Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Абасбай Айгерим Нуркенқызы |
|
|
Күні: |
03.12.2024 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінмен жұмыс жасау. Кейіпкерлер арасындағы диалог жобасын құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 ойын бағдарламалау ортасында кейіпкерлер арасындағы мәтіндік диалог ұйымдастыру (Scratch (скретч)) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch ойын бағдарламалау ортасында кейіпкерлер арасындағы мәтіндік диалог ұйымдастырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау Миға шабуыл әдісі - - Сіздің отбасыңызда Отан, Туған жер туралы кім айтады? - Сіз scratch-те кейіпкерлер арасында диалог құрдыңыз ба? Сабақтың тақырыб мен мақсаттарын анықтау. https://wordwall.net/resource/82508404
- Қандай командалық блоктарды білесіңдер? - Компьютерлік ойындарды басқаруға қажетті қандай құрылғыларды білесіңдер? Олар туралы әңгімелеп бер |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар жақсы тілектерін білдіреді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа материалды меңгеру Scratch ортасында кейіпкерлер арасында диалог құруға болады. Ол үшін КЕЛБЕТ блогының командалары қолданылады. - Диалог деген не екенін еске түсірейік. - Диалог жүргізудің қандай ерекшеліктерін атауға болады? Диалог - бұл өзара қарым-қатынас процесі, екі не бірнеше адамның кезектесіп сөйлесуі арқылы берілетін ауызекі тілдегі ерекше форма. Диалог құру ережелері: 1) хабарлама әңгіме тақырыбына сәйкес келуі керек. 2) сөйлеу дәйекті болуы керек. 3) әңгімені бастау сәлемдесуден басталуы керек. 4) диалогта сіз жолдасыңызды тыңдай білуіңіз керек. 5) жарты шарда үзуге болмайды. - Енді жобаны құрудың қысқаша алгоритмін айтайық. Неден бастаймыз? Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Жаңа сөздер мен анықтамаларды дәптерге жазады Сергіту жаттығуларын орындайдыу Дескриптор: -сәйкестікті белгілейді - диалогқа сипаттама береді, кейіпкердің сөздерін анықтайды Дескриптор: - жобаға спрайт қосады, фон таңдайды - әр кейіпкерге сәйкес скриптілерді құрастырады
|
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация,
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Екі кейіпкерді таңда. Олардың арасындағы мәтіндік диалогты жаз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтінмен жұмыс жасау. Кейіпкерлер арасындағы диалог жобасын құру
Мәтінмен жұмыс жасау. Кейіпкерлер арасындағы диалог жобасын құру
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Абасбай Айгерим Нуркенқызы |
|
|
Күні: |
03.12.2024 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінмен жұмыс жасау. Кейіпкерлер арасындағы диалог жобасын құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 ойын бағдарламалау ортасында кейіпкерлер арасындағы мәтіндік диалог ұйымдастыру (Scratch (скретч)) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch ойын бағдарламалау ортасында кейіпкерлер арасындағы мәтіндік диалог ұйымдастырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау Миға шабуыл әдісі - - Сіздің отбасыңызда Отан, Туған жер туралы кім айтады? - Сіз scratch-те кейіпкерлер арасында диалог құрдыңыз ба? Сабақтың тақырыб мен мақсаттарын анықтау. https://wordwall.net/resource/82508404
- Қандай командалық блоктарды білесіңдер? - Компьютерлік ойындарды басқаруға қажетті қандай құрылғыларды білесіңдер? Олар туралы әңгімелеп бер |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар жақсы тілектерін білдіреді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа материалды меңгеру Scratch ортасында кейіпкерлер арасында диалог құруға болады. Ол үшін КЕЛБЕТ блогының командалары қолданылады. - Диалог деген не екенін еске түсірейік. - Диалог жүргізудің қандай ерекшеліктерін атауға болады? Диалог - бұл өзара қарым-қатынас процесі, екі не бірнеше адамның кезектесіп сөйлесуі арқылы берілетін ауызекі тілдегі ерекше форма. Диалог құру ережелері: 1) хабарлама әңгіме тақырыбына сәйкес келуі керек. 2) сөйлеу дәйекті болуы керек. 3) әңгімені бастау сәлемдесуден басталуы керек. 4) диалогта сіз жолдасыңызды тыңдай білуіңіз керек. 5) жарты шарда үзуге болмайды. - Енді жобаны құрудың қысқаша алгоритмін айтайық. Неден бастаймыз? Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Жаңа сөздер мен анықтамаларды дәптерге жазады Сергіту жаттығуларын орындайдыу Дескриптор: -сәйкестікті белгілейді - диалогқа сипаттама береді, кейіпкердің сөздерін анықтайды Дескриптор: - жобаға спрайт қосады, фон таңдайды - әр кейіпкерге сәйкес скриптілерді құрастырады
|
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Презентация,
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Екі кейіпкерді таңда. Олардың арасындағы мәтіндік диалогты жаз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз
Суретте
атасы мен немересі көрсетілген. Олар не туралы сөйлеседі деп
ойлайсыз?

















