|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3В: Қысқаша көбейту формулалары |
|
Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебі |
|||||||||||||||||
|
Күні: 21.02.2023 |
|
Мұғалімніңаты-жөні: Сейдазым Б.У. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қысқаша көбейту формулалары арқылы өрнектерді түрлендіру |
|
|
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын
білу және қолдану; 7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.11 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар
Басым көпшілігі: Қысқаша көбейту формулаларын қолданады және түрлендіре алады Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты формулаға талдау жасап, зерттеу жүргізеді, есептер құрастырады |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2.Өтілген материалдарды бекіту, пысықтау сұрақтары: |
2. Топқа бөлу. «Саяхатқа шығу» әдісі бойынша 4 топқа бірігеді. Оқушылардың ішінен 4 оқушы өз еріктерімен ортаға таңдалады. Ол оқушылар саяхатқа шығатын орынды белгілейді. Өздеріне көмекшілер (кеңесші, аспазшы, жүргізуші, медбике, т.б.) тағайындайды. Осылайша сыныптағы оқушылар топқа бірігеді. Топ аттары: 1. Квадрат 2. Куб 3. Дәреже 4. Коэффициент
Үй жұмысын тексеру.«Жұбыңды тексер» әдісі арқылы интербелсенді тақтадағы дұрыс жауаптармен әр оқушы өз жұбының дәптерінен үй тапсырмасын тексереді. №5.85 Шешуі:
Қандай қысқаша көбейту формулаларын білесіңдер?
2. Екі өрнектің айырмасының квадраты 3. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы 4. Екі өрнектің кубтарының қосындысы 5. Екі өрнектің кубтарының айырмасы Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Дұрыс Толықтыру қажет Қайталау қажет |
Түрлі түсті қағаздар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Дескриптор: 1.Формуланы пайдаланып, есеп шығаруда қолдана алады - 1
Дескриптор - Есептерді шығару барысында ҚКФ қолданады; - Түрлендірулерді дұрыс орындайды; - Дұрыс жауапқа келеді.
Дескриптор: 1.Формуланы пайдаланып есепті шығара алады - 1 2. Көбейткіштерге жіктей алады - 1 |
Топ бойынша тапсырманы өз іштерінде талқылайды. Есепті шығару барысында сыни сұрғысынан ойлап, формуланы естеріне түсіріп, ой бөліседі, талдайды, тұжырымдамасын береді.
2 тапсырма. Flippity әдісі. Өрнек түрінде жазыңыз. В деңгейі
Қб. « Қол шапалақ» әдісі Сергіту сәті: «Оң қол, сол қол әдісі». Екі өрнектің қосындысының квадраты бірінші өрнектің квадратына, плюс екі еселенген бірінші және екінші өрнектердің көбейтіндісіне, плюс екінші өрнектің квадратына тең. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы осы өрнектердің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісіне тең. 3 тапсырма. «Мозаика» әдісі. Қима қағаздағы есептерді дұрыс құрастыру керек. Дайын болған топ қорғай береді. № 5.86 Шешуі. ҚБ: мадақтау«Керемет!» «Бәрекелді!», «Жақсы».
4 тапсырма. «Қатесін тап» әдісі 5-тапсырма. Сәйкестендіру тесті (Саралау тапсырмасы, жеке жұмыс)
|
Оқулық Түрлі түсті қағаздар
Flippity программасы
Оқулық
Постер, қима қағаздар
Қима қағаздар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
|
Оқушыларды бағалау. Алдын ала таратылған бағалау парақшасы арқылы топ басшысы әр тапсырма бойынша топ мүшелерінің жинаған балдарынан қорытынды ортақ баға шығарады. Үй тапсырмасына есептер беру № 5.88
|
оқулықтан
А3 парағы |
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулалары
Қысқаша көбейту формулалары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.3В: Қысқаша көбейту формулалары |
|
Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебі |
|||||||||||||||||
|
Күні: 21.02.2023 |
|
Мұғалімніңаты-жөні: Сейдазым Б.У. |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қысқаша көбейту формулалары арқылы өрнектерді түрлендіру |
|
|
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын
білу және қолдану; 7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.11 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар
Басым көпшілігі: Қысқаша көбейту формулаларын қолданады және түрлендіре алады Кейбір оқушылар: Тақырыпқа қатысты формулаға талдау жасап, зерттеу жүргізеді, есептер құрастырады |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2.Өтілген материалдарды бекіту, пысықтау сұрақтары: |
2. Топқа бөлу. «Саяхатқа шығу» әдісі бойынша 4 топқа бірігеді. Оқушылардың ішінен 4 оқушы өз еріктерімен ортаға таңдалады. Ол оқушылар саяхатқа шығатын орынды белгілейді. Өздеріне көмекшілер (кеңесші, аспазшы, жүргізуші, медбике, т.б.) тағайындайды. Осылайша сыныптағы оқушылар топқа бірігеді. Топ аттары: 1. Квадрат 2. Куб 3. Дәреже 4. Коэффициент
Үй жұмысын тексеру.«Жұбыңды тексер» әдісі арқылы интербелсенді тақтадағы дұрыс жауаптармен әр оқушы өз жұбының дәптерінен үй тапсырмасын тексереді. №5.85 Шешуі:
Қандай қысқаша көбейту формулаларын білесіңдер?
2. Екі өрнектің айырмасының квадраты 3. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы 4. Екі өрнектің кубтарының қосындысы 5. Екі өрнектің кубтарының айырмасы Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Дұрыс Толықтыру қажет Қайталау қажет |
Түрлі түсті қағаздар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Дескриптор: 1.Формуланы пайдаланып, есеп шығаруда қолдана алады - 1
Дескриптор - Есептерді шығару барысында ҚКФ қолданады; - Түрлендірулерді дұрыс орындайды; - Дұрыс жауапқа келеді.
Дескриптор: 1.Формуланы пайдаланып есепті шығара алады - 1 2. Көбейткіштерге жіктей алады - 1 |
Топ бойынша тапсырманы өз іштерінде талқылайды. Есепті шығару барысында сыни сұрғысынан ойлап, формуланы естеріне түсіріп, ой бөліседі, талдайды, тұжырымдамасын береді.
2 тапсырма. Flippity әдісі. Өрнек түрінде жазыңыз. В деңгейі
Қб. « Қол шапалақ» әдісі Сергіту сәті: «Оң қол, сол қол әдісі». Екі өрнектің қосындысының квадраты бірінші өрнектің квадратына, плюс екі еселенген бірінші және екінші өрнектердің көбейтіндісіне, плюс екінші өрнектің квадратына тең. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы осы өрнектердің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісіне тең. 3 тапсырма. «Мозаика» әдісі. Қима қағаздағы есептерді дұрыс құрастыру керек. Дайын болған топ қорғай береді. № 5.86 Шешуі. ҚБ: мадақтау«Керемет!» «Бәрекелді!», «Жақсы».
4 тапсырма. «Қатесін тап» әдісі 5-тапсырма. Сәйкестендіру тесті (Саралау тапсырмасы, жеке жұмыс)
|
Оқулық Түрлі түсті қағаздар
Flippity программасы
Оқулық
Постер, қима қағаздар
Қима қағаздар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
|
Оқушыларды бағалау. Алдын ала таратылған бағалау парақшасы арқылы топ басшысы әр тапсырма бойынша топ мүшелерінің жинаған балдарынан қорытынды ортақ баға шығарады. Үй тапсырмасына есептер беру № 5.88
|
оқулықтан
А3 парағы |
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



























