|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Есмагамбетова А. А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.02.2025 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7. 1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңдері Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 7 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру тақырыбын қарастырамыз.
Қысқаша көбейту формулаларамен сәйкестендеру жасаңдар:
Өткенді қайталау «Қыл
көпір» әдісі |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды. Жауаптар: 1-D 2-G 3-E 4-B 5-A 6-F 7-C Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Дұрыс жауап берсе қылкөпірден өтеді, дұрыс жауап бермесе суға құлайды |
ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім оқушына бағалайды
Дескриптор -қысқаша көбейту формуласын қолданады -көбейткіштерге жіктейді
Әр сұрақ 0,5 балл Жалпы 5 б
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут 5 минут 7 минут |
Оқулық жұмыс 35.1 БОӘ: «Кім жылдам» № 35.8 Теңдеуді шешіңдер:
learningApp платформасында
БОӘ «Бірге ойланайық» Тапсырма: Үйдің есінің алдынан сыртқы қақпаға дейін өлшемдері төмендегі суреттегідей жолдың қарын күреп тазарту керек. Жолдың ені оның барлық ұзындығында бірдей 4,2метр. Қардың қалыңдығы 40см. 1м3 қардың массасы 125кг. Үйдің есігінің алдынан сыртқы қақпаға дейінгі жолды қарды тазартқанда неше кг қар күреледі?
|
Тапсырманы бірінші орындаған оқушы тақтаға шығарады. Шығарғаннан кейін қалған оқушылар оны тексереді. ⠀⠀ Оқушылар жұптасып, learningApp платформасында есептерді сәйкестендіреді
Есептерді шығарып, дәптерлеріне жазады, тақтаға талдайды
|
Дескриптор: - қысқаша көбейту формулаларын қолданада; - ұқсас қосылғыштарды біріктіреді, теңдеу шешеді
Жалпы 2 б
Дескриптор -Қысқаша көбейту формулалалрын біледі, сәйкестендіруді табады 2 балл
Дескриптор: -Есептің шартын құрады; - қысқаша көбейту формулаларын қолданады; - Есептің жаубын жазады;
|
Алгебра 7 сынып А.Е. Әбілқасымова, 203 бет
https://learningapps.org/watch?v=pw7n6wk7525 Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту тапсырмасы 10 минут |
«Ойлан, тап!» әдісі арқылы жеке жұмыс орындайды Тест жұмысын орындайды
|
Оқушылар тестті шешеді жауаптарын жазады дәптерге, тақтамен жауаптарын тексереді
|
Дескриптор -Қысқаша көбейту формулалалрын біледі
1 балл |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд; Карточкалар;7 сыныпқа арналған оқулық Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Кері байланыс: ЖИ «Кубик» Бағалау: Әр орындалған тапсырма бойынша топ басшысы оқушыларға балл қойады, сабақ соңында балл саналып сол бойынша бағаланады
Үйге: 35.9 |
AR Viewer арқылы кюар сканерлеп кері байланыс жасайды |
ФБ Жалпы 10 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
1) Есептеңіздер:1012 А)10200 В) 10201 С) 9801 Д) 1201 2) Есептеңіздер: 99*101 А)10001 В) 1001 С) 10999 Д) 9999 3) Көбейтінді түріне келтіріңіздер: (4p-3)2-9p2 А) (4p-3-9p2)(4p-3+9p2) В) (3-p)(7p-3) С) (p-3)(7p-3) Д) (-5p-3)(5p-3) 4) Өрнекті түрлендіріңіздер: (3х – 2)(3х + 2) – (1 + х)(х – 1) А) 8х2 – 3 В) 8х2 + 3 С) 9х2 – 3 Д) 8х2 – 5 5) Теңдеуді шешіңіздер: (х – 5)2 = 5х2 – (2х – 1)(2х + 1) А) В) 2,4 С) 2,4 Д) |
1) Есептеңіздер:1012 А)10200 В) 10201 С) 9801 Д) 1201 2) Есептеңіздер: 99*101 А)10001 В) 1001 С) 10999 Д) 9999 3) Көбейтінді түріне келтіріңіздер: (4p-3)2-9p2 А) (4p-3-9p2)(4p-3+9p2) В) (3-p)(7p-3) С) (p-3)(7p-3) Д) (-5p-3)(5p-3) 4) Өрнекті түрлендіріңіздер: (3х – 2)(3х + 2) – (1 + х)(х – 1) А) 8х2 – 3 В) 8х2 + 3 С) 9х2 – 3 Д) 8х2 – 5 5) Теңдеуді шешіңіздер: (х – 5)2 = 5х2 – (2х – 1)(2х + 1) А) В) 2,4 С) 2,4 Д) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Есмагамбетова А. А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.02.2025 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7. 1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңдері Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 7 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру тақырыбын қарастырамыз.
