|
Білім беру ұйымының атауы |
Теміртау қаласы «№8 ЖББМ» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдисаттарова Г.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.02.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 69 сабақ. Құмы да қымбат туған жер. Құм мінезі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу 4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу барысында мақал-мәтелді пайдаланады. Шығарманың негізгі ойын анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру
Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды қалыптастыру Әдебиетім ардақты, Дамытар мен жан-жақты. Өз тілімде сөйлеймін, Ойым менің салмақты. Топқа бөлу: «Асығың алшысынан түссін!» 1-топ «Жасыл түс асықтар» 2-топ «Сары түс асықтар» 3-топ «Қызыл түс асықтар» Өткен үй тапсырмасы: «Сақтан,қорға,көмектес» тақырыбын пысықтау «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/68878084 Өлең шумақтарын айту Жаңа тақырып Ребус шешу. «Құмы да қымбат туған жер» «Сипаттау» әдісі Өзіңнің ауылыңды/ қалаңды несімен мақтан етесің?
Кестемен жұмыс Топтық жұмыс «Иә-жоқ» әдісі Оралхан Бөкей (1943-1993)-жазушы. Шығыс Қазақстан облысы Қатонқарағай ауданы Шыңғыстай ауылында дүниеге келген", Мұзтау", "Кербұғы", "Апамның астауы", "Құм мінезі", "Біздің жақта қыс ұзақ" т.б шығармалары бар. Түсініп оқы. «Құм мінезі» мәтіні Топтық жұмыс: «Стоп кадр» әдісі Жеке жұмыс 1. Қойшы Бархан құм даланың қандай өзгерістерін көрді? 2. Жазушы сексеуілдің орнын қалай сипаттаған? 3. Мәтіннен қазақ халқының жерге деген сүйіспеншілігін тауып, оқы. 4. Мәтіндегі негізгі ойды төмендегі мәтелді пайдаланып, түсіндір. Бөтен жердің гүлінен Туған жердің тікені артық. Тыңда https://youtube.com/watch?v=B9yHKe4tcA0&feature=shared Құм ән сала ма?-Иә Құмның сөзінен Барханға ренішті тап Қазір адамдардан су ғана емес, табиғаттың орман-тоғайы,аң-құсы- бәрі қашады Сергіту сәті: Саралау тапсырмасы: 1.Туған жер туралы 5 жолды өлең құрастыру. 2. Оралхан Бөкейдің өмірі мен шығармашылығы жайлы мағлұматты еске түсіру. 3. Мақалды сәйкестендіреді Сабақты бекіту Жұптық,топтық жұмыс 1-топ «Ақапарат жинау» әдісі 2-топ «Сюжеттік кесте» тотыру 3-топ «Блум түймедағы» әдісі Үйге тапсырма: Құмға не Барханға өз атыңнан хат жаз немесе Құмның атынан Барханға хат жаз..
|
Оқушылар шеңбер болып тұрып тілек айтады
Оқушылар топқа бөлінеді Оқушылар өлеңнің ұнаған шумақтарынан үзінді айтады сұрақтарға жауап береді Оқушылар ребусты шешеді Суретті сипаттап айтады. Кестедегі жауаптарға иә-жоқ жауабын айтады Автормен танысады Мәтінді оқиды, бөліктерге бөліп, жоспар құрады Сұрақтарға жауап береді Тақырыппен жұмыс жасайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайлы. Кестелерді толтырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ: Жарайсындар»
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1Б ҚБ: «Асық» әдісі Өзін-өзі бағалау
Дескриптор: Суретке әңгіме құрайды-1Б Дескриптор: Кестемен жұмыс жасай алады-1Б ҚБ: «Асық» әдісі Өзін-өзі бағалау
Дескриптор: Мәтінді оқып, бөліктерге бөліп жаспар құрады- 1Б ҚБ:
Дескриптор: Өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып пікір білдіреді-1Б Сұрақтарға жауап беріп, өз пікірін дәлелдейді.-1Б ҚБ:
ҚБ:
Дескриптор: Тапсырманы орындап жазады-1Б Өз ойын еркін, нақты жеткізіп, пікірін айта алады -2 Б ҚБ: «Білім қоржыны» әдісі |
слайд
Асық қоржыны «Қызыл кітап» үлгісі
https://wordwall.net/ru/resource/68878084
Ребус
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Абдисаттарова Гулжанат МахмутовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қысқа мерзімді сабақ жоспары "Құмы да қымбат туған жер. Құм мінезі
Тақырып бойынша 14 материал табылды
Қысқа мерзімді сабақ жоспары "Құмы да қымбат туған жер. Құм мінезіМатериал туралы қысқаша түсінік
№ 69 сабақ. Құмы да қымбат туған жер. Құм мінезі
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















