытынды, Ой толғаныс, Рефлексия |
Кері байланыс: Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Үйге тапсырма: Бинарлық жүйе және номенклатура туралы |
Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
9-сынып
Сабақтың тақырыбы: 3.Бинарлық жүйе әр түрлі түрлерді сипаттауға арналған номенклатураны пайдалану. Зертханалық жұмыс№1. «Анықтағыш көмегімен өсімдіктер мен жануарларды (жергілікті регионның) анықтау»
|
Бөлім: |
Биология |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жазира Дәуренбекова Күзембайқызы |
|||
|
Күні: |
08.09.2025 |
|||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
3.Бинарлық жүйе әр түрлі түрлерді сипаттауға арналған номенклатураны пайдалану. Зертханалық жұмыс№1. «Анықтағыш көмегімен өсімдіктер мен жануарларды (жергілікті регионның) анықтау» |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.1.1 - Биологиялық номенклатураны қолдана отырып, өсімдіктер мен жануарлардың түрлерін анықтау;9.3.1.2 - Жергілікті аймақтың өсімдіктері мен жануарларын анықтауда анықтағышты қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар:✓ Бинарлық жүйенің негізгі принциптерін түсінеді.✓ Биологиялық номенклатураны пайдаланып, өсімдіктер мен жануарларды анықтай алады.✓ Жергілікті аймақтың өсімдіктері мен жануарларын зертханалық жұмыс арқылы анықтайды.✓ Анықтағышты пайдалана отырып, түрлерді дұрыс сипаттай алады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Оқушыларға табиғатты қорғау және биологиялық әртүрлілікті сақтау маңыздылығын түсіндіру. Жергілікті аймақтың биологиялық байлығын зерттеуге қызығушылықты арттыру. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 мин), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту (5 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (5 минут) |
Қызығушылықты ояту:- Сәлемдесу;- Сыныпты түгелдеу;- Оқушылардың назарын аударту;- Топқа бөлу.Жаңа сабаққа кіріспе: - Бинарлық жүйе және номенклатура туралы қысқаша түсінік беру. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісімен бағалау. |
Компьютер, проектор, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 мин), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс (5 минут) Биологиялық номенклатураның тарихы мен маңызын түсіндіру.
Анықтағыш арқылы өсімдіктерді анықтау. 2-тапсырма (7 минут) Жануарларды анықтау үшін бинарлық жүйені қолдану. 3тапсырма (8 минут) Жергілікті аймақтың өсімдіктері мен жануарларын зертханалық жұмыс арқылы анықтау. |
Оқушылар мәтінді оқып, талқылайды. Тапсырмаларды орындайды, нәтижелерін топта талқылайды. |
Топ динамикасы, қорытындының сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу құралдары.
|
|
Сабақтың соңы (10 мин), Қорытынды, Ой толғаныс, Рефлексия |
Кері байланыс: Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Үйге тапсырма: Бинарлық жүйе және номенклатура туралы |
Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз














