Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
|
4.1.2.1* мәтіннің тақырыбы
мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын
болжау және өз ойын дәлелдеу
4.2.3.1 мәтін мазмұны
бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру
4.4.2.3 зат есімді септеу,
тәуелденген сөздердің септелуін білу
|
Сабақтың басы
2
минут
|
I. Ұйымдастыру
Сәлемдесу.
Психологиялық
дайындық
Күн
жарығын алақанға саламын
Жүрегіме басып ұстай
қаламын
Ізгі, әрі нәзік, жарық
мейірімді
Болып кетер сонда менің
жан-жағым!
|
1.Мұғаліммен
сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын мәнерлеп
айтады
|
Жарайсыңдар!
|
|
жаңа сабақ
10
мин
Сабақтың ортасы
10минут
Білу.
5
мин
Бекіту
10
мин
|
III. Жаңа
тақырып.
Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс.

Атау
септік
Жалғау бермей
әйтеуір
Атауды дара
бөліпті
Тұңғыш ұлы
Атауға
Кім? Не? сұрағын
беріпті
31- жаттығу.Мәтінді
оқы.
1.
Қар көшкіні деген не?
2.
Қар көшкіні болатын ең қауіпті кезек қай
кез?
3.
Қыс мезгілінде тауға шықсаң, нені білуің
керек?
Қар көшкіні дегеніміз- қардың тау беткейінен төсен қарай
жылдам жылжуы.

32-жаттығу.Өлеңді көшіріп
жаз.
-
Атау
септігіндегі зат есімдерді тауып, олар сөйлемде қандай мүше болып
тұрғандарын айт.
-
Сең
қозғалғанда қандай қауіп-қатер болады? Ондай жағдайда не
істейсің?
Сең
жүру кезінде үлкендерсіз өзенге бармауымыз керек. Қауіп-қатер
төнген сәтте Құтқарушылар қызметіне хабарласу
керек.
ЕБҚ
Адам,Табиғат
сөзін жекеше және көпше түрде тәуелдеп
жаз.
34-жаттығу.Дос, әке сөздері сөйлемде бастауыш
болатындай екі сөйлем құрап
жаз.
Дос-әрқашан жаныңнан табылатын жан. Әке - асқар
тау.


35-жаттығу. "Көбелектерді өз гүліне қондыр"
ойыны .

|
Мәтінін түсініп оқиды.
Шешім табуға бағытталған сұрақтарды тауып,
жазады. Мәтіндегі алғашқы сөйлемді көшіріп жазып, бастауыш пен
баяндауыштың астын сызады.
Бастауыштың қай септікте тұрғанын
айтады.
Өлеңді көшіріп жазады . Атау септігіндегі зат
есімдерді тауып, олар сөйлемде қандай мүше болып тұрғандарын
айтады.
Қауіп-қатер кезіндегі қауіпсіздік ережелерін
біледі
Дос, әке сөздері сөйлемде бастауыш болатындай екі
сөйлем құрап жазады. Сызбаны пайдаланып, ойын дәлелдей білуге
үйренеді.
Септіктердің сұрағына сәйкес
көбелектерді өз гүліне (септігіне)
қондырады.
|
Дескриптор:
1. Мәтінін түсініп оқиды.1б
2.Шешім табуға бағытталған сұрақтарды тауып,
жазады.1б 3.Мәтіндегі алғашқы сөйлемді көшіріп жазып, бастауыш пен
баяндауыштың астын сызады.1б
4.Бастауыштың қай септікте тұрғанын
айтады.1б
Дескриптор
1.
Өлеңді көшіріп жазады . 1б
2.Атау септігіндегі зат есімдерді тауып, олар
сөйлемде қандай мүше болып тұрғандарын
айтады.1б
3.Қауіп-қатер кезіндегі қауіпсіздік ережелерін
біледі 1б
Дескриптор
1.
Дос, әке сөздері сөйлемде бастауыш болатындай екі сөйлем құрап
жазады.1б 2.Сызбаны пайдаланып, ойын дәлелдейді
.1б
Дескриптор
1. Септіктердің сұрағына сәйкес
көбелектерді өз гүліне (септігіне)
қондырады.1б
|
Оқулық.
Оқулық
Дәптер
дәптер

|
Сабақтың соңы
5
минут
|
IV.Сабақты
қорытындылау.
Үй тапсырма
.
33-жаттығу. Төмендегі сөздер бастауыш
болатындай етіп, әрқайсысымен сөйлем құрап
жаз.
Қазақстан-тәуелсіз мемлекет. Тау өте биік болады.
Тауда көшкін көп болады. Өзен дүр сілкінді. Ертісте мұз еріп, сең
жүре бастады.
Бұл
сөйлемдер атау септікте тұр.
Оқушылардың білімін
бағалау
Рефлексия
“Білім
шыңы”
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің
әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен
қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды
|
Кері байланыс :
Қорытынды бағалау
.
ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау
сөздер
Жарайсыңдар
Балдар жиынтығын
қою
|
|