Сабақ жоспары.
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Омракунова Т А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есеп шығару. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
- қысқаша көбейту формулаларын алгебралық өрнектерді ықшамдау кезінде қолдана алады -Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Өткен тақырып бойынша қайталау Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Ұйымдастыру Негізгі бөлім Бекіту тапсырмасы. |
Сәлеметсіздерме балалар . Психологиялықахуал туғызу Бүгін, қысқаша көбейту формулалар тарауына қайталау сабағы: -екі өрнектің квадраттарының қосындысы мен айырмасы. -екі өрнектің қосындысы мен айырмасының квадраты. - екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы 1.Үй тапсырмасын тексеру. №5.102. Сыныпты топқа бөлу. Сыныпты топқа бөлу үшін ұсынылатын әдіс: формулаларды сәйкестендіру арқылы топқа бөлінеді. 2.«Сәйкестендір» стратегиясы.
С
3.Кітаппен жұмыс. №31.3
Миға шабуыл: Тиімді есеатеу үшін қысқаша көбейтуформулаларын қалай қолдануға болады? Тапсырма.. Жалғастыр... 1.(5x – m)(5x+m) = 2.x2 – 9y2 = 3.(2x – 3)2 = 4. (3n + 2p)2 = 5. (2m – 3n)3 = 4. тапсырма;
Тест тапсырмасы: I-нұсқа.
1.
x2-9 көпмүшесін көбейткіштерге
жіктеңдер.
Ә)(x-3)(x+3); В)(9-x)(9+x)
2. (m-4n)(m-4n) көбейтіндісін
көпмүше түрінде жазыңдар.
Ә)m2+8mn+16n2; В) m2-8mn+16n2 4. Көпмүше түрінде жазыңдар: (5х-3у)3 А) 125х3+27у3 Ә) 125х3-27у3 Б) 125х3-225х2у+135ху2-27у3 В) 125х3+225х2у+135ху2+27у3
5.Дұрыс теңдікті табыңдар.
Ә)
25-81b2=(5+9b)(5-9b); В) 25-81b2=(9b -5)(5+9b); |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Сұрақтарға жауап береді
1
топ.
2
топ.
3топ. Сәйкестендіру тапсырмасын орындай алады.
Есеп шығара алды Деңгейлік тапсырмалардыәр оқушы орындап шығады Тапсырмаларды орындапжаза алады Қысқаша көбейтуформулаларын толық есеп шығардадұрыс қолдана біледі |
«Басбармақ» арқылы қалыптастыру шы бағалау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта: -екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулалары. -екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулаларын қолдану.
Қортынды бағалау. |
⠀⠀
|
|
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есеп шығару. 7 сынып. Алгебра
Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есеп шығару. 7 сынып. Алгебра
Сабақ жоспары.
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Омракунова Т А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есеп шығару. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
- қысқаша көбейту формулаларын алгебралық өрнектерді ықшамдау кезінде қолдана алады -Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Өткен тақырып бойынша қайталау Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Ұйымдастыру Негізгі бөлім Бекіту тапсырмасы. |
Сәлеметсіздерме балалар . Психологиялықахуал туғызу Бүгін, қысқаша көбейту формулалар тарауына қайталау сабағы: -екі өрнектің квадраттарының қосындысы мен айырмасы. -екі өрнектің қосындысы мен айырмасының квадраты. - екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы 1.Үй тапсырмасын тексеру. №5.102. Сыныпты топқа бөлу. Сыныпты топқа бөлу үшін ұсынылатын әдіс: формулаларды сәйкестендіру арқылы топқа бөлінеді. 2.«Сәйкестендір» стратегиясы.
С
3.Кітаппен жұмыс. №31.3
Миға шабуыл: Тиімді есеатеу үшін қысқаша көбейтуформулаларын қалай қолдануға болады? Тапсырма.. Жалғастыр... 1.(5x – m)(5x+m) = 2.x2 – 9y2 = 3.(2x – 3)2 = 4. (3n + 2p)2 = 5. (2m – 3n)3 = 4. тапсырма;
Тест тапсырмасы: I-нұсқа.
1.
x2-9 көпмүшесін көбейткіштерге
жіктеңдер.
Ә)(x-3)(x+3); В)(9-x)(9+x)
2. (m-4n)(m-4n) көбейтіндісін
көпмүше түрінде жазыңдар.
Ә)m2+8mn+16n2; В) m2-8mn+16n2 4. Көпмүше түрінде жазыңдар: (5х-3у)3 А) 125х3+27у3 Ә) 125х3-27у3 Б) 125х3-225х2у+135ху2-27у3 В) 125х3+225х2у+135ху2+27у3
5.Дұрыс теңдікті табыңдар.
Ә)
25-81b2=(5+9b)(5-9b); В) 25-81b2=(9b -5)(5+9b); |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Сұрақтарға жауап береді
1
топ.
2
топ.
3топ. Сәйкестендіру тапсырмасын орындай алады.
Есеп шығара алды Деңгейлік тапсырмалардыәр оқушы орындап шығады Тапсырмаларды орындапжаза алады Қысқаша көбейтуформулаларын толық есеп шығардадұрыс қолдана біледі |
«Басбармақ» арқылы қалыптастыру шы бағалау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта: -екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулалары. -екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулаларын қолдану.
Қортынды бағалау. |
⠀⠀
|
|
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



+3
3а
+



+ав+













