Қысқаша сабақ жоспары. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі. Ағаштар. 5 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қысқаша сабақ жоспары. Жануарлар мен өсімдіктер дүниесі. Ағаштар. 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ

Қазақ тілі

Мектеп: «№ 11 ЖОББМ» КММ

Күні

Мұғалімнің аты - жөні:

Лекерова Арайлым Мукаметовна

Сынып: 5

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспағандар:

Бөлім: 5.4. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі


Сабақ тақырыбы:

5.4.7. Ағаштар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

5.О6. Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу;

5Ж6. Мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып түзету және редакциялау.

Бағалау критерийлері:

Мәтін мазмұнын оқып түсінеді, мәтіннен нақты ақпаратты табаы;

Орфографиялық нормаға сай сөздерге түзетулер жасайды, редакциялайды

Сабақтың тілдік мақсаттары:

1.Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді түсінеді, ақпаратты табады, сөздік арқылы сөздерге түзетулер енгізеді, редакциялайды;

2.Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіндегі ақпаратты өз ойымен байланыстырып түсіндіре алады, мәтінге сөздіксіз түзетулер жасайды;

3.Кейбір оқушылар орындай алады. АҚТ-ның көмегімен жинаған ақпаратты сабақ тақырыбымен ұштастыра отырып өзіндік тұжырым жасай алады.

Құндылықтарға баулу

табиғат құбылыстарының ерекшелігін, қасиетін білуге және оларды бағалауға, аялауға баулу

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, дүниетану

Алдыңғы біліммен байланыстығы

О.Ж. дағдылары, 2-сыныпта дүниетану, қазақ тілі сабақтарында қарастырылады. Жаратылыстану бойынша 5.6. экология және тұрақты даму. 5.6.3. «Табиғатты қорғау» тақырыбында оқытылады.


Сабақ кезеңдері

Әрекеттер

Ресурстар

Ұйымдастыру

Психологиялық ахуал туғызу: Қазақстан табиғаты керемет ағаштарға бай екендігін фотосуреттер арқылы бағамдаймыз. Сол арқылы тақырыпқа шығу.

Ағаш түрлері арқылы тақырыпқа бөлу.

Мәтінді оқу туралы түсінік беріледі

Сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау, бағалау

АҚТ

Фотосуреттер

Қиынды қағаздар

Қажетті оқушыларға алгоритм беріледі.

Сабақ ортасында:

Берілген мәтінді оқылым әдіс-тәсілдерінің кезеңі бойынша оқып танысу, қажетті ақпараттар туралы білу

Блум бойынша

Мақсаты:

Жұмыс түрі

Тапсырмалар

Әдіс-тәсілдер

Бағалау (Қалыптастырушы бағалау) Кері байланыс

Білу


Тақырып бойынша болжай білу


Жеке, болжам кестесін толтыру


Тақырыпқа қарап не туралы екеніне болжам жаса, болжаған сөздеріңді жазыңдар



«Ойлан – жұптас – бөліс»



Shape1




Өзін-өзі бағалау

Бағалау критерийлері:

-тақырып бойынша болжам жасайды;

-болжаған сөздерін жазады.



Дескрипторлар:

-тақырып бойынша негізгі ойды болжайды;

-болжам сөздер жазады.




Түсіну

Болжам кестесі бойынша алдыңғы білімін толықтыру,

Мәтін не туралы екенін түсіну үшін оқу


Жеке

Көз жүгіртіп оқы. Болжам кестесіне жазған сөздерді толықтыр




«SWOT» әдісі

Венн диаграммасы



Өзін-өзі бағалау

Бағалау критерийлері:

-мәтін мазмұнын түсінеді;

-негізгі ойды анықтайды.


Дескрипторлар:

-тақырыпқа қатысты мәселені түсінеді;

-өз ойын толықтырады, ортақ шешімге келеді.