Қысқаша көбейту формулаларамен сәйкестендеру жасаңдар:
Өткенді қайталау «Қыл
көпір» әдісі |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар сәйкестендіру тапсырмаларын орындайды. Жауаптар: 1-D 2-G 3-E 4-B 5-A 6-F 7-C Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Дұрыс жауап берсе қылкөпірден өтеді, дұрыс жауап бермесе суға құлайды |
ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалім оқушына бағалайды
Дескриптор -қысқаша көбейту формуласын қолданады -көбейткіштерге жіктейді
Әр сұрақ 0,5 балл Жалпы 5 б
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут 5 минут 7 минут |
Оқулық жұмыс 35.1 БОӘ: «Кім жылдам» № 35.8 Теңдеуді шешіңдер:
learningApp платформасында
БОӘ «Бірге ойланайық» Тапсырма: Үйдің есінің алдынан сыртқы қақпаға дейін өлшемдері төмендегі суреттегідей жолдың қарын күреп тазарту керек. Жолдың ені оның барлық ұзындығында бірдей 4,2метр. Қардың қалыңдығы 40см. 1м3 қардың массасы 125кг. Үйдің есігінің алдынан сыртқы қақпаға дейінгі жолды қарды тазартқанда неше кг қар күреледі?
|
Тапсырманы бірінші орындаған оқушы тақтаға шығарады. Шығарғаннан кейін қалған оқушылар оны тексереді. ⠀⠀ Оқушылар жұптасып, learningApp платформасында есептерді сәйкестендіреді
Есептерді шығарып, дәптерлеріне жазады, тақтаға талдайды
|
Дескриптор: - қысқаша көбейту формулаларын қолданада; - ұқсас қосылғыштарды біріктіреді, теңдеу шешеді
Жалпы 2 б
Дескриптор -Қысқаша көбейту формулалалрын біледі, сәйкестендіруді табады 2 балл
Дескриптор: -Есептің шартын құрады; - қысқаша көбейту формулаларын қолданады; - Есептің жаубын жазады;
|
Алгебра 7 сынып А.Е. Әбілқасымова, 203 бет
https://learningapps.org/watch?v=pw7n6wk7525 Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту тапсырмасы 10 минут |
«Ойлан, тап!» әдісі арқылы жеке жұмыс орындайды Тест жұмысын орындайды
|
Оқушылар тестті шешеді жауаптарын жазады дәптерге, тақтамен жауаптарын тексереді
|
Дескриптор -Қысқаша көбейту формулалалрын біледі
1 балл |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд; Карточкалар;7 сыныпқа арналған оқулық Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
Кері байланыс: ЖИ «Кубик» Бағалау: Әр орындалған тапсырма бойынша топ басшысы оқушыларға балл қойады, сабақ соңында балл саналып сол бойынша бағаланады
Үйге: 35.9 |
AR Viewer арқылы кюар сканерлеп кері байланыс жасайды |
ФБ Жалпы 10 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
1) Есептеңіздер:1012 А)10200 В) 10201 С) 9801 Д) 1201 2) Есептеңіздер: 99*101 А)10001 В) 1001 С) 10999 Д) 9999 3) Көбейтінді түріне келтіріңіздер: (4p-3)2-9p2 А) (4p-3-9p2)(4p-3+9p2) В) (3-p)(7p-3) С) (p-3)(7p-3) Д) (-5p-3)(5p-3) 4) Өрнекті түрлендіріңіздер: (3х – 2)(3х + 2) – (1 + х)(х – 1) А) 8х2 – 3 В) 8х2 + 3 С) 9х2 – 3 Д) 8х2 – 5 5) Теңдеуді шешіңіздер: (х – 5)2 = 5х2 – (2х – 1)(2х + 1) А) В) 2,4 С) 2,4 Д) |
1) Есептеңіздер:1012 А)10200 В) 10201 С) 9801 Д) 1201 2) Есептеңіздер: 99*101 А)10001 В) 1001 С) 10999 Д) 9999 3) Көбейтінді түріне келтіріңіздер: (4p-3)2-9p2 А) (4p-3-9p2)(4p-3+9p2) В) (3-p)(7p-3) С) (p-3)(7p-3) Д) (-5p-3)(5p-3) 4) Өрнекті түрлендіріңіздер: (3х – 2)(3х + 2) – (1 + х)(х – 1) А) 8х2 – 3 В) 8х2 + 3 С) 9х2 – 3 Д) 8х2 – 5 5) Теңдеуді шешіңіздер: (х – 5)2 = 5х2 – (2х – 1)(2х + 1) А) В) 2,4 С) 2,4 Д) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|


шағым қалдыра аласыз







































