Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы: «Менің ойыным» (Scratch
бағдарламасында ойын құру)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
26.12 |
|
|
Сынып:3 а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
: 3.4.1.1 қайталауды қолданатын алгоритмдер құрастыру (цикл); 3.4.2.3 программалау ойын алаңында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеу; 3.4.2.2 программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеу; 3.4.2.4 программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
* Оқушылармен сәлемдесу. * Сабаққа дайындығын тексеру. * Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Көңіл күй смайликтері” әдісі. Оқушылар өз көңіл күйлерін бейнелейтін смайликті көрсетеді. |
* Мұғаліммен сәлемдеседі. * Сабаққа дайындықтарын көрсетеді. * Өз көңіл күйлерін көрсетеді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету |
* Интерактивті тақта, смайликтердің суреттері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе (10 мин) |
* Ойындар туралы әңгіме. * Қарапайым ойындардың құрылымымен таныстыру (кейіпкерлер, көріністер, әрекеттер). * Циклдің (қайталау) мағынасын түсіндіру (мысалдар келтіру). * Бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау. |
* Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. * Ойын құрылымымен танысады. * Циклдің мағынасын түсінеді. * Сабақтың мақсатын түсінеді. |
* Ауызша кері байланыс. |
* Интерактивті тақта, презентация |
|
Практикалық жұмыс (25 мин) |
* Scratch бағдарламасын ашу. * Бірнеше кейіпкерді қосуды түсіндіру. * Бірнеше көріністі (фон) қосуды көрсету. * Циклдік алгоритмдерді көрсету (“қайталау” блогы). * Ойынды құру қадамдарын түсіндіру: Кейіпкерлерді қозғалту, көріністерді ауыстыру, циклдік әрекеттер қосу. * Оқушыларға жеке тапсырма беру: Жеміс-жидектерді жинау ойынын жасау. * Мұғалім оқушыларға көмектеседі, бағыттайды. |
* Scratch бағдарламасын ашады. * Кейіпкерлер мен көріністерді қосады. * Циклдік алгоритмдерді қолданады. * Ойынды құрастыру қадамдарын орындайды. * Өз ойындарын жасайды. |
* Оқушылардың жұмысын бақылау. * Кері байланыс беру. * Жеке көмек көрсету. |
* Компьютерлер, * Scratch бағдарламасы |
|
Қорытынды (5 мин) |
* Сабақты қорытындылау. * Бүгін не үйренгендерін сұрау. * Оқушылардың жұмысын талқылау, ойынды ойнату. |
* Сабақтан алған білімдерімен бөліседі. * Өз ойындарын көрсетеді. * Сұрақтарға жауап береді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету. |
* Интерактивті тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тақырыбы: «Менің ойыным» (Scratch бағдарламасында ойын құру)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тақырыбы: «Менің ойыным» (Scratch бағдарламасында ойын құру)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы: «Менің ойыным» (Scratch
бағдарламасында ойын құру)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
26.12 |
|
|
Сынып:3 а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
: 3.4.1.1 қайталауды қолданатын алгоритмдер құрастыру (цикл); 3.4.2.3 программалау ойын алаңында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеу; 3.4.2.2 программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеу; 3.4.2.4 программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
* Оқушылармен сәлемдесу. * Сабаққа дайындығын тексеру. * Психологиялық ахуал қалыптастыру. “Көңіл күй смайликтері” әдісі. Оқушылар өз көңіл күйлерін бейнелейтін смайликті көрсетеді. |
* Мұғаліммен сәлемдеседі. * Сабаққа дайындықтарын көрсетеді. * Өз көңіл күйлерін көрсетеді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету |
* Интерактивті тақта, смайликтердің суреттері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе (10 мин) |
* Ойындар туралы әңгіме. * Қарапайым ойындардың құрылымымен таныстыру (кейіпкерлер, көріністер, әрекеттер). * Циклдің (қайталау) мағынасын түсіндіру (мысалдар келтіру). * Бүгінгі сабақтың мақсатын хабарлау. |
* Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. * Ойын құрылымымен танысады. * Циклдің мағынасын түсінеді. * Сабақтың мақсатын түсінеді. |
* Ауызша кері байланыс. |
* Интерактивті тақта, презентация |
|
Практикалық жұмыс (25 мин) |
* Scratch бағдарламасын ашу. * Бірнеше кейіпкерді қосуды түсіндіру. * Бірнеше көріністі (фон) қосуды көрсету. * Циклдік алгоритмдерді көрсету (“қайталау” блогы). * Ойынды құру қадамдарын түсіндіру: Кейіпкерлерді қозғалту, көріністерді ауыстыру, циклдік әрекеттер қосу. * Оқушыларға жеке тапсырма беру: Жеміс-жидектерді жинау ойынын жасау. * Мұғалім оқушыларға көмектеседі, бағыттайды. |
* Scratch бағдарламасын ашады. * Кейіпкерлер мен көріністерді қосады. * Циклдік алгоритмдерді қолданады. * Ойынды құрастыру қадамдарын орындайды. * Өз ойындарын жасайды. |
* Оқушылардың жұмысын бақылау. * Кері байланыс беру. * Жеке көмек көрсету. |
* Компьютерлер, * Scratch бағдарламасы |
|
Қорытынды (5 мин) |
* Сабақты қорытындылау. * Бүгін не үйренгендерін сұрау. * Оқушылардың жұмысын талқылау, ойынды ойнату. |
* Сабақтан алған білімдерімен бөліседі. * Өз ойындарын көрсетеді. * Сұрақтарға жауап береді. |
* Мадақтау, қолдау көрсету. |
* Интерактивті тақта |
шағым қалдыра аласыз













