Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітемін:
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Зиргиров Дамир Умиргалиевич |
|||||
Сынып: |
||||||
Күні:19.02.2024 |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
|||||
Сабақтың мақсаттары: |
Сабақтың мақсаты: есептерді шығаруда түрлі комбинацияларды орындау үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
«Садақ пен жебе» Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту. |
|||||
Сабақ барысы: |
||||||
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
7 минут |
Ұйым дастыру Ауызша сұрақтар |
Сәлеметсіздерме! Садақ және жебе арқылы топқа бөлінеді Топ басшысы сайланады. Оқушылар бүгінгі сабақта сіздердің алдарыңызда бағалау парағы берілді. Бағалау парағы бойынша сабақ кезеңдерінен алған ұпайларыңызды қойып отырасыздар. Сіздермен қысқаша көбейту формулаларын қайталап есептер шығарамыз. Алдымен өткен формуланы қайталап еске түсірейік.
Тұжырымды жалғастыр
|
Сәлемдеседі . Формулаларды ауызша жазбаша айтады. Үй тапсырмасын дескриптор бойынша тексеріп ұпайларын бір біріне қояды. |
Оқушы белсенділігіне қарай педагогтің ауызша бағалауы.Бағалау парағына оқушылар бір-біріне қояды. Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі + немесе – қойып бағалайды |
Тақтада формула жазылады, слайд, оқулық |
|
3минут 7 мин. 8 минут 6 минут 6 минут |
Негізгі бөлім Топтық жұмыс. Жеке жұмыс . |
«Сәйкестендір» бөлімінде оқушылар тақтаға шығып сәйкестендіреді.
О қушыларға флипчарт беріледі . Берілген бірмүшелерден формула бойынша өрнек құрастырыңыз
Саралау тапсырмалары жеке жұмыс. Тақтаға шыққан оқушылар есепті шығарып қана қоймай, қандай әдістер қолданғанын айтады Уақытты тиімді пайдалану үшін тақтаға 2-2 баладан шығарп отырамын Жұптық жұмыс Есепті қалай шығаруды сұраймын. Жауап жоқ болса,уақыт ұстамау үшін аздап көмек сөздерін айтамын(подсказ) Функционалдық сауаттылыққа есеп. Келесі сызбаларды қолданып, екі өрнектің қосындысы мен айырмасының квадрат формулаларын қорытып шығарыңдар. Сызбаларды салып, формулалардың қорытындысын дәптерге жазыңдар. Сабақ соңында топ басшылары сыныптастарының сабаққа қатысуы туралы айтады. Оқушылар ауызша сөйлейді. Қорытынды: мұғалім сөйлейді. |
Оқушылар тақтаға шығып есепті мүғаліммен бірге талдап шығарады. Оқушылар топтық тапсырмалар алып, бірігіп орындайды.
Оқушылар саралау тапсырмаларын жеке орындайды. Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. Жазылуы бойынша формулаларды жалғастырады (1) ҚКФ ажырата алады (1) Формуланы ауызша тұжырымдай алады Оқушылар топтық тапсырмалар алып, бірігіп орындайды |
Жарйсыңдар! Әр дұрыс жауапқа 1балл қойылады. Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады Бағалау Дескриптор: А деңгейі есебінің 1.Ортақ көбейткішті жақша сыртына дұрыс шығарады-1 балл 2.Есептеуді дұрыс орындайды.1 балл В деңгейі есебінің 1.Ортақ көбейткішті жақша сыртына дұрыс шығарады-1 балл 2. Формуланы қолданып дұрыс есептейді. – 2 балл С деңгейі: 1.Формуланы қолданып көбейткіштерге дұрыс жіктейді.-2 балл 2. Теңдеудің түбірлерін дұрыс табады – 2балл Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады -Дәлелдеуді жүргізе алады |
Презентация Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|
1 минут |
|
Үйге тапсырма.№ Міндетті үй жұмысы: 1. 2. 3. 4. 5. 6. Дифференциация 7. 8. 9. |
|
|
Карточка |
|
7 минут |
|
|
Бағалау парақтары бойынша жалпы ұпайдың пайызын шығарып 1-10 баллдық шкаламен бағалау |
Карточка |
Оқушының аты-жөні:___________________________ Үй тапсырмасы орындалды. Қоятын балыңыз: _3_/___балл Орындалмаса 0 балл |
|
wordwall.net платформасындағы ҚКФ жаттадым, білемін. Формулада қателерді таба алдым Ия 1 балл Жоқ- 0 балл |
|
Сәйкестендір Өзім орындадым, түсіндім: 2 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым- 2балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
Деңгейлік тапсырмалар. Жеке тапсырма Өзім орындадым, түсіндім: 2 балл Досымның көмегіне жүгіндім: 1 балл Орындай алмадым 0 балл |
|
Жұптық тапсырма Мен жұптық тапсырманы орындауда көбірек жұмыс жасадым : 2 балл Досыммен бірге орындадым: 1 балл Орындай алмадық 0 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым-2балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
Қосымша тапсырма орындауға тақтаға шықтым И ә жоқ |
|
Оқушының аты-жөні:___________________________ Үй тапсырмасы орындалды. Қоятын балыңыз: _3_/___балл Орындалмаса 0 балл |
|
wordwall.net платформасындағы ҚКФ жаттадым, білемін. Формулада қателерді таба алдым Ия 1 балл Жоқ- 0 балл |
|
Сәйкестендір Өзім орындадым, түсіндім: 2 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым- 2балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
Деңгейлік тапсырмалар. Жеке тапсырма Өзім орындадым, түсіндім: 2 балл Досымның көмегіне жүгіндім: 1 балл Орындай алмадым 0 балл |
|
Жұптық тапсырма Мен жұптық тапсырманы орындауда көбірек жұмыс жасадым : 2 балл Досыммен бірге орындадым: 1 балл Орындай алмадық 0 балл |
|
Топтық тапсырма Мен топта белсенді болдым,барлық есепті шығара алдым-2балл Топқа көмегім тиді-1балл Топтық жұмысты түсінбедім- 0 балл |
|
Қосымша тапсырма орындауға тақтаға шықтым И ә жоқ |
|