|
Білім беру ұйымының атауы |
Еңбек негізгі орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жанболатқызы Ақжан |
|||||
|
Күні: |
05.03.2025 |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.15 қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептерді шығаруда түрлі комбинацияларды орындау үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин
1 мин 8 мин
9 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру, сабақты жағымды ахуалдан бастау.
Бағалау парағын беру, Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын ашу Оқушыларға «Genially» платформасы арқылы 1-тапсырма: . Өткен тақырыпты қайталау мақсатында тапсырма орындайды
Cабақ тақырыбы мен мақсатымен танысу
І. Топтық жұмыс: «Шолпы» әдісі
|
Мұғаліммен амандасады
Бағалау парағы арқылы бағалап отырады, сабақ соңында, неше балл жинағаны анық болады. Оқушылар экрандағы өткен сабақты қайталау сұрақтарына жауап береді,
Сабақтын мақсатын мұғаліммен бірге ашу Дескриптор: Қысқаша көбейту формулаларын біледі; ҚКФ есепте қолданады; Есептің мәнін табады. |
1 Балл Дескриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді. Алдыңғы сабақты пысықтайды.2 Балл
Жалпы балл -3 балл ҚБ: «Ауызша бағалау» Жарайсың!Керемет! |
Интерактивті тақта, кеспе қағаздар
https://view.genially.com/67b6cb116632f19b51c66154/interactive-content-tken-sabatyajtalau
Интерактивті Тақта; |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
2 мин 10 мин
2мин
|
ІІ. Жұптық жұмыс Оқушылар «Ойлан .Жұптас.Бөліс» әдісі арқылы оқушылар таратпа парақтарды ала отырып жұптық тапсырманы орындайды. Ендігі кезекте сіздер жұптық жұмыс орындайсыздар.
Жауабы: Сергіту сәті: «Мен таптым» ойыны ІІІ. Жеке жұмыс: Семантикалық карта
Евклид – ежелгі грек математигі, шамамен б.з.д. 300 жылдары өмір сүрген. Ол «Геометрияның атасы» деп аталады, өйткені өзінің «Бастамалар» (лат. Elementa) атты еңбегінде геометрия мен математиканың негізгі қағидаларын жүйелеп жазған.
Оқулықпен жұмыс (Қосымша тапсырма)
Сабақ бекіту: «Bowling» ойыны
Рефлекия «Wordwall» платформасы арқылы оқушылардан кері байланыс аламын
Бағалау |
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Жұп мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды
Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды Ұсынылған жұмысты жеке орындайды, бірін – бірі бағалайды Сабақты қорытындыла: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады Жалпы балл: 2 балл ҚБ: «Ауызша бағалау» Жарайсың! Керемет Жалпы 4 балл
Дескриптор Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады 2 Балл
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Интерактивті тақта,
үлестірмелі қағаздар Оқулық
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз:
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз
https://view.genially.com/67c681e3593c41c14eddaf20/interactive-content-bowling-quiz
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
|
Білім беру ұйымының атауы |
Еңбек негізгі орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жанболатқызы Ақжан |
|||||
|
Күні: |
05.03.2025 |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.15 қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептерді шығаруда түрлі комбинацияларды орындау үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин
1 мин 8 мин
9 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру, сабақты жағымды ахуалдан бастау.
Бағалау парағын беру, Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын ашу Оқушыларға «Genially» платформасы арқылы 1-тапсырма: . Өткен тақырыпты қайталау мақсатында тапсырма орындайды
Cабақ тақырыбы мен мақсатымен танысу
І. Топтық жұмыс: «Шолпы» әдісі
|
Мұғаліммен амандасады
Бағалау парағы арқылы бағалап отырады, сабақ соңында, неше балл жинағаны анық болады. Оқушылар экрандағы өткен сабақты қайталау сұрақтарына жауап береді,
Сабақтын мақсатын мұғаліммен бірге ашу Дескриптор: Қысқаша көбейту формулаларын біледі; ҚКФ есепте қолданады; Есептің мәнін табады. |
1 Балл Дескриптор: Оқушылар өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді. Алдыңғы сабақты пысықтайды.2 Балл
Жалпы балл -3 балл ҚБ: «Ауызша бағалау» Жарайсың!Керемет! |
Интерактивті тақта, кеспе қағаздар
https://view.genially.com/67b6cb116632f19b51c66154/interactive-content-tken-sabatyajtalau
Интерактивті Тақта; |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
2 мин 10 мин
2мин
|
ІІ. Жұптық жұмыс Оқушылар «Ойлан .Жұптас.Бөліс» әдісі арқылы оқушылар таратпа парақтарды ала отырып жұптық тапсырманы орындайды. Ендігі кезекте сіздер жұптық жұмыс орындайсыздар.
Жауабы: Сергіту сәті: «Мен таптым» ойыны ІІІ. Жеке жұмыс: Семантикалық карта
Евклид – ежелгі грек математигі, шамамен б.з.д. 300 жылдары өмір сүрген. Ол «Геометрияның атасы» деп аталады, өйткені өзінің «Бастамалар» (лат. Elementa) атты еңбегінде геометрия мен математиканың негізгі қағидаларын жүйелеп жазған.
Оқулықпен жұмыс (Қосымша тапсырма)
Сабақ бекіту: «Bowling» ойыны
Рефлекия «Wordwall» платформасы арқылы оқушылардан кері байланыс аламын
Бағалау |
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Жұп мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды
Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды Ұсынылған жұмысты жеке орындайды, бірін – бірі бағалайды Сабақты қорытындыла: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады Жалпы балл: 2 балл ҚБ: «Ауызша бағалау» Жарайсың! Керемет Жалпы 4 балл
Дескриптор Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады 2 Балл
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Интерактивті тақта,
үлестірмелі қағаздар Оқулық
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз:
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз
https://view.genially.com/67c681e3593c41c14eddaf20/interactive-content-bowling-quiz
|
||
шағым қалдыра аласыз

)(
)
)(
+z(1-




















