Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні:Айналадағы әлем.
Тақырыбы: Жаз мазгілі
|
Мектеп: |
№7А(Т)М |
|
|
Уақыты:05.04.21ж |
Оқытушы: Амирова Д.Р |
|
|
Класс : |
3 |
|
|
Сабақ мақсаты: |
3.1.4.1 табиғаттағы мезгілдік өзгерістер туралы білімді қорытындылау және жүйелеу. |
|
|
Дағдыларды дамыту |
1.Өз бетінше жұмыс жасай білу. 2.Ұсақ моториканы дамыту. 3.Логикалық ойлауын дамыту. |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
||
|
2.Төрт жыл мезгілінің ерекшеліктерін ажырату. |
||
|
3.Жаз мезгіліндегі ауа райы туралы түсінік болу. |
||
|
Сабақ барысы: |
||
|
I.Ұйымдастыру бөлімі. -Психологиялық дайындық. -Педагогикалық дайындық. II.Тыныс алу жаттығулары. «Шарды үрле», «Кеудеңді тік ұста» III.Сұрақтарына жауап бер. 1.Жылдың неше мезгілі бар? 2.Қазір жылдың қай мезгілі? 3.Көктем мезгілінің ерекшелігін айт? 4.Жаз мезгілінің белгілері қандай? IV.Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көктем кейін жаз келеді. Күн көкжектен неғұрлым жоғары көтерілсе, жер бетін соғырлұм күштірек жылытады. Жазда күн тура төбеге көтеріліп, сәулелері тік түседі. Жер қаттырақ қызады да, күн жылы болады. Күн ұзарып, түн қысқарады.Ағаштар, гүлдер гүлдейді. Ауа райы ыстық болады. Тоған,көл және өзен сулары жылиды. Жазда барлығы суға түсіп, күнге қыздырынады. Жазда күн күркіреп, найзағай ойнайды, жылы жаңбыр жауады.Жаңбырдан кейін жеті түсті әдемі кемпірқосақ пайда болады. V.Дәптермен жұмыс. Сәуірдің 5-і. Дүйсенбі. Жаз белгілері: 1. 2. 3. VІ.Жұмыс дәптерімен жұмыс. Жұмыс дәптеріндегі 38-беттегі 1-тапсырманы орындау. VІІ Физминутка. Орнымыздан тұрамыз, Қолымызды белімізге қоямыз. Оң жаққа бір иіліп, Сол жаққа бір иіліп, Бір отырып, Бір тұрып, Орнымызды табамыз. VІІІ. Дидактикалық ойын «Сәйкестендір». - адамдардың іс-әрекетін мезгілге сай сәйкестендіру. - жаз мезгілінің белгісін табу. ІХ.Оқулықпен жұмыс. 95-беттегі 2-тапсырма «Сәйкес сөдерді тап» Х.Жұмыс дәптерімен жұмыс. Жұмыс дәптеріндегі №1,2 тапсырма. ХІ. Сабақ қорытындысы. -Сонымен бір жылда неше мезгіл болды? - Бүгінгі тақырыбымыз қай жыл мезгілі туралы болды? -Жаз мезгілінде ауа райы қандай болады екен? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 3 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 3 сынып
Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні:Айналадағы әлем.
Тақырыбы: Жаз мазгілі
|
Мектеп: |
№7А(Т)М |
|
|
Уақыты:05.04.21ж |
Оқытушы: Амирова Д.Р |
|
|
Класс : |
3 |
|
|
Сабақ мақсаты: |
3.1.4.1 табиғаттағы мезгілдік өзгерістер туралы білімді қорытындылау және жүйелеу. |
|
|
Дағдыларды дамыту |
1.Өз бетінше жұмыс жасай білу. 2.Ұсақ моториканы дамыту. 3.Логикалық ойлауын дамыту. |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
||
|
2.Төрт жыл мезгілінің ерекшеліктерін ажырату. |
||
|
3.Жаз мезгіліндегі ауа райы туралы түсінік болу. |
||
|
Сабақ барысы: |
||
|
I.Ұйымдастыру бөлімі. -Психологиялық дайындық. -Педагогикалық дайындық. II.Тыныс алу жаттығулары. «Шарды үрле», «Кеудеңді тік ұста» III.Сұрақтарына жауап бер. 1.Жылдың неше мезгілі бар? 2.Қазір жылдың қай мезгілі? 3.Көктем мезгілінің ерекшелігін айт? 4.Жаз мезгілінің белгілері қандай? IV.Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көктем кейін жаз келеді. Күн көкжектен неғұрлым жоғары көтерілсе, жер бетін соғырлұм күштірек жылытады. Жазда күн тура төбеге көтеріліп, сәулелері тік түседі. Жер қаттырақ қызады да, күн жылы болады. Күн ұзарып, түн қысқарады.Ағаштар, гүлдер гүлдейді. Ауа райы ыстық болады. Тоған,көл және өзен сулары жылиды. Жазда барлығы суға түсіп, күнге қыздырынады. Жазда күн күркіреп, найзағай ойнайды, жылы жаңбыр жауады.Жаңбырдан кейін жеті түсті әдемі кемпірқосақ пайда болады. V.Дәптермен жұмыс. Сәуірдің 5-і. Дүйсенбі. Жаз белгілері: 1. 2. 3. VІ.Жұмыс дәптерімен жұмыс. Жұмыс дәптеріндегі 38-беттегі 1-тапсырманы орындау. VІІ Физминутка. Орнымыздан тұрамыз, Қолымызды белімізге қоямыз. Оң жаққа бір иіліп, Сол жаққа бір иіліп, Бір отырып, Бір тұрып, Орнымызды табамыз. VІІІ. Дидактикалық ойын «Сәйкестендір». - адамдардың іс-әрекетін мезгілге сай сәйкестендіру. - жаз мезгілінің белгісін табу. ІХ.Оқулықпен жұмыс. 95-беттегі 2-тапсырма «Сәйкес сөдерді тап» Х.Жұмыс дәптерімен жұмыс. Жұмыс дәптеріндегі №1,2 тапсырма. ХІ. Сабақ қорытындысы. -Сонымен бір жылда неше мезгіл болды? - Бүгінгі тақырыбымыз қай жыл мезгілі туралы болды? -Жаз мезгілінде ауа райы қандай болады екен? |
||
шағым қалдыра аласыз