Қолдану

Нақты ақпаратты табу, өз ойымен ұштастыру


Жеке

Мәтіннен негізгі ақпаратты тап, сол бойынша өз пікіріңді бір сөйлеммен жаз. Өз пікіріңді екі сөйлеммен дәлелде. Пікіріңді өмірмен байланыстыр. Тақырып бойынша қорытынды шығар.

http://massaget.kz/layfstayl/alemtanu/Qazaqstanym/3566/




«Бес сөйлем» әдісі


Графикалық органайзер


Өзін-өзі бағалау

Бағалау критерийлері:

-мәтін мазмұны негізінде маңызды ақпаратты анықтайды;

-мәтіндегі негізгі ақпаратты өмірмен байланыстырып жазады.


Дескрипторлар:

-мәтіндегі негізгі ақпаратты іріктейді;

-алынған ақпаратты қазіргі өмірмен байланыстыра отырып өз мәтінін жазады.



Талдау

Оқылым бойынша алған ақпараттарын нормаға сай жазу дағдысын жетілдіру


жұптық

мәтіннің орфографиялық қателерін табады, түзетеді

(Ерекше көмек қажет ететін оқушыларға тапсырма)

«Өзара түзету» әдісі


Өзін-өзі бағалау


Бағалау критерийлері:

-мәтінді тексереді;

-орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздерді анықтайды;

-сөздік бойынша түзетулер енгізеді.

Дескрипторлар:

-мәтінді тексере алады;

-қате жазылған сөздерді табады;

-орфографиялық нормаға сай түзетеді.


Жинақтау

Түзетілген мәтінді қайта жазу, сыпайы сөздерді қолдану


Жұппен

Түзетілген мәтінді қайтадан жазып шығады, редакциялайды, сыпайы сөздерді қолданады

«Қайта жазу» әдісі


Shape2


«Өзара бағалау» парағы

Бағалау критерийлері:

-түзетілген мәтінді қайта жазып шығады;

-қатесіз редакциялайды;

-сыпайы сөздерді қолданады.


Дескрипторлар:

-түзетіп қайта жазады;

-қатесіз жазады;

-жағымды сөздерді қолданады.

Бағалау




Сабақтан алған әсерін қортындылайды, сабақ барысын бағалайды

Жеке, жұппен, топпен


Ойларын ортаға салады

«Сұрақтар шеңбері» әдісі бойынша


«Әңгіме әдісі» бойынша бағалау

Бағалау критерийлері:

-сабақтан алған білімін қортындылау, бағалау.

Дескрипторлар:

-сабақ бойынша жинаған білімін бағалайды;

-алған әсерін ортаға салады.

Өзін-өзі бағалау



Рефлексия


Менің үйренгенім...

Маған ұнағаны...

Мен үшін қиын болған...

Кері байланыс

Қосымша ақпарат

Түрлі педагогикалық әдіс-тәсілдер арқылы бағалаймын.

Пәнаралық байланыс - денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Қабілетті балаларға тапсырманы тақырыпқа байланысты түрлендіріп отырамын. Ақпарат көздері арқылы жұмыс істеуге бағыттаймын.

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды. Бүгін оқушылар мәтіннен негізгі ақпаратты анықтауды, анықтаған мәселелерге байланысты өзіндік пікір жазу, жазған жұмыстарын орфографиялық нормаға сай түзетіп, қайта редакциялауды үйреді. Сабақ жоғары деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты. (тапсырмалар сәйкес болды) Уақытты дұрыс пайдаландым.

Жоспарыма ешқандай өзгеріс енгізген жоқпын.

Қрытынды бағалау

1.Ең жақсы өткен екі нәре оқылым кезеңдерінің ұйымдастырылуы, редакциялау.

2.Осы сабақ барысында жекелеген оқушыларға саралау тапсырмаларын түрлендіріп беру және үнемі қолдау көрсету керек екенін білдім.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.01.2019
430
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі