|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: № 1мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Донасова Г.У |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Есептердің шешімдерін қисынды түрде құрылымдау, дәлелдеу және негіздеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Сабаққа дайындықтарын тексеру. 2. Оқушыларды топқа біріктіру. I топ.
II топ.
III топ
Топ басшыларын сайлау.Топ басшыларына бағалау парақшасын тарату. 3. Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңмен бөліс» әдісі . 4. Алдыңғы білімді еске түсіру. «Формулалар сөйлейді» Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты қандай деп ойлайсыздар? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Online-stopwatch программасы арқылы топқа бірігеді. Оқушылар сабаққа көңіл бөліп, дайындықтарын пысықтайды.
3.Сағат тілімен көрші отырған оқушымен дәптер алмасу арқылы үй тапсырмаларын тексереді. Дескриптор: - Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіреді - көбейткіштерге жіктейді -жауабын жазады [3 балл] 4.Әр топ біріктірілген формулалары бойынша төмендегі өрнектерді қорытып,оқылуын айтып шығады. |
бағалау парақша сы ClassDojo платформасы арқылы бағалау |
Презентациямен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
5. Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен таныстыру
6.Топтық жұмыс. Барлық топқа карточкалар таратылады. «Семантикалық карта» Түсіндірме:
7. «LearningApps» платформасында викториналық сұрақтар арқылы «Дұрыс» немесе « жалған» ойыны беріледі . Мақсаты: Оқушыларға қысқаша көбейту формулалары бойынша өрнектер беріледі, олар дұрыс немесе жалған екенін анықтау керек. Құрылымы: Әрбір сұрақта түрлендірілген өрнек ұсынылады, оқушы "дұрыс" немесе "қате" деп жауап беруі тиіс. Мысалы: Сұрақ: (a−b)(a+b)=a2−b2 – дұрыс Сұрақ: (a+b)2 =a2+b2 – қате 8. Сергіту сәті.
9 |
I топ.
II топ.
5. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады
«LearningApps» платформасында викториналық тапсырмаларды шешеді Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады; - жұлдызшаның орнындағы өрнекті табады -дұрыс жауабын таңдайды
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіреді Дескриптор: - Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіреді - көбейткіштерге жіктейді -жауабын жазады |
ClassDojo платформасы арқылы бағалау
.
ClassDojo платформасы арқылы бағалау
|
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/7-synyp/qysqasha-kobejtu-formulalary-arqyly-algebralyq-ornekterdi-tepe-teng-turlendirulerdi-oryndau?mid=e8842fe0-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe
Карточка лар
7-сынып алгебра А.Е.Әбілқасымова,Т.П.Тұяқов Алматы «Мектеп» 2007 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 10 мин |
Қорытынды. Сабақтың мақсатына оралу. Бағалау парақшасы арқылы бағалау. Үйге тапсырма. № 35.17
К |
Бүгінгі сабақта ұнаған нәрсесін + бағанына,ұнамаған түсініксіз нәрсесін – бағанына , қызықты болған нәрсесін қызықты бағанына көрсетеді. |
«Мадақ тау» әдісі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: № 1мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Донасова Г.У |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Есептердің шешімдерін қисынды түрде құрылымдау, дәлелдеу және негіздеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Сабаққа дайындықтарын тексеру. 2. Оқушыларды топқа біріктіру. I топ.
II топ.
III топ
Топ басшыларын сайлау.Топ басшыларына бағалау парақшасын тарату. 3. Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңмен бөліс» әдісі . 4. Алдыңғы білімді еске түсіру. «Формулалар сөйлейді» Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсаты қандай деп ойлайсыздар? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Online-stopwatch программасы арқылы топқа бірігеді. Оқушылар сабаққа көңіл бөліп, дайындықтарын пысықтайды.
3.Сағат тілімен көрші отырған оқушымен дәптер алмасу арқылы үй тапсырмаларын тексереді. Дескриптор: - Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіреді - көбейткіштерге жіктейді -жауабын жазады [3 балл] 4.Әр топ біріктірілген формулалары бойынша төмендегі өрнектерді қорытып,оқылуын айтып шығады. |
бағалау парақша сы ClassDojo платформасы арқылы бағалау |
Презентациямен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
5. Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен таныстыру
6.Топтық жұмыс. Барлық топқа карточкалар таратылады. «Семантикалық карта» Түсіндірме:
7. «LearningApps» платформасында викториналық сұрақтар арқылы «Дұрыс» немесе « жалған» ойыны беріледі . Мақсаты: Оқушыларға қысқаша көбейту формулалары бойынша өрнектер беріледі, олар дұрыс немесе жалған екенін анықтау керек. Құрылымы: Әрбір сұрақта түрлендірілген өрнек ұсынылады, оқушы "дұрыс" немесе "қате" деп жауап беруі тиіс. Мысалы: Сұрақ: (a−b)(a+b)=a2−b2 – дұрыс Сұрақ: (a+b)2 =a2+b2 – қате 8. Сергіту сәті.
9 |
I топ.
II топ.
5. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады
«LearningApps» платформасында викториналық тапсырмаларды шешеді Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады; - жұлдызшаның орнындағы өрнекті табады -дұрыс жауабын таңдайды
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіреді Дескриптор: - Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіреді - көбейткіштерге жіктейді -жауабын жазады |
ClassDojo платформасы арқылы бағалау
.
ClassDojo платформасы арқылы бағалау
|
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/7-synyp/qysqasha-kobejtu-formulalary-arqyly-algebralyq-ornekterdi-tepe-teng-turlendirulerdi-oryndau?mid=e8842fe0-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe
Карточка лар
7-сынып алгебра А.Е.Әбілқасымова,Т.П.Тұяқов Алматы «Мектеп» 2007 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 10 мин |
Қорытынды. Сабақтың мақсатына оралу. Бағалау парақшасы арқылы бағалау. Үйге тапсырма. № 35.17
К |
Бүгінгі сабақта ұнаған нәрсесін + бағанына,ұнамаған түсініксіз нәрсесін – бағанына , қызықты болған нәрсесін қызықты бағанына көрсетеді. |
«Мадақ тау» әдісі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





. Оқулықпен
жұмыс.



ері байланыс.
«Плюс-минус-қызықты»












