|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқы кеш суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1. өз ойы мен сезімін көркем бейнелі сөздерді қолдана отыып жеткізу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Табиғатты сүю, қамқор бола білу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы 1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Таланттылар» 3 – топт «Үздіктер» Өткен тақырып бойынша платформалық сұрақтар болады https://www.educaplay.com/learning-resources/17103465-learning_resource.html
Жарайсыңдар! 1 – тапсырма (топтық жұмыс) Wordwoll платформасы арқылы https://wordwall.net/ru/resource/64611929 Әр топқа қыс туралы жұмбақтар беріледі. Жылдам шешуі керек Қалбалақтап ұшады. Қанаты талып, Жерді барып құшады. (Қар) Қолы мен қаламы жоқ, Бірақ сурет салады көп. (Аяз) Қыста шыны боп қатады, Жылыды су боп жатады. (Мұз) Мүлгіп тұрған бақ тыныш, Ораныпты ақ күміс. (Қырау) Балалар жақсы көреді, Қыста ғана келеді, Ән – жыр айтса, қысылмай, Сыйлық, кәмпит береді. (Аяз ата) Көлдің беті көк әйнек, Сырғанауға, тым әйбат! (Мұз) Таңертең бар, кешке жоқ, Кеш түгіл, түсте жоқ. Мен әдемі моншақпын. Әрі елеспін, ұсақпын. (Шық) Тікен, тікен, тік біткен. Қысы, жазы бір түсте. (Шырша) Қыс айында, мұз айында Жүгірсе зыр етеді. Бір адамды екеу ара Көтеріп ап кетеді. (Коньки) Жүгірсе де шаңы жоқ, Тоқтай алар әлі жоқ. (Қанбақ) Қыста ғана болады Ұстасаң қолың тоңады. (Қар) Қуып едім - мойнын бұрмады, Ұстайын деп едім - қолға тұрмады. (Боран)
2 – тапсырма (жеке жұмыс) А.Пушкиннің «Қысқы кеш» өлеңін
3 – тапсырма Сызбаны толтырыңдар (топтық жұмыс)
4 – тапсырма Берілген суреттер бойынша шағын мәтін жазыңдар
2 – топ
3 – топ
«Қолғаптар» әдісі бойына кері байланыс беріледі Үйге: Өлеңнің ұнаған шумағын жаттау |
Амандасады Топтарға бөлінеді Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
3
сынып
Сабақтың
тақырыбы:
Қысқы кеш
суреттері
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
3.1.5.1. өз ойы мен
сезімін көркем бейнелі сөздерді қолдана отыып
жеткізу
Сабақтың
мақсаты
Құндылықтар
Табиғатты сүю,
қамқор бола білу
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Амандасады Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі
арқылы 1 – топ
«Дарындылар» 2 – топ
«Таланттылар» 3 – топт
«Үздіктер» Өткен тақырып бойынша
платформалық сұрақтар болады
https://www.educaplay.com/learning-resources/17103465-learning_resource.html Міражақып Дулатов кім? (Ақын,
жазушы) М.Дулатов қай обл дүниеге
келді? (Қостанай обл) Дулатов не деп ұрандады? (Оян,
Қазақ) Дулатов қай жылы дүниеге
келді? (1885) Ақын таңғы шықты неге ұқсатты?
(күміс) «Ауыл күзі» өлеңінде қандай
ағаштардың аты аталған? (қайың,
терек) Ақын қандай жемісті балбырап
пісті деп отыр? (алма) «Анасындай аймалап» деп ақын
нені айтты? «Сұр бұлт, түсі суық қаптайды
аспан» өлеңінің авторы кім?
(Абай) Жарайсыңдар! 1 – тапсырма (топтық
жұмыс) Wordwoll платформасы
арқылы https://wordwall.net/ru/resource/64611929 Әр топқа қыс туралы жұмбақтар
беріледі. Жылдам шешуі
керек Қалбалақтап
ұшады. Қанаты
талып, Жерді барып
құшады. (Қар) Қолы мен қаламы
жоқ, Бірақ сурет салады
көп. (Аяз) Қыста шыны боп
қатады, Жылыды су боп
жатады. (Мұз) Мүлгіп тұрған бақ
тыныш, Ораныпты ақ
күміс. (Қырау) Балалар жақсы
көреді, Қыста ғана
келеді, Ән – жыр айтса,
қысылмай, Сыйлық, кәмпит
береді. (Аяз
ата) Көлдің беті көк
әйнек, Сырғанауға, тым
әйбат! (Мұз) Таңертең бар, кешке
жоқ, Кеш түгіл, түсте
жоқ. Мен әдемі
моншақпын. Әрі елеспін,
ұсақпын. (Шық) Тікен, тікен, тік
біткен. Қысы, жазы бір
түсте. (Шырша) Қыс айында, мұз
айында Жүгірсе зыр
етеді. Бір адамды екеу
ара Көтеріп ап
кетеді. (Коньки) Жүгірсе де шаңы
жоқ, Тоқтай алар әлі
жоқ. (Қанбақ) Қыста ғана
болады Ұстасаң қолың
тоңады. (Қар) Қуып едім - мойнын
бұрмады, Ұстайын деп едім - қолға
тұрмады. (Боран) 2 – тапсырма (жеке
жұмыс) А.Пушкиннің «Қысқы кеш»
өлеңін Мәнерлеп Тізбектей Қатесіз
оқиды 3 –
тапсырма Сызбаны толтырыңдар (топтық
жұмыс)
4 –
тапсырма Берілген суреттер бойынша
шағын мәтін жазыңдар
2 –
топ
3 –
топ
«Қолғаптар» әдісі бойына кері
байланыс беріледі Үйге: Өлеңнің ұнаған шумағын
жаттау
Амандасады Топтарға
бөлінеді Үй тапсырмасы бойынша
сұрақтарға жауап береді | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















