|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 бөлім Компьютерлік жүйелер мен желілер |
№25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Есемханова Ж |
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютердің қызметі |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.1.2-компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру Басым бөлігі: Компьютердің енгізу және шығару құрылғыларын көрсету; Кейбір оқушылар : Компьютердің ішкі және сыртқы жадын ажырату; |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: жүйе, ішкі және сыртқы жад, процессор, магистраль, шина Диологтармен жазу: Компьютердің негізгі құрылғыларын көрсете аласыңба? Ішкі және сыртқы құрылғыны ата? |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушыларды шығармашылық және сыни
тұрғыдан ойлауға, |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
орыс тілі |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар? |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин 4 мин |
Ұйымдастыру
«Ән мен әнші» ойыны арқылы кеспе қағазға 2 түрлі өлең жазып, 2 топқа бөлу. Шаттық шеңберін жасап, бір біріне тілек сөздер айтылады. Осы жерде ұялы телефон арқылы өлең естіртіп, ортадағы орындық үстінен кеспе қағаздарын алып, қолындағы өлең шумағы мен топтарға бөлінеді. 1-Топ Ішкі жад 2-Топ Сыртқы жад Оқушылардан өткен тақырыпты «Сұрақ- жауап»» әдісі арқылы пысықтаймын.
|
оқушылар бір-біріне тілек сөздер айтады кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
5 мин
6 мин 6 мин Сергіту сәті 5 мин Сабақты қорытындылау 5 мин |
«Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі Жаңа сабақтың тақырыбын айтып, 2 топ оқушыларына оқулықтан тапсырма беремін. таратамын. Компьютер құрылғысы мен атаулары берілген тапсырма парақ таратылады
Суретті қарастырыңыз
ҚБ: Әр топ мүшесі жұлдыз формасындағы стикер
Веен диаграммасы әдісімен екі шеңбердің ішіне енгізу және шығару құрылғыларын салыстырып көрсету
ҚБ: бір-бірін бас бармақ әдісімен 3-тапсырма: Жұптық тапсырма
Cергіту сәтін ұйымдастыру мақсатында оқушыларға бейнебаян көрсетіледі. «Сұрақ –жауап »әдісі арқылы сабақты бекіту:
|
АКТ Оқулық Иформатика 6 сынып Атамұра 17-бет Кеспе қағаз Әр топқа А5 парағымен тапсырма беріледі. Постер, түлі түсті маркерлер Тапсырма жазылған үлестірмелер Интерактивті тақта
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: БҮҮ кестесін толтыру.
Үйге тапсырма: §1.3 Компьютер қызметі
|
Кесте, таратпа парақшалар. |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың матиериалдық игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||
|
Денгейлік тапсырмалар А.В.С тапсырмасы арқылы жұмыс жасатамын. Топтық жұмыс оқушылардың өз білімдерін жоғарлатады. Әр оқушылардың түсінік денгейін анықтау мақсатында жеке тапсырмалар бердім. «Ойлан,жұптас, ой бөліс» әдісі |
-Топтық жұмыстан кейін басбармақ арқылы бағалатамын; -өзара- бірін-бірі бағалау; Тапсырмалар орындау барысында үнемі кері байланыс орнатып отырамын |
- Сергіту жаттығуларын орындау; - Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Компьютердің қызметі 6 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Компьютердің қызметі 6 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 бөлім Компьютерлік жүйелер мен желілер |
№25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Есемханова Ж |
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютердің қызметі |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.1.2-компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру Басым бөлігі: Компьютердің енгізу және шығару құрылғыларын көрсету; Кейбір оқушылар : Компьютердің ішкі және сыртқы жадын ажырату; |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: жүйе, ішкі және сыртқы жад, процессор, магистраль, шина Диологтармен жазу: Компьютердің негізгі құрылғыларын көрсете аласыңба? Ішкі және сыртқы құрылғыны ата? |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушыларды шығармашылық және сыни
тұрғыдан ойлауға, |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
орыс тілі |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар? |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 мин 4 мин |
Ұйымдастыру
«Ән мен әнші» ойыны арқылы кеспе қағазға 2 түрлі өлең жазып, 2 топқа бөлу. Шаттық шеңберін жасап, бір біріне тілек сөздер айтылады. Осы жерде ұялы телефон арқылы өлең естіртіп, ортадағы орындық үстінен кеспе қағаздарын алып, қолындағы өлең шумағы мен топтарға бөлінеді. 1-Топ Ішкі жад 2-Топ Сыртқы жад Оқушылардан өткен тақырыпты «Сұрақ- жауап»» әдісі арқылы пысықтаймын.
|
оқушылар бір-біріне тілек сөздер айтады кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
5 мин
6 мин 6 мин Сергіту сәті 5 мин Сабақты қорытындылау 5 мин |
«Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі Жаңа сабақтың тақырыбын айтып, 2 топ оқушыларына оқулықтан тапсырма беремін. таратамын. Компьютер құрылғысы мен атаулары берілген тапсырма парақ таратылады
Суретті қарастырыңыз
ҚБ: Әр топ мүшесі жұлдыз формасындағы стикер
Веен диаграммасы әдісімен екі шеңбердің ішіне енгізу және шығару құрылғыларын салыстырып көрсету
ҚБ: бір-бірін бас бармақ әдісімен 3-тапсырма: Жұптық тапсырма
Cергіту сәтін ұйымдастыру мақсатында оқушыларға бейнебаян көрсетіледі. «Сұрақ –жауап »әдісі арқылы сабақты бекіту:
|
АКТ Оқулық Иформатика 6 сынып Атамұра 17-бет Кеспе қағаз Әр топқа А5 парағымен тапсырма беріледі. Постер, түлі түсті маркерлер Тапсырма жазылған үлестірмелер Интерактивті тақта
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: БҮҮ кестесін толтыру.
Үйге тапсырма: §1.3 Компьютер қызметі
|
Кесте, таратпа парақшалар. |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың матиериалдық игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||
|
Денгейлік тапсырмалар А.В.С тапсырмасы арқылы жұмыс жасатамын. Топтық жұмыс оқушылардың өз білімдерін жоғарлатады. Әр оқушылардың түсінік денгейін анықтау мақсатында жеке тапсырмалар бердім. «Ойлан,жұптас, ой бөліс» әдісі |
-Топтық жұмыстан кейін басбармақ арқылы бағалатамын; -өзара- бірін-бірі бағалау; Тапсырмалар орындау барысында үнемі кері байланыс орнатып отырамын |
- Сергіту жаттығуларын орындау; - Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

Енгізу Шығару













